Covid pozitivní - mám volat lékaři?

Anonymní
3.3.21 16:08

Covid pozitivní

Čau holky,
Jdu si sem pro radu.. Jsem na mateřské, takže do práce nechodím.. Dneska mi přišla SMS, že jsem pozitivní na covid. Hygiena zatím ještě nevolala. Mám to dát vědět svému lékaři nebo se to dělá jen kvůli neschopence? Každý mi tvrdí něco jiného..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3105
3.3.21 16:10

Mas to oznamit lékaři. Mel by o tom vědět pro pripadne komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23375
3.3.21 16:11

Ano, oznam to praktikovi, prestoze nepotrebujes neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
3.3.21 16:11

Když mu to pro info zavoláš, uděláš dobře. Si to tam poznamená. Ale nutný to není si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 16:14

Není nutné mu volat, snad jen kdybys měla příznaky. Já jsem taky na mateřské a byla jsem pozitivní. Vyplnila jsem ten formulář online a za dva dny mi volala hygiena, to je všechno. Jo, ještě jsem napsala pediatrovi, aby to věděl ohledně dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
871
3.3.21 16:22

Ano měla by jsi to zavolat svému dr. Jsem doma tehu volala mi hygiena a hned potom mi řekla ať dám vědět mému dr. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
3.3.21 16:26

Obvodní mi musel ukončit ofiko kárantenu i jako osobě na RD takže js. Volala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8966
3.3.21 16:34

Ano, volej svému praktickému lékaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
3.3.21 17:05

Jsem na materske a volala jsem, oni to zapisi a kdyz mi koncila karantrna volala jsem tam znova aby si to odskrt ze uz nejsem v karantene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 13:50

Hraniční hodnota PCR testu

Můžu se zeptat, co přesně znamená hraniční výsledek PCR testu? Přišla sms, že výsledek je hraniční a doporučují test za 1-2 dny zopakovat. Ale u nás jsou bohužel volné termíny na PCR testy až za týden. Praktický lékař už teď nebere telefon a v práci neví, jestli mám nebo nemám chodit v pondělí do práce, prý podle doktora nebo hygieny. Doktorovi samozřejmě v pondělí zavolám a zeptám se, o víkendu nikde pro jistotu courat nebudu.
Spíš mě teď zajímá, jak se teda takový člověk posuzuje.

Práci se nechci vyhýbat, spíš mě štve, že nejsou ty kapacity na testování. Z pozitivních antigenních testů posílají na PCR přednostně, ale u hraničního výsledku žádný přednostní termín není :think: Nepotkal jste se s tím někdo?

Anonym prosím jen kvůli rodině, kterou nechci plašit, jsem po těžší nemoci a pár příbuzných tu zná moji přezdívku, tak aby se zbytečně nebály.

• Citovat
  • Nahlásit
23375
5.3.21 13:54
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, co přesně znamená hraniční výsledek PCR testu? Přišla sms, že výsledek je hraniční a doporučují test za 1-2 dny zopakovat. Ale u nás jsou bohužel volné termíny na PCR testy až za týden. Praktický lékař už teď nebere telefon a v práci neví, jestli mám nebo nemám chodit v pondělí do práce, prý podle doktora nebo hygieny. Doktorovi samozřejmě v pondělí zavolám a zeptám se, o víkendu nikde pro jistotu courat nebudu.
Spíš mě teď zajímá, jak se teda takový člověk posuzuje.

Práci se nechci vyhýbat, spíš mě štve, že nejsou ty kapacity na testování. Z pozitivních antigenních testů posílají na PCR přednostně, ale u hraničního výsledku žádný přednostní termín není :think: Nepotkal jste se s tím někdo?

Anonym prosím jen kvůli rodině, kterou nechci plašit, jsem po těžší nemoci a pár příbuzných tu zná moji přezdívku, tak aby se zbytečně nebály.

Zavolala bych rovnou na nejake odberove misto a zkusila se tam domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 14:27
@mroe píše:
Zavolala bych rovnou na nejake odberove misto a zkusila se tam domluvit.

Díky, tam jsem se na několik pokusů dovolala a paní mi nabídla místo pátku termín ve středu odpoledne :? Když jsem se ptala, jestli jsem tedy posuzovaná jako nemocná nebo jako zdravá, tak prý netuší a musím se domluvit s doktorem.
Z práce na mě tlačí, ať jim dám vědět, nadřízenému jsem musela tu sms poslat, protože mi nevěřil, že něco jako „hraniční výsledek“ u PCR existuje, já jsem z toho teda taky zpruzelá.

• Citovat
  • Nahlásit
23375
5.3.21 14:32
@Anonymní píše:
Díky, tam jsem se na několik pokusů dovolala a paní mi nabídla místo pátku termín ve středu odpoledne :? Když jsem se ptala, jestli jsem tedy posuzovaná jako nemocná nebo jako zdravá, tak prý netuší a musím se domluvit s doktorem.
Z práce na mě tlačí, ať jim dám vědět, nadřízenému jsem musela tu sms poslat, protože mi nevěřil, že něco jako „hraniční výsledek“ u PCR existuje, já jsem z toho teda taky zpruzelá.

Zkusila bych jich obvolat vic a zkusila bych zavolat na hygienu, jak to mas brat. Ale na hygienu, ne na informacni linku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 15:43
@mroe píše:
Zkusila bych jich obvolat vic a zkusila bych zavolat na hygienu, jak to mas brat. Ale na hygienu, ne na informacni linku.

U nás v okresu je jen jedno místo, plus tedy jedno pro samoplátce, ale zaměstnavatel mi 1600,– za dřívější test u soukromé laboratoře neproplatí a ze svého se mi to dávat nechce. Do jiného okresu bych kvůli vyšetření, které lze provést blíž, podle hygieny jezdit neměla, obzvlášť když nemám vyloučenou pozitivitu. Dozvěděla jsem se, že by to lékař měl posoudit spíš jako pozitivní výsledek a izolaci ukončit až v případě prokazatelně negativního testu, ale prý se s tím paní nesetkává a neví o žádném jednoznačném pokynu. Takže pořád nevím. Do práce jsem volala, že jim dám vědět v pondělí ráno, hned jak se dovolám lékaři.

• Citovat
  • Nahlásit
14151
6.3.21 06:30
@Anonymní píše:

Podle me jsi stale ve stavu jako pred prvnim testem, takze karantena, dokud se neprokaze, jestli je vysledek testu pozitivni nebo negativni. Neschopenku mas, tak v ni pokracuj. Zamestnavateli oznam, ze mas povinnost jit na dalsi test, a vysledek mu pak sdelis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat