Covid pozitivní rodička - FN Brno

28.12.20 02:00

Covid pozitivní rodička - FN Brno

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo v nedávné době rodil ve FN Brno (ideálně Obilňák) a byl covid pozitivní? Vím, že teď dělají u porodu rychlotest matce i doprovodu a údajně dochází k separaci na šestinedělí :-(. Jasněže nechci v této situaci ohrozit svoje novorozeně, ale věřím, že to může napáchat víc škody než užitku (samozřejmě počítám s nutností používat respirátor, časté mytí a desinfekce rukou atd.). O ambulantním porodu vím, zajímá mě situace, kdy ambulantní porod není z nějakého důvodu možný. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3860
28.12.20 10:39

Separace od ostatních ne separace od matky.
Vždyť si tam zavolej a budeš vědět přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.20 12:08
@Whitedog píše:
Separace od ostatních ne separace od matky.
Vždyť si tam zavolej a budeš vědět přesně.

Mám info od jedné z porodních asistentek, že matka je sama na nadstandardu a (zdravé!) dítě v inkubátoru na dětským. Spíš mě zajímala reálná zkušenost maminky, která si tímhle prošla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 12:20

Jsem zaměstnanec fnb. K žádné separaci nedochází, je to blud, pokud je to fyzio novorozenec. Budeš odizolovaná i s dítětem od ostatních matek a dětí.

K separaci dítěte od matky dochází po bondingu na nezbytně nutnou dobu, kdy se dítě umyje, podá se mu Kanavit a vyšetří ho neonatolog. Pokud je matka i dítě OK, hned potom budete spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
28.12.20 12:32
@Anonymní píše:
Jsem zaměstnanec fnb. K žádné separaci nedochází, je to blud, pokud je to fyzio novorozenec. Budeš odizolovaná i s dítětem od ostatních matek a dětí.K separaci dítěte od matky dochází po bondingu na nezbytně nutnou dobu, kdy se dítě umyje, podá se mu Kanavit a vyšetří ho neonatolog. Pokud je matka i dítě OK, hned potom budete spolu.

Děkuju, to se mi ulevilo! Snad to tak bude i cca za měsíc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 12:36
@Janinka7777 píše:
Děkuju, to se mi ulevilo! Snad to tak bude i cca za měsíc :-)

Nemusíš se toho bát. U pozitivních matek se i novo bere jako potenciálně pozitivní. Takže nejlepší řešení je je zavřít hezky na jeden pokoj :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
28.12.20 12:46
@Anonymní píše:
Nemusíš se toho bát. U pozitivních matek se i novo bere jako potenciálně pozitivní. Takže nejlepší řešení je je zavřít hezky na jeden pokoj :lol:

Právě to by mi taky dávalo největší smysl. Už toho všeho kolem je dost a tohle mě strašně stresovalo. Zažila jsem si separaci s prvním a psychický následky si odnáším do teď. Kdyby k tomu mělo dojít kvůli blbýmu covidu, tak se už úplně zcvoknu. Ale izolujem se, tak snad to nějak doklepem bez covidu :-). Teď už se jen těšit na mimi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
28.12.20 15:06

@Janinka7777

Neboooj, to už dáte! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.20 14:52

Ahoj, já bych se s dovolením přidala s dotazem. Cca na přelomu ledna/února me ceka porod plánovanou sekci. Covid já, ani moje rodina nemáme a doufam, ze do porodu to tak i zůstane. Rada bych slysela jaky mají v porodnici Bohunicích (ne Obilnak) přístup k rodickam, které tam přicházejí k porodu ( třeba i predtim na monitory a konzultace, až je předá jejich gynekolog)? Je nutné jim provést test i přesto ze nemají příznaky? Jak je to s doprovodem k porodu? Také testují? A je mozna přítomnost? A jak to probíhá hospitalizace, opet podotýkám po CS. Je to stejne jako za běžného režimu, kdo chce ma nastandart a muže mít na pokoji návštěvu? Jde mi o to, ze mam momentálně zlomenou nohu a v dobe porodu asi jeste nebudu asi moc pohyblivá a pravděpodobně o berlich s ortezou, z toho důvodu se ptam, jestli by třeba se mnou mohl byt na pokoji manžel a pomáhat mi s podáním mimca atd. Předpokládám ze personal mi asi moc napomocny nebude. Moc děkuji za každou odpověď. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18625
30.12.20 21:49

@Janinka7777 @Feme-Fatale a vy nějak předpokládáte, že za měsíc budete covid pozitivní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.20 22:11

@stinga Ne, prave ze se ptam v případě ze budu zdravá. Jestli me ceka test i tak, anebo zkratka jak ted obecne přistupují k rodickam, doprovodu. Jaky je rezim atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat