Covid - nákaza po očkování

12462
13.5.21 19:21

Covid - nákaza po očkování

Takže přes rok se nám vyhýbal covid. Minulý týden ovšem začal syn chodit do školky a setkal se s pozitivním dítětem. Bohužel to chytil a sním další děti. Já mám za sebou první dávku očkování a zdá se, že jsem to chytla také. Takže další dávku pravděpodobně budu muset odložit a opravdu váhám (pokud jsem se tedy navzdory očkování nakazila), jestli to vůbec ještě chci podstupovat.
Jede to nanovo. Nevím, jak celorepublikově, ale v mém okolí se opět množí nemocní a lidé v karanténě, ve školách třídy v karanténě.
24. začínají maturity a středoškoláci se vrací bezrotačně do škol. Po roce, co byli doma, se teď musí vše asi dohnat a zachránit a budou sedět v respirátorech v třídách.
Já už fakt někdy pochybuju o celé té situaci a myšlení a řešeních naší vlády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
767
13.5.21 19:23

Tak pokud vím tak na tu vysokou ochranu jsou třeba obě očkování :nevim: takže je teoreticky normální že ses nakazila.
Ale já jsem proti takže :nevim:
Brzy se uzdrav :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
13.5.21 19:26
@eva valoi píše:
Takže přes rok se nám vyhýbal covid. Minulý týden ovšem začal syn chodit do školky a setkal se s pozitivním dítětem. Bohužel to chytil a sním další děti. Já mám za sebou první dávku očkování a zdá se, že jsem to chytla také. Takže další dávku pravděpodobně budu muset odložit a opravdu váhám (pokud jsem se tedy navzdory očkování nakazila), jestli to vůbec ještě chci podstupovat.
Jede to nanovo. Nevím, jak celorepublikově, ale v mém okolí se opět množí nemocní a lidé v karanténě, ve školách třídy v karanténě.
24. začínají maturity a středoškoláci se vrací bezrotačně do škol. Po roce, co byli doma, se teď musí vše asi dohnat a zachránit a budou sedět v respirátorech v třídách.
Já už fakt někdy pochybuju o celé té situaci a myšlení a řešeních naší vlády.

A jak dlouhou dobu jsi měla od očkování? Protože až to proděláš, tak jsi se vlastně přeočkovala.

Jinak mě to mrzí. Ale ta první dávka by tě měla ochránit alespoň před blbým průběhem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
13.5.21 19:26

Po 1. davce cca po 14 dnech si chranena cca na 50% takze je normalni, zes to mohla chytnout. Chranena jsi az po 2. davce, udavaji 14-21 dni po ni a na nejakych 95% i pfizeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12462
13.5.21 19:31

Mám 14 dní po 1. dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
13.5.21 19:35
@eva valoi píše:
Mám 14 dní po 1. dávce.

Nojo, jenže nakazila jsi se dřív. Víš kdy? :think:
Smůla, no. :( Mrzí mě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
13.5.21 19:36
@PAN66 píše:
Po 1. davce cca po 14 dnech si chranena cca na 50% takze je normalni, zes to mohla chytnout. Chranena jsi az po 2. davce, udavaji 14-21 dni po ni a na nejakych 95% i pfizeru.

Navíc se nakazila dřív, než 14 dní od očkování. 14 dní od očkování se jen projevily příznaky. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69339
13.5.21 19:36
@eva valoi píše:
Mám 14 dní po 1. dávce.

k tomu inkubačka… nakazila si se bezprostředně po očkování. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
13.5.21 19:37

Mam podobny pripad ve svem okoli, nakaza probehla cca 14dni po prvni davce Pfizeru, diky tomu mel jen rymu a zvysenou teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
13.5.21 19:37
@Lama Lama píše:
k tomu inkubačka… nakazila si se bezprostředně po očkování. :nevim:

A to ještě chráněná nebyla. Smůla. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5332
13.5.21 19:45

Já nevím, ale pořád všude uvádí že to chytnout můžeš s oběma dávkám, jen máš lehčí průběh, víc očkování nezaručuje :nevim:

Příspěvek upraven 13.05.21 v 20:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12462
13.5.21 19:50

Tak včera jsem měla ještě antigenní test negativní a můj jediný kontakt s nakaženým mohl proběhnout tedy buď v té školce minulý týden, nebo teď přes syna.
O víkendu máme testy, třeba to ani covid není. Syn to tedy má prokázané, ale existují i jiné nákazy než covid. Nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
13.5.21 19:53
@Mrs. S píše:
Já nevím, ale pořád všude uvádí že to chytnout můžeš s oběma dávkám, jen máš lehčí příběh, víc očkování nezaručuje :nevim:

Jo a kde se to uvádí? :lol: I kdyby to byla pravda, furt by to byl hezký úspěch očkování. Ale je to maniuplace. Pfizer chrání na 94 procent. https://www.lidovky.cz/…hranici_lkra

Ale musíš mít dvě dávky a od té druhé odstup 14 dní.

Pokud se nakazíš těsně po první dávce, nejsi nijak chráněná. To je snad jasné. I munitní systém potřebuje čas, aby protilátky udělal. Alespoň těch 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
13.5.21 19:53
@eva valoi píše:
Tak včera jsem měla ještě antigenní test negativní a můj jediný kontakt s nakaženým mohl proběhnout tedy buď v té školce minulý týden, nebo teď přes syna.
O víkendu máme testy, třeba to ani covid není. Syn to tedy má prokázané, ale existují i jiné nákazy než covid. Nevím.

Antigenní jsou napikaču. Ověřeno několikrát. :,(

Pokud má syn covid, máš ho téměř jistě taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8322
13.5.21 20:01

Jsme ve stejné situaci, manžel očkovaný 4.5. a včera po PCR je pozitivní
kašel má tedy škaredý, teploty do 38
unavený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek