COVID Pro-očkovací, očkovali byste i děti?

4931
1.1.21 20:27

COVID Pro-očkovací, očkovali byste i děti?

Ahoj,

Pokud by to bylo možné a vakcína by prošla třeba za 3 měsíce testy pro nezletilé, nechaly byste na COVID očkovat i své nezletilé děti?

Zajímají mě pouze odpovědi maminek, které se očkovat nechají. U těch, které jsou zásadně proti, je to celkem jasné :mrgreen:

Odpověď za mě: Já půjdu na očkování, jakmile to jen půjde! Ale děti bych očkovat nenechala, přijde mi, že riziko nedostatečně dlouho testované vakcíny převyšuje u dětí přínos. A mRNA už vůbec… U těch ostatních třeba za rok, dva možná ano.

Příspěvek upraven 01.01.21 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12901
1.1.21 20:29

Nejsem si jista, ale nekde psali, ze ockovani by melo byt az od 16 let :nevim:
Pokud by slo drive, nechame naockovat i syna (14).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
1.1.21 20:34

Kdyby byla možnost nechala bych naočkovat i děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
1.1.21 20:34

@Limi123 Máte v rodině někoho s léky potlačující imunitu, u kterého se dá tedy očekávat, že očkování nebude fungovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4931
1.1.21 20:35
@Daisy86 píše:
@Limi123 Máte v rodině někoho s léky potlačující imunitu, u kterého se dá tedy očekávat, že očkování nebude fungovat?

Z dětí ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30474
1.1.21 20:39

Sebe očkovat nechám. Děti ani kdyby to šlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4931
1.1.21 20:39
@Daisy86 píše:

Jo tak, chápu. Ano, máme, ale s takovou imunosupresí (cílená bio léčba), že snad fungovat bude.

Ale mě to zajímá spíš pro zajímavost, zda je možné vůbec dosáhnout kolektivní imunity při britské mutaci se zvýšenou nakazlivostí. Pokud rodiče nebudou očkovat děti, tak je to bez šance. Tak mě zajímalo, jak to mají ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7526
1.1.21 20:42

Ano, předpokládám, že se budou očkovat i děti - nejstarší má 17, prostřední bude mít 16 v létě.

Ale budeme o tom jistě diskutovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6039
1.1.21 20:44

@Limi123 zatím to není aktuální a rozhodnu se až podle zkušeností a naočkování více lidí/dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
1.1.21 20:46

@Limi123 no ja myslela spíš babičky, dědečky, které navštěvujete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
1.1.21 20:51

Pokud bude vakcína pro děti bezpečná tak asi ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4931
1.1.21 20:51
@Daisy86 píše:
@Limi123 no ja myslela spíš babičky, dědečky, které navštěvujete…

To ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
1.1.21 20:55

@Limi123 myslim, ze by se měli v prvé řadě očkovat dospělí. Teenagery bych neřešila, s menšími dětmi bych zatím počkala. S výjimkou, že třeba babi bere nějaká imunosupresiva… kolik lidí musí být proočkováno kvůli kolektivní imunitě se zatím neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
1.1.21 21:06

Ale oni tvrdi, ze vakcina prenosu nemoci nezabrani.

Tetanovka taky nevyvolava kolektivni imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4931
1.1.21 21:10
@Lucie_Sx píše:
Ale oni tvrdi, ze vakcina prenosu nemoci nezabrani.Tetanovka taky nevyvolava kolektivni imunitu.

Kdo to tvrdí? Oni jen tvrdí, že na tohle zatím neexistuje studie. Protože by museli všechny v té studii testovat na Covid 2× týdně, což nedělali. To, že někdo řekne, že na to zatím neproběhla studie, neznamená, že to tak není. Tetanus je blbý příklad, přežívá v zemi i desítky let. Spalničky třeba kolektivní imunitu mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat