Covid necovid v nemocnici.

586
7.2.21 20:57

Covid necovid v nemocnici.

Hezký dobrý večer,

ještě než popíšu situaci - dotaz, chci říct, že nejsem popírač covidu.

Přihodila se nám taková věc. Můj děda (83 let) byl v pátek po periodické kontrole na kardiu hospitalizován v Thomayerce v Praze pro vysoké hodnoty draslíku. Hned při nástupu na JIP mu dělali test na covida. Negativní. Od té doby měl testy 4, prý čtvrtý vyšel hraničně??? Já a moje máma jsme uvedeny jako kontaktní osoby. Volala jsem tedy do nemocnice, co se teď bude s dědou dít a jaký je jeho stav.
Bylo mi řečeno: " To víte, je to už starej člověk a ten poslední test vyšel hraničně, takže…" Do toho jsem jí skočila a řekla jsem, že děda snad nebyl hospitalizován kvůli covidu, ale protože má problém se srdcem. Prý: „Uvidí se časem, když to půjde dobře, přeložíme ho na internu, ale ten Covid, to víte, no…“
Jako já nevím, ale mně prostě přišlo, že mu ten Covid chtějí za každou cenu vnutit. Bylo toho víc, co jsme si řekly, a vlastně mě jakoby připravovala na to, že ho stejně chytne. Máte někdo podrobnou zkušenost?? Přece někdo nemůže hrát s lidskými životy takovouhle nekalou hru??!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1453
7.2.21 21:02

Mohl ten covid chytit v nemocnici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
7.2.21 21:06

@anahry

Hru?? Jakou nekalou hru? Když je metabolický rozbabranej a skončí na JIPU a starají se o něj, to je nějaká nekalá hra??

Tak si jej vemte domů a starejte se o něj doma, a nikdo s ním hrát žádnou „hru“ nebude.

Tvl, toto už je moc toto, sorry. V dnešní době a v tom co mají nemocniční i další naloženo…

smajl co kroutí hlavou zde halt není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16222
7.2.21 21:09
@anahry píše:
Hezký dobrý večer,

Přihodila se nám taková věc. Můj děda (83 let) byl v pátek po periodické kontrole na kardiu hospitalizován v Thomayerce v Praze pro vysoké hodnoty draslíku. Hned při nástupu na JIP mu dělali test na covida. Negativní. Od té doby měl testy 4, prý čtvrtý vyšel hraničně??? Já a moje máma jsme uvedeny jako kontaktní osoby. Volala jsem tedy do nemocnice, co se teď bude s dědou dít a jaký je jeho stav.
Bylo mi řečeno: " To víte, je to už starej člověk a ten poslední test vyšel hraničně, takže…" Do toho jsem jí skočila a řekla jsem, že děda snad nebyl hospitalizován kvůli covidu, ale protože má problém se srdcem. Prý: „Uvidí se časem, když to půjde dobře, přeložíme ho na internu, ale ten Covid, to víte, no…“
Jako já nevím, ale mně prostě přišlo, že mu ten Covid chtějí za každou cenu vnutit. Bylo toho víc, co jsme si řekly, a vlastně mě jakoby připravovala na to, že ho stejně chytne. Máte někdo podrobnou zkušenost?? Přece někdo nemůže hrát s lidskými životy takovouhle nekalou hru??!!!

Nerozumím, jakou hru máš na mysli - resp. vlastně moc nechápu, o co Ti vůbec jde. :nevim:

Byl hospitalizován a další péče o něj se bude odvíjet od jeho zdravotního stavu plus výsledků testů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
7.2.21 21:15

@Borrealis Já neútočím, o dědu se staráme, jak nejlíp umíme, ale nejsme lékaři, tudíž mu doma hladinu draslíku asi nesrovnáme. Jde mi o to, že lékařka mi neustále vnucovala covid a o léčbě, která by měla být v návaznosti na jeho zdravotní stav, nepadlo ani slovo.
Ptám se slušně, doktorů si vážím, mám o něj strach a něco mi tu nehraje. To je celé. Mi připadá, že víc, než covid není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
7.2.21 21:16

No tak chytnout ho tam opravdu mohl, tak ho budou sledovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10060

Tak na tvém místě bych se hlavně zajímala o to srdce, jaké jsou další výsledky krve, jakou nasadili léčbu atd. Ať si doktorka mele co chce, na tohle se prostě musíš zeptat…
Co se týče covidu, tak bych se velmi bála, že ho tam chytne. V nemocnicích to prostě je.

Edit: od pátku do dneška ho tam asi nechytl (ne tak, aby to ukázal test), ale pokud tam zůstane, tak ho asi chytne.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 21:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586

@BohunkaP Viz výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5856
7.2.21 21:17

@BohunkaP tak asi měla na mysli tu hru, že za covid pacienty jsou vyšší úhrady. Ale to už jim od novýho roku zatrhli, aspoň na stand. lůžkách. Mně je spíš divný, proč mu dělali během tří dnů 4 testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
7.2.21 21:17

Nerozumim tomu, co to fakticky pro zdravotni stav znamena, ze ma vysokou hladinu drasliku, ake kdyz si ho tam nechali, tak to asi uplna prkotina nebude. Ze se v nemocnici muze covidem nakazit, je prece jasný v dnesni dobe. Verim, ze personal dela, co muze, aby j nakaze uvnitr zarizeni nedochazelo, ale proste urcite se to deje. Vubec di nemyslim, ze to je nejaka hra. Pokzd mas snad pocit nejakyho komplotu nebo jak to nazvat, tak si vezmete dedu domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
7.2.21 21:20

@Lucie_Sx To nám právě nikdo neřekl, jaké jsou výsledky. Pořád jenom, co by kdyby Covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 21:20
@anahry píše:
Hezký dobrý večer,

Jaká nekalá hra? O dědu se starají, ne? Je na JIP a po stabilizaci ho dají asi na standart na internu. To je v pořádku. To, že první vyšetření z Rapidu mohlo být negativní, je normální. A to, že testy mohou vyjít hraničně, též. Na začátku mohl být též negativní a po pár dnech pozitivní. Denně se s tím setkávám. Mohl to někde chytit a nemocnice je prostě rizikové prostředí. Pokud bude pozitivní, bude ležet na příslušném oddělení, ale na covidových lůžkách. V nemocnici pracuju, tak vím že prostě třídění pacientů podle výsledku covidu je, ale každý dostane péči, co má.

• Citovat
  • Nahlásit
480
7.2.21 21:22
@anahry píše:
@Borrealis Já neútočím, o dědu se staráme, jak nejlíp umíme, ale nejsme lékaři, tudíž mu doma hladinu draslíku asi nesrovnáme. Jde mi o to, že lékařka mi neustále vnucovala covid a o léčbě, která by měla být v návaznosti na jeho zdravotní stav, nepadlo ani slovo.
Ptám se slušně, doktorů si vážím, mám o něj strach a něco mi tu nehraje. To je celé. Mi připadá, že víc, než covid není.

A co ti nehraje? Že ti sdělovala, že má možná covid? Léčbu na srovnání draslíku jistě dostává, proto tam je. Na jakém oddělení leží? Na interním jipu? A jiné diagnozy samozřejmě taky jsou a řeší se.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 21:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10060
7.2.21 21:23
@anahry píše:
@Lucie_Sx To nám právě nikdo neřekl, jaké jsou výsledky. Pořád jenom, co by kdyby Covid.

Tak se na to musíte přece zeptat.
Co mu je, jak ho léčí, jaké má prognózy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
7.2.21 21:25

Vysoká hladina draslíku, která vyžaduje korekci na JIP, u kardiaka v 83 (!!!) letech může končit blbě. Je to stav, který může skončit i u zdravého srdce zástavou. Doktoři nejsou jasnovidci, a jestli je ještě podezření na covid…vzhledem k tomu, že jim tam na tuhle nemoc umírají i rodinní příslušníci z rodin, které covid považují za „chřipečku“, tak se doktorka pravděpodobně chtěla ujistit, že chápeš, že tahle nemoc rozhodně jeho stav nevylepší a může na kombinaci těchto faktorů i zemřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat