COVID očkování - problém ve vztahu

Anonymní
20.9.21 14:15

COVID očkování - problém ve vztahu

Dobrý den, podobné téma jsem nenašel, přitom si myslím, že by se mohlo týkat hodně lidí. Máme s partnerkou rozdílný názor na covid očkování. Partnerka silně odmítavý, na sociálních sítích je aktivní odpůrkyně očkování, na lidi co se nechali očkovat se dívá s despektem. Já se nechal očkovat a partnerka to nejprve to nazvala „jak si to mohl udělat, to jsem si o tobě nikdy nemyslela, že ses k něčemu takovému snížil. Takové svinstvo do sebe dávat. Podvolit se téhle prasárně“. Později mi i řekla, že měla pocit, že je to zě mě cítit a že jí přestávám vonět. Osobně jsem taky naštvaný z celé té šarády kolem očkování, ale po přihlédnutí pro a proti jsem se nechal očkovat.
Dospěli jsme do stavu, kdy informuju a žádám své přátele, když se s ní vidí, aby se o covidu a všeho kolem nebavili. To téma je ve vztahu tabu. Ale nedá se problémům předejít, je to všude - můj nejstarší syn z předchozího vztahu projevil zájem se nechat očkovat a s ex jsme souhlasili. Nejsem z toho nadšený, ale ne ne ve stavu, kdybych byl silně proti, když syn sám velmi projevil zájem - reakce partnerky „tak ty už necháváš opíchávat i děti?“ Chcete někam jít a nemůžete, protože partnerka nemá test. Přijdu s nápadem zahraniční dovolené, ale narazíme na to, že bez očkování je to opruz a strašná komplikace. Jdeme někam a ukažte testy. Všechno jí to nasírá… Nevím co s tím, občas se jí snažím mírnit tím, že ani jeden z nás za toto nemůže a neměli bychom si tím kazit vztah, ale nedaří se, a vztah se sere.

Ve finále téma do diskuze - covid očkování vnímám jako téma, které polarizuje společnost, některé staví až do aktivistických vyhraněných pozic, a když se to dostane do vztahu, dělá to paseku. Máte někdo obdobné zkušenosti? jak je řešite?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1817
20.9.21 14:19

Osobní zkušenosti s odmítači nemám, očkování mám, tvoje partnerka je nána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
20.9.21 14:21

Muj nazor… s byvalym (rozchod pred covidem) bychom se kvuli tomu asi i fakt definitivne rozesli… ono popravde chces byt s nekym kdo ma na takto celkem vaznou vec diametralni pohled? co treba klasicky ockovani? kdybyste meli deti… to by pritelkyni nevadilo? pripadne si jo tak co by jsi s tim delal?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2101
20.9.21 14:24
@Anonymní píše:
Dobrý den, podobné téma jsem nenašel, přitom si myslím, že by se mohlo týkat hodně lidí. Máme s partnerkou rozdílný názor na covid očkování. Partnerka silně odmítavý, na sociálních sítích je aktivní odpůrkyně očkování, na lidi co se nechali očkovat se dívá s despektem. Já se nechal očkovat a partnerka to nejprve to nazvala „jak si to mohl udělat, to jsem si o tobě nikdy nemyslela, že ses k něčemu takovému snížil. Takové svinstvo do sebe dávat. Podvolit se téhle prasárně“. Později mi i řekla, že měla pocit, že je to zě mě cítit a že jí přestávám vonět. Osobně jsem taky naštvaný z celé té šarády kolem očkování, ale po přihlédnutí pro a proti jsem se nechal očkovat.
Dospěli jsme do stavu, kdy informuju a žádám své přátele, když se s ní vidí, aby se o covidu a všeho kolem nebavili. To téma je ve vztahu tabu. Ale nedá se problémům předejít, je to všude - můj nejstarší syn z předchozího vztahu projevil zájem se nechat očkovat a s ex jsme souhlasili. Nejsem z toho nadšený, ale ne ne ve stavu, kdybych byl silně proti, když syn sám velmi projevil zájem - reakce partnerky „tak ty už necháváš opíchávat i děti?“ Chcete někam jít a nemůžete, protože partnerka nemá test. Přijdu s nápadem zahraniční dovolené, ale narazíme na to, že bez očkování je to opruz a strašná komplikace. Jdeme někam a ukažte testy. Všechno jí to nasírá… Nevím co s tím, občas se jí snažím mírnit tím, že ani jeden z nás za toto nemůže a neměli bychom si tím kazit vztah, ale nedaří se, a vztah se sere.Ve finále téma do diskuze - covid očkování vnímám jako téma, které polarizuje společnost, některé staví až do aktivistických vyhraněných pozic, a když se to dostane do vztahu, dělá to paseku. Máte někdo obdobné zkušenosti? jak je řešite?

Viděl bych to na aplikaci sloganu Škodovky - vyměňte starou za novou :srdce: :D :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470

Vadilo by mi, že není schopná respektovat moje rozhodnutí, byť je jiné než její. Teď je to očkování, co to bude příště? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25347

Partnerka je trochu cvok ne? Už ji z toho slušně hráblo a chtěla bych, aby respektovala taky moje rozhodnutí, jinak už by to nebyla partnerka. Já taky nejsem priznivec očkování a nechci ho, ale když se naočkuje můj muž, tak mi to bude jedno. Jeho rozhodnutí, jeho tělo. A že to z tebe cítí, to už je jen poslední hystericky výplod, něco takového není možné. Neřeším to nijak, nikomu necpu svůj postoj a co si kdo píchá do těla mě nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
20.9.21 14:26

Vsadím se, že kdybys jí to neřekl, „voněl“ bys jí pořád stejně. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6686
20.9.21 14:30

Mně připadá, že určitá část odmítačů už se pak dostávají do stavu až jakéhosi fanatismu a posedlosti.
Ano, bohužel, znám. Přišla jsem tak o fajn kamaráda. Podobný typ jak tvá přítelkyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22191
20.9.21 14:31

Ne, nemám takovou zkušenost, my s partnerem svá rozhodnutí respektujeme. Problém není v tom, že se přítelkyně nechce nechat očkovat, ale že je hloupá až to bučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22191
20.9.21 14:33
@bigl píše:
Mně připadá, že určitá část odmítačů už se pak dostávají do stavu až jakéhosi fanatismu a posedlosti.
Ano, bohužel, znám. Přišla jsem tak o fajn kamaráda. Podobný typ jak tvá přítelkyně.

Ono jim ani nic jiného nezbývá. Zjistí, že život bez očkování je omezuje a než by přiznali, že by raději změnili názor, tak začnou obviňovat všechno okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
20.9.21 14:34

Já měl po druhé dávce Pfizeru poměrně hnusnou reakci, takže na žádnou další už nepůjdu, takže vaší partnerku celkem chápu. Užiju si alespoň těch 8 měsíců relativní svobody. Komplikace neočkování v rámci cestovaní ale mají, to je fakt. Do očkování pro ni cizích dětí, ale nemá co kecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2456

Mam v okolí zakladateli podobný případ včetně toho že ji začal smrdět a cítí to..
Tam už je to nahnute a rozchod je otázkou času..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
@Anonymní píše: …Chcete někam jít a nemůžete, protože partnerka nemá test. Přijdu s nápadem zahraniční dovolené, ale narazíme na to, že bez očkování je to opruz a strašná komplikace. Jdeme někam a ukažte testy. …

No, vycitas ji striktni postoj k ockovani, ale ty vuci ni tolerantni taky nejsi, viz vyse.
Plus ji chces prikazovat, o cem se ma bavit s prateli, ze tema covid je tabu - proc?
To nemuze vyjadrit svuj nazor…?

Proste mate kazdy jiny, nemontujte se do toho tomu druhemu a je to.

Spis teda mohou byt problem spolecne deti a jejich ockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3806
20.9.21 14:36

Pěkný OP, byť lehce přitažený za vlasy. Těším se na článek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
20.9.21 14:36

Jak dlouho jste spolu?
To se takhle vybarvila až s covidem, nebo byly nějaké náznaky už před tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat