Covid - nakažlivost

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Ou
16439
30.4.21 20:28

Ach jo. to mě moc mrzí, těžko na to něco napsat.

škoda že v těch testech fakt nejsou mikročipy, třeba by to zlepišlo to, jak se s tvou mámou dá zacházet.

nakažlivost se bez testu co? nedá poznat.

Jinak pokud půjde do práce bez dostatečné rekonvalesceence a bez zahojených plic tak reálně riskuje, že prostě v rámci běžné infecke se jí rozjede onen pověstný bakteriální postkovidový zápal plic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
30.4.21 20:45
@Anonymní píše:
Ja bych rekla, ze u nich netestuji. Nebo se testuje vsude? Ja nevim, jsem na materske a manzel je uz pres rok na homeoffice.Mama je fakt neskutecny sobec, hrozne me stve. A jestli testy na pracovisti zajistuje zamestnavatel, tak se obavam, ze ona se testu vyhne. Od zacatku bojkotuje rousky a bohuzel je v praci nezastupitelna (coz je problem sefa, ze si nezauci dalsiho cloveka), takze ji to prochazi. Celkove me silene stve ta jeji sobeckost a zaroven neschopnost vedeni si vymoct dodrzovani opatreni.

Testuje se všude. Takže i v práci u tvé matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20158
30.4.21 20:48
@Anonymní píše:
Ano, po pozitivním testu znovu na test, dokud nebude negativní. Mě osoba velice blízká leží v nemocnici na ARO, v umělém spánku a na plicní ventilaci a ne, není mu 80, prostě chřipka to není a to byl deset dnů úplně v pohodě, pouze teplota, pak během tří dnů se mu špatně dýchalo a měl kašel a čtvrtý den už byl na JIP a pátý na ARU. Takže vlastně 13 dní trvalo než se vlastně ta nemoc projevila. A chytl to přesně od osoby, která je jak tvá matka.Matka by si měla uvědomit, že svým nezodpovědným chováním může nakazit nekoho, kdo skončí pak přesně takhle. Zasloužila by si pár facek. Nikdy neví, kdo je silný astmatik, kdo po transplantaci plic, atd… Koho to prostě fakt sejme.

Znovu na testy se nechodí. Pozitivní může být člověk ještě několik měsíců po prodělání, ale nakažlivý dávno není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:54
@karkarka píše:
Testuje se všude. Takže i v práci u tvé matky.

Super, to jsem rada.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:58
@Lucie_Sx píše:
Nahlasit sefovi a na hygienu, tohle je prasarna.Navic teda v te nemocnici jeste klidne muze skoncit, na vyleceni je jeste brzo, zvlast kdyz mela tak dlouho horecky.

Obavam se, ze sef vi, proc si brala dovolenou. Ale jak uz jsem psala, ona je fakt nenahraditelna (i kdyz v dnesni dobe nechapu, proc to sef neresi a nevyskoli si nekoho dalsiho), takze hrozi, ze ji vezme do prace nakazenou. Vim, ze je to hloupost, ale castokrat mi hlava nebere mysleni toho sefa.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 08:37

Tak mam info (od moji sestry, ktera pracuje jinde nez mama) ze u nich v praci se taky testuje, samotestuje. Ale staci proste zaznam, kdy se dotycny otestoval a vysledek. Pokud vyjde pozitivni, musi se hned hlasit u sefa. Jenze mama se stoprocentne realne netestuje. A reditel firmy vi, ze se pouze “testuje” a nic s tim nedela, protoze (jak uz jsem psala) mama je v praci nenahraditelna, a tudiz nedotknutelna. Pritom nedela nijak zvlast specifickou nebo narocnou praci, bez problemu by se nasel dalsi clovek na zaskoleni.

Vcera jsem byla rohodnuta, ze ji prasknu na hygiene. Ale asi to nezvladnu, i kdyz vim, ze je to jedine spravne reseni :( Ani sestra na to nema :(

• Citovat
  • Nahlásit
23889
1.5.21 08:44
@Anonymní píše:
Tak mam info (od moji sestry, ktera pracuje jinde nez mama) ze u nich v praci se taky testuje, samotestuje. Ale staci proste zaznam, kdy se dotycny otestoval a vysledek. Pokud vyjde pozitivni, musi se hned hlasit u sefa. Jenze mama se stoprocentne realne netestuje. A reditel firmy vi, ze se pouze “testuje” a nic s tim nedela, protoze (jak uz jsem psala) mama je v praci nenahraditelna, a tudiz nedotknutelna. Pritom nedela nijak zvlast specifickou nebo narocnou praci, bez problemu by se nasel dalsi clovek na zaskoleni.Vcera jsem byla rohodnuta, ze ji prasknu na hygiene. Ale asi to nezvladnu, i kdyz vim, ze je to jedine spravne reseni :( Ani sestra na to nema :(

Tak tim zkus pohrozit ji. Ona nemusi vedet, ze na to nemas koule (asi bych je taky nemela). A muzes pridat, ze napises i sefovi ( kdyz to bude pisemne, nebude to moct ignorovat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 08:58
@Ou píše:
Ach jo. to mě moc mrzí, těžko na to něco napsat.

škoda že v těch testech fakt nejsou mikročipy, třeba by to zlepišlo to, jak se s tvou mámou dá zacházet.

nakažlivost se bez testu co? nedá poznat.

Jinak pokud půjde do práce bez dostatečné rekonvalesceence a bez zahojených plic tak reálně riskuje, že prostě v rámci běžné infecke se jí rozjede onen pověstný bakteriální postkovidový zápal plic.

Bohuzel na ni neplati ani strasak ve forme postcovidoveho zapalu plic. Ona je proste dokonala, neomylna. Je to s ni tezke :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 09:43
@mroe píše:
Tak tim zkus pohrozit ji. Ona nemusi vedet, ze na to nemas koule (asi bych je taky nemela). A muzes pridat, ze napises i sefovi ( kdyz to bude pisemne, nebude to moct ignorovat).

To je fakt, nemusi vedet, ze na to nemam koule. Ale kdyz ji timhle pohrozim, tak me silene serve. Nebo mi napise hnusne veci. A ja jsem nervak, slozim se.

Na sefa nemam kontakt a kdybych mela, tak uplne vidim, co se stane. On prohlasi, ze dohledl na to, ze si mama udela test a ten vysel negativni. To byste museli znat pomery v te firme. Na dnesni dobu naprosto neuveritelne. Firmu zivi pracoviti delnici, ale na kancelarskych pozicich si reditel drzi neschopne lidi. A mama, ktera by se jinde tezko chytala (je blby tohle prohlasit o svoji mame, ale je to bohuzel objektivni pravda) tam plati za boha a reditel si ji nechce rozhnevat.

Je mi z te situace zle :(

• Citovat
  • Nahlásit
14612
1.5.21 13:37

Podivej… v zamestnani zrejme vedi, proc si ze dne na den brala dovolenou. Pokud jim nevadi, ze do tydne odejde spousta pracovniku na nemocenskou, pak ji muzou „samotestovani“ tolerovat. Ty s tim nic neudelas :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat