Covid pocit zmaru a úzkosti, jak to cítíte vy?

Anonymní
17.2.21 10:53

covid pocit zmaru a úzkosti

Dneska to na mě dolehlo se vší silou, opět přes 12000 nakažených za pondělí. Co bude dál?

Otevírat obchody? Sakra proč?

Otevírat školy? Prosím už aby to bylo…

Perou se ve mě pocity zmaru a úzkosti, jednou číslo klesá, pak zase stoupá, potřebuju dětem vysvětlit, že to jednou skončí, ale kdy? A opravdu to skončí? Co je horší izolace v rámci prevence nebo přeplněné nemocnice a mrtví? Co dělat, aby to dětské duše poznamenalo co nejméně?

Ztrácím naději a to kolem sebe nemám nikoho, kdo by byl s Covidem v nemocnici, nebo tam pracoval.
Jak se snažíte z toho všeho nezbláznit a zachovat si pozitivní myšlení? Pro mě už je to opravdu dost těžké.

O financích raději ani nemluvím, ale máme co jíst, kde spát, takže jsme na tom oproti jiným relativně dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13484
17.2.21 10:56

Rano me napadlo to same, kdyz jsem slysela to cislo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19423
17.2.21 11:07

Už jsem z toho opravdu unavená. Rok se s rokem sešel a místo tisíce nakažených máme deset tisíc…jeden lékař tvrdí, jak se má vše uvolnit a nechat to projít, že se až tak nic neděje, druhý, že jsou přeplněné nemocnice a že zdravotnictví kolabuje. O politicích ani nemluvě, tak hrabe každej za sebe.
Otevřít obchody, ale děti nechat doma?? proč jako? aby se za 14 dní zase všechno komplet zavřelo??
A to máš štěstí, že mého oboru se covid a opatření až tak nedotklo, ale už mi dochází síly. Karantény jsme měli od října asi čtyři, dítka střídavě chodí a nechodí. Rodinu covid na pár týdnů dost semlel, ale snad jsme z nejhoršího venku…ale nějak přestávám vidět světlo na konci tunelu a přestávám věřit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
17.2.21 11:09

Já se přidám, taky je mi z toho nanic. To otvírání obchodů bude obrovský průfer, to je mi víc než jasné. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
17.2.21 11:16

Ale děvčátka, nenechte se vmanipulovat do nějakých katastrofických scénářů, především je nám všem snad jasné, že tomu hnusnému, arogantnímu stbákovi nejde vůbec o lidi a národ jako takový, ale výhradně o jeho osobní mamon, který se úspěšně rozrůstá tím, jak nechává finančně vyhladovět hotely, rekreační střediska atd-prostě zajímavé objekty, které si pak za nějakou almužnu koupí. Nic jiného v tom není. A ten druhý trouba už je taky k smíchu. Když pracoval jako lékař, byl to vážený člověk. Dnes už je zpracovaný tím ředitelem planety tak, že jeho kroky už nikdo nemůže brát vážně. Samozřejmě, že je situace vážná stejně, jako všude jinde, ale největším nebezpečím je pro každého z nás oslabená imunita z takových zpráv, kterými nás masíruje Nova, Prima, Seznam a jiný podobný hnůj a odpad. Takže-vezměte děti a jděte na procházky, televizi hoďte z okna-stejně se na to nedá dívat a žijte v pohodě a především v klidu.Ta hnusná nemoc si stejně udělá, co chce i bez těch dvou šašků a jejich vyhrožování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16125
17.2.21 11:20

@smutny klaun2 Naprosto souhlasím. Jen tu televizi bych z okna neházela. Přece jen, je to fajn věcička na zabavení dětí, když zrovna vaříš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
17.2.21 11:22

Já už jsem z toho tedy taky pěkně vyšťavená. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 11:24

Je hrozné, že není výhled na brzké zlepšení. Všichni jsme nemoc prodělali, některým zachránili život v nemocnici a doteď se potýkáme s různými následky. Všechny zdravotní sestry z nemocnice, které znám, už také byly nemocné. Některé i po první dávce očkování. A všichni už jsou v nemocnicích opravdu nesmírně vyčerpaní. U mě i manžela v práci to také prodělala většina lidí. A to jsme opravdu chodili jen do práce a jednou týdně nakoupit. :nevim:
A jsem z toho unavená a depresivní. Už aby přišlo jaro, tohle počasí náladě také nepřidává. :kytka: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
10119
17.2.21 11:26

@smutny klaun2 vidíš a mě zase vysilují tyhle politický keci. Ať by tam seděl kdokoliv jinej, opatření by byla stejně. Podívej se, jak to dopadlo. Češi se začali bouřit, politici jim neschválili nouzový stav, tak se zavřeli hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
17.2.21 11:26

Tohle všechno (distanční výuka, karanténa atd.) bude mít větší dopad, než celej covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24945
17.2.21 11:31

Taky už jsem z toho unavená. Poslední RD jsem si představovala poněkud jinak. I první roky manželství. Pro děti to taky není nic moc. Ať už kvůli škole, nebo pohybu.
Očkování nejde tak jak bylo v plánu. Zavřené obchody jsou pitomost. Škola doufám se v nějakém režimu rozjede nejpozději po Velikonocích.
U nás jsme se zatím covidu vyhnuli (já, manžel, ex, děti, babička), ale část rodiny už covid měla koncem loňského roku. Průběh střední, nic moc příjemného, ale v nemocnici nikdo neskončil. Babičky 80+ už jsou očkované. My se snažíme posilovat imunitu. Děti jsou zdravé jako už hodně let ne.
Ale už mě to frustruje. Už to trvá příliš dlouho. Už dochází motivace, nápady, pozitivní myšlení. Zas trochu pomůže jaro a hezčí počasí. Teď bylo fajn jak nasněžilo. Ale obecně…výhled do budoucna moc přívětivý není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 11:33

@smutny klaun2 hezký no…já se snažím politické boje odfiltrovat, to fakt nemá cenu řešit, dokonce jsem i chodila nějakou dobu na Mediální studia, tak věřím, že jsem schopna ta sdělení nějak roztřídit, ALE vládní nařízení se mě bohužel týkají nás všech a měli bychom je dodržovat… ;)

Ale evidentně nemají nějaký řád nebo posloupnost, když je to věčně jako na houpačce… další věc je teda ta, že je velká část populace nedodržuje a všemožně obchází a nikdo je za to pořádně nepotrestá…jenže pak to prostě od.erou ty děti a lidé, co se snaží být zodpovědní…

Ono je toho prostě moc a trvá to dlouho…jasně procházka je fajn, ale situaci nevyřeší, navíc když už po stopadesáté jdeš tou samou cestou :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
2308
17.2.21 11:38

Já bych všechno otevřela a těm co se bojí bych doporučila se zavřít doma. Strachy by nechodili ani do práce, takže by se uvolnila pracovní místa pro ostatní. A můžou si s Babišem zase otevřít tu letňanskou nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 11:49

Jsem z toho na palici, štve mě to čím dál víc a mám strach, že mě to poznamená víc, než si připouštím… moje situace je asi trochu jiná, než většiny lidí tady na emiminu - studuju divadelní školu, ve které jsem prezenčně už zhruba rok nebyla. Mít možnost studovat na takové škole je obrovské štěstí, já jsem moc vděčná, že tam můžu být, člověk má pár let na to, aby se mohl učit od nejlepších a nasbírat zkušenosti - covid nás o celý jeden rok připravil… a ten už nám žádné nařízení vlády ani nikoho jiného prostě nevrátí… achjo. Online výuka je něco neskutečného, včera jsem u kompu seděla od devíti ráno do devíti večer (nepřeháním). Každý den je to velmi podobné, někdy končíme třeba o hoďku dřív, nebo začínáme až v 10, ale vesměs je to stejné. V květnu absolvuju - divadelní inscenaci, na které si musím obhájit všechna léta svého studia a měla by být vrcholem veškerého působení na škole, zkoušíme taky online (ani nedokážu vyjádřit tu absurditu, kterou jsem teď napsala) a když není zbytí, tak zkoušíme po bytech, případně venku, což teď v mrazech není úplně fajn… veškerá představení nazkoušená před covidem leží ladem, pomalu se rozpadají a i když jsou pokusy o nějaké přenosy skrze online platformy, není to nic moc. Covid jsem zatím nedostala, ale na zdraví se to i tak podepisovat začíná. Mám problémy se spánkem, s očima a bolí mě záda, hučí mi v hlavě - to se mi nikdy předtím nedělo. Když ráno zapínám počítač, je mi do pláče a ač se snažím myslet pozitivně, přestává se mi to dařit a prostě se necítím dobře. Uvědomím si třeba, že mám stažený žaludek, bolí mě břicho a jsem celá vynervená :zed: Je tady spousta lidí, kteří jsou na tom mnohem hůř než já a které celá situace ovlivnila více a to mě taky štve. O mě v konečném důsledku vůbec nejde, ale co třeba prvňáci?? Vždyť nepoznali, co je to chodit do školy… snad bud brzo líp, musíme věřit.

• Citovat
  • Nahlásit
363
17.2.21 11:54
@Petula306 píše:
Já bych všechno otevřela a těm co se bojí bych doporučila se zavřít doma. Strachy by nechodili ani do práce, takže by se uvolnila pracovní místa pro ostatní. A můžou si s Babišem zase otevřít tu letňanskou nemocnici.

Já bych taky rád měl vše otevřené. Jenže je otázkou jak moc se zvýší nebo nezvýší počty pacientů v nemocnicích. Tomu že nemocnice nejedou naplno snad věří už jen minimum lidí. Příbuzná teď měla akutní zánět slinivky nemocnice plná jak blázen a protože nebyla volná lůžka šla domů už 5tý den. Dopadlo to tak že tam za 3 dny skončila znova a už jí zase vyhazují že nemají kapacity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat