Covid pozitivní-léky-jaké?

Anonymní
6.3.21 21:02

covid pozitivní-léky-jaké?

Dobrý večer, dnes jsem se dozvěděla, že oba moji rodiče 57 a 68 let mají covid pozitivní.
Průběh zatím nic moc, ale jsou doma, začíná jím kašel, vykašlávají hlen a budí je to v noci, silná rýma, nechci aby se jím rozjel zápal plic, v pondělí budou volat obvodnímu a domluví se co dál, chtěla jsem se zeptat, dostali jste vy nebo vaši rodiče při pozitivním testu nějaké léky na podporu imunity nebo někde jsem četla, že se už při covidu dává fortecortin a dnes Klaus starší napsal, že dostal isoprinosine, ten se dá v Čechách sehnat, když dlouhodobě nebyl? Jde mi o to, zda vůbec praktici něco předepisují nebo opravdu, léky které zmírní průběh dostávají jen ti vlivní? děkuji a opravdu nechci nikoho špinit, jen mi jde o to, jak pomoci svým rodičům.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32103
6.3.21 21:09
@Anonymní píše:
Dobrý večer, dnes jsem se dozvěděla, že oba moji rodiče 57 a 68 let mají covid pozitivní.
Průběh zatím nic moc, ale jsou doma, začíná jím kašel, vykašlávají hlen a budí je to v noci, silná rýma, nechci aby se jím rozjel zápal plic, v pondělí budou volat obvodnímu a domluví se co dál, chtěla jsem se zeptat, dostali jste vy nebo vaši rodiče při pozitivním testu nějaké léky na podporu imunity nebo někde jsem četla, že se už při covidu dává fortecortin a dnes Klaus starší napsal, že dostal isoprinosine, ten se dá v Čechách sehnat, když dlouhodobě nebyl? Jde mi o to, zda vůbec praktici něco předepisují nebo opravdu, léky které zmírní průběh dostávají jen ti vlivní? děkuji a opravdu nechci nikoho špinit, jen mi jde o to, jak pomoci svým rodičům.

Hlavně jim kup pulzní oxymetr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
6.3.21 21:11

Na stránkách covid leky je celý seznam léků co se berou. My jsme doma od min tydne bereme paralen acc cucame strepsils. Jsou tam ruzne mucosolvany atd. Dr nam nic nepředepsala s tim ze leky jsou volně prodejné. Jinak by se to řešilo az pri obtížích a volani RZT co nam řekla dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
6.3.21 21:13

Ahoj, s léky na imunitu neporadím a s isoprinosinem také ne, prý by měl pomáhat, ale kdo ví… Každopádně u nás v rodině na ten hnusný kašel při covidu hodně všem pomohlo ACC (Jak nám, tak rodičům).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
6.3.21 21:16

Jinak na imunitu colostrum D B12 nejaky multivitaminy. S nejakymi spesl od dr neporadím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10963
6.3.21 21:18

Ten isoprinosin prý opravdu pomáhá, ale musí se ideálně nasadit hned s prvními příznaky. On se tak používá i u jiných viróza. Jinak něco na odlašlávaní a někde jsem četla, že by se měl brát aspirin, kvůli riziku trombozy. Ale o tom bych se určitě poradila s doktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
6.3.21 21:20

Máš-li FB, přidej se do skupiny „Bylinky jsou naše“, kde je spousta rad a to zdaleka nejen bylinky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 21:21

Rodiče měli isoprinosine přes známého doktora, praktik nepředepsal nic. Na horečku aspirin, na kašel sinecod, ale měli spíš suchý kašel a dále brali céčko, déčko, zinek. Průběh měli jako trochu delší chřipku s dlouhotrvající únavou.

• Citovat
  • Nahlásit
MaM
230
6.3.21 21:25

Isoprinosine je pouze na recept, takže jestli nejste Klausovi a nemáte známého doktora, zřejmě se k němu nedostanete. Držím palce, ať je průběh co nejmírnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10963
6.3.21 21:27
@MaM píše:
Isoprinosine je pouze na recept, takže jestli nejste Klausovi a nemáte známého doktora, zřejmě se k němu nedostanete. Držím palce, ať je průběh co nejmírnější.

Strejda ho získal normálně od obvoďačky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25329
6.3.21 21:30
@Anonymní píše:

Isoprinosine + acylpyrin, hodně vit. C, D a B. Hodně pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
6.3.21 21:31

Ja bych nerekla, ze je to o tom, kdo je vlivny, ale o tom, co si mysli doktor, ze je pro konkretniho pacienta potreba. Me nepredepsal doktor nic. Zvladla jsem to s paralenem/Coldrexem a strepsils. Manzel od stejneho doktora dostal recept na Isoprinosine a mel brat male mnozstvi acylpyrinu jako prevenci trombozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 21:43

Isoprinosinu stale neni dost, takze je hlavne pouzivan v nemocnicich. jinak se hodne dava ACC long, mohl by se ten fortecortin (kortikoid), ktery tlumi zanet, pripadne fraxiparin, pokud by obvodak napsal a zvladli by si pichat injekci. krome ACC je vse na predpis. take vit D, ale nevim, jaky ma ucinek pri infekci, jestli neni spis jako prevence :think:
kdyby se to nejak vic rozjizdelo je lepsi udelat rtg plic a odbery, jestli nenaseda bakterialni infekce a dle toho pripadne atb

• Citovat
  • Nahlásit
1766
6.3.21 21:46

Souhlas s pulzním oxymetrem. Marodi jsou kolikrát zralí na JIP, ale neví o tom. Isoprinosine těžko říct, uvidíš, co na to řekne praktik, když už se nemoc rozjela. Z doplňků se doporučuje C, D a zinek.

A teda zatím jen z osobního pozorování (tím nechci nějak zobecňovat a dělat závěry), když je průběh „kvalitní“ s horečkou a kašlem, tak to dopadne líp, než rádoby klidný průběh jen s únavou a pomalu nastupující dušnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32103
6.3.21 21:48

Bylinky a homeopatika rodičům neřeknou, jakou mají saturaci. Kupte ten pulzní oxymetr. Ať víte, kdy když tak do špitálu. Pokud bude místo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat