Covid, očkování a těhotenství

Napsat příspěvek
Velikost písma:
295
8.9.21 22:32
Pfizer vakcína je už oficiální léčivo, nikoliv experimentální 8)
@niki V píše:
Mě to také zajímá, ale když se obecně v těhotenstvi nedoporučuje očkovat, proč by toto mělo být jiné, mam strach že by to nechalo nasledky na miminku a to nejsem žadná biomatka, navic je to stále ve fázi schvalovaní ta vakcina ne? Přijde mi to obrovský risk.
Spoustu známých okolo jsou mladí a zdraví a očko a nimi zamávalo tak bych se bála že v těhu to nadělá ještě vetší paseku. Já už to doklepu bez, jsem 34tt
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
9.9.21 04:14

Za mě ne

Celé těhotenství jsem pracovala v době největších restrikcí s lidmi.. jenže za mě se ještě tvrdilo, jak těhotný jsou imunní. Najednou jsou nejvíce ohroženy a to mi smrdí. Je to na každým a rozhodně bych do toho nešla, pokud není člověk nemocný nebo obézní. Jinak všichni kolegové, kromě mě to měli a to jsou celkem no.. asi všichni obézní kromě mě a hlídače 65+. Vzhledem ke zkušenosti, bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 06:37

@Annjaschke
Nápidobně. Jsem těhotná v druhém trim. S covidy jsem pracovala a pravidelně se testovala od počátku do konce co to bylo k mání. Protilátky nemám a covid kupodivu také ne. Nevím, proč bych si ničila svou přirozenou imunitu po tady roku a něco přítomnosti covidu, když jsem odolná. Covidy jsem i testovala a měla u nosu pozitivní případy. Nikdy nic. Roušku nepoužívám, mám nízký tlak a astma a opravdu z ní omdlévám. Na očkování někteří známý šli. U obrny to chápu, ale aby třem z nich ve věku do 25 let nefungovala dva dny ruka. To je mazec. U chřipkové vakcíny. Kamarádce se totálně zrušil cyklus. Má neskutečný krvácení naráz a neví kdy krámy dojdou.. Celý život měla cyklus ok. Děda 85 bez covidu, matka a otec 61 bez covidu, otčím 64 bez covidu, babička 91 bez covidu. Nikdo se příliš opatřeními neomezoval. Nikdo covid neměl. Věřím že existuje, ale z poloviny je to o strachu a masáži médií. Strach a napětí z něčeho takového neuvěřitelně oslabí imunitu a zvýší pak prožití příznaků. Pardon ale vakcína, která je na trhu méně než tři roky, je stále experimentální. Není možné, aby byla oficiální. Je dané, že testování vakcín musí probíhat v dlouhodobém horizontu 3 roky a to jaksi ještě neuplynulo. Naopak co je dokázáno je to, že očkování v těhotenství ničí plodu imunitu, pokud nedostává přímo přirozeně získané protilátky. Ne nadarmo bývají šestinedělky doma a nenechají ocucávat svoje děti od narození kde kým. Ale píchnout do sebe něco co tu je teprve rok.. To jo. Bohužel je i dost úmrtí po očkování a potraty, ale o tom se samozřejmě mlčí víc. Raději se vyzdvihuje jak to všechno zachrání.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 06:49

Tušil někdo, že covid vakcína obsahuje soli a zvýšená spotřeba určité soli v těhotenství způsobuje potraty nebo postižení plodu mentálně? Ano, vakcína obsahuje chlorid draselný a vysoké dávky poškozují plodu srdce. Při brání chloridu draselného těhotnou se sledují sérové hladiny. No dělá to někdo těm těhotným při očkování? Ne…

• Citovat
  • Nahlásit
9.9.21 07:20
@Anonymní píše:
Tušil někdo, že covid vakcína obsahuje soli a zvýšená spotřeba určité soli v těhotenství způsobuje potraty nebo postižení plodu mentálně? Ano, vakcína obsahuje chlorid draselný a vysoké dávky poškozují plodu srdce. Při brání chloridu draselného těhotnou se sledují sérové hladiny. No dělá to někdo těm těhotným při očkování? Ne…

Promiň, ale tvoje komentáře (pokud jsi psala oba) na mě působí, jako kdybys brala informace jen z dezinfo webů. Možná by to působilo důvěryhodněji, kdybys sem dala odkaz na nějaký zdroj, kterým bys podložila tvrzení, že „je dokázáno, že očkování v těhotenství ničí plodu imunitu.“ To dokázal kdo? Předpokládám nějaký vymyšlený léčitel, co propaguje homeopatika.

Ty potraty po očkování, to jsi taky asi jen někde slyšela, že? Tady na emiminu jsou mraky těhotných žen, které se nechaly očkovat, a zatím jsem nezaznamenala ani jeden případ potratu po očkování. Nepochybně se některé staly, ale teprve srovnání se vzorkem potratů u neočkovaných žen by přineslo nějaká podezření, že očkování může souviset se zvýšeným rizikem potratu. To s tou solí je zajímavé, ale nejspíš opět absolutně nerelevantní, protože by se to muselo projevit vyšším podílem potratů nebo postižení u dětí očkovaných matek. Vzorek už je docela vysoký (třeba v Izraeli) a nic takového se zatím neobjevilo. Většina žen tady na emiminu neměla po očkování v těhotenství žádný problém.

Jsem ráda, že ti nikdo v rodině na covid neumřel, ale spousta lidí, a mezi nimi i mladí lidé a matky, na to buď umřeli, nebo mají dodnes dlouhodobé následky. Nikoho bych do očkování netlačila, je to každého věc, ale pokud něco napíšeš, mělo by to dávat hlavu a patu.

Btw. když si za těmi svými názory tak stojíš, proč píšeš anonymně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 07:27

@Žižkovská žena
Bohatě mi stačí, že strýc pracuje ve výzkumném oddělení a je členem lékařské společnosti JEP. Ty studie jsou čitelný na papíře, stejně jako leták o experimentu vakcín. Ale proč by to měli dávat lidem když potřebují naočkovat co nejvíc lidí, že? Nemáte k tomu přístup. Proto píšu anonymně. Na veřejnost se to nemá ani dostat oficiálně.

• Citovat
  • Nahlásit
680
9.9.21 07:38
@Anonymní píše:
@Žižkovská žena
Bohatě mi stačí, že strýc pracuje ve výzkumném oddělení a je členem lékařské společnosti JEP. Ty studie jsou čitelný na papíře, stejně jako leták o experimentu vakcín. Ale proč by to měli dávat lidem když potřebují naočkovat co nejvíc lidí, že? Nemáte k tomu přístup. Proto píšu anonymně. Na veřejnost se to nemá ani dostat oficiálně.

Milá anonymní, už jen to, ze svůj názor píšeš jako anonymní, něco znamená. Asi si za nim až tak nestojíš. Jinak moje sestra je genetička v zahraničí. Navíc těhotná genetička, co otěhotněla po první dávce a vůbec neváhala jít na druhou. Dělala přímo i s vakcínou.
@Annjaschke Měla jsi v rodině obrovské štěstí, můj táta to naštěstí přežil (60 let, sportovec) a kolega z práce už takové štěstí neměl (40 let, žádná další nemoc). Taťka byl obrovský odpůrce covidu, opatření nedodržoval, no nakonec to loni v únoru trochu prehodnotil. A mimochodem ještě na začátku onemocnění se rozčilovat, ze z té rýmy se toho nadělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.21 07:45
@Anonymní píše:
@Žižkovská žena

Výzkumném oddělení čeho? Podle vás teda v téhle konspiraci jedou úplně všichni odborníci, kteří se v médiích vyjadřují ve prospěch očkování? Jede v tom česká vakcinologická společnost, jedou v tom gynekologové? Dostávají za to peníze, nebo jsou stejně obluzení jako veřejnost? A jenom dobrovolné sdružení lékařů JEP zná pravdu? Proč teda váš strýček ty studie nezveřejní, když by tak mohl zabránit celosvětové konspiraci? Pokud se bojí, že by ho zavřeli, může to udělat stejně anonymně jako teď vy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.21 07:50

A asi to pro vás bude zklamání, ale ten váš JEP se taky jednoznačně postavil za očkování… váš strýc tam musí být asi jediným hlasem volajícího na poušti, protože oficiálním stanoviskem je, že se jednoznačně doporučuje očkovat :(

https://www.cls.cz/…ty/vyzva.pdf

„Tvůrci této výzvy – členové Společnosti infekčního lékařství ČLS JEP, České vakcinologické společnosti ČLS JEP a Společnosti pro epidemiologii a mikrobiologii ČLS JEP si uvědomují vážnost současné situace a vyzývají všechny představitele státu, zdravotnickou veřejnost, média, správce sociálních sítí o maximální podporu edukace o prospěšnosti očkování. Očkování považujeme v současné době za nejúčinnější, bezpečný a jediný dostupný nástroj k zvládnutí závažné pandemie.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.9.21 12:36

Já se nechala očkovat prakticky okamžitě co jsem potratila po prodělaném covidu. A nechala jsem se očkovat druhou dávkou už těhotná. Teď čekám dvojčata, cítím se normálně, screening a krev cajk. Pořád nemám jistotu zda znovu neonemocnim a znovu nebudu rodit mrtvé dítě (teda dvě) jen proto, že nějaká doktorka si myslí že u těhotných je průběh slabej a všechno je přece běžný, teploty, zimnice, snížení pohybu miminka… „Dejte si na všechno paralen a bude to v cajku.“ A když pak rodite zdravé ale mrtvé díte, které celý týden umíralo a je krásné… No to musíte zažít. Je to fakt PARADA. Verdikt lékařů kteří vám řeknou že můžete být ráda že jste živá, že jiným praskly játra a dokonce umřeli je k nezaplacení. A pak 3 měsíční léčení s poškozenými játry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
20.10.21 19:54

@lovean
Ahoj prosím jak si dopadla?.Doočkovali tě, nebo si musela jít znova na,, jakoby,, první dávku? My se teď PRÁVĚ snažíme o druhé mimčo. Příští týden jdu na první dávku a teď právě řeším jak bych to udělala kdybych nahodou po první dávce otěhotněla. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
20.10.21 20:16

@Tynulda ano doockovali mě normálně i po té delší době ale stejně na té druhé jsem byla 10.9 a mám teď covid takže i tak jsem se nakazila naštěstí mám jenom kašel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
20.10.21 20:29

@lovean
Děkuji za info.
Tak držím palce aby bylo všechno ok. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976