Covid-prokázání bezinfekčnosti u dětí na dovolené

3733
5.7.21 12:29

Covid-prokázání bezinfekčnosti u dětí na dovolené

Vyrážíme na krátkou dovolenou po ČR. Jsme očkovaní, ale syn samozřejmě ne. Nařízení se stále mění a já si teď už nejsem ničím jistá. V hotelu nám řekli, že stačí samotest a čestné prohlášení. Víte, jak je to teď s dětmi např. v restauraci, na hradech apod.? Stačí opravdu samotest a čestné prohlášení, nebo je nutné mít potvrzení z oficiálního odběrového místa? Anebo si to každý provozovatel dělá, jak chce? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22421
5.7.21 12:43

Jak je dítě staré? Do 6 let nepotřebuje nic. Jinak by mělo víceméně všude stačit čestné prohlášení a samotest, ale ono teď budou nějaká opatření zprisnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
5.7.21 12:43

Myslím, že to bude záležet na každém. My máme objednaný apartmán a pán nám řekl, že po nás nebude nic chtít. My s chlapem budeme komplet naočkovani, a děti mám stejně raději objednané alespoň na AG test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3733
5.7.21 13:01
@Kriss Tina píše:
Jak je dítě staré? Do 6 let nepotřebuje nic. Jinak by mělo víceméně všude stačit čestné prohlášení a samotest, ale ono teď budou nějaká opatření zprisnovat.

Je mu právě už víc než šest let. Právě že mi připadá, že vlastně nikdo nic neví. V hotelu jsme domluveni, ale právě řeším ty restaurace apod., jestli fakt bude stačit to čestné. Jedem jen tak na prodloužený víkend, úplně se mi nechce tahat dítě na testy, když to pak nebudou nikde chtít.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58276
5.7.21 13:04

@Adrasteia syn jede zítra s tátou na ryby, je to v kempu
Budou tam 2 noci, ráno ho otestuju doma a vytiskla jsem si čestné prohlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15900
5.7.21 13:13

Cestna prohlaseni byla do 30.6., kdy se prohlasovalo, ze dite absolvovalo negativni test ve skole, nebo dospely v zamestnani. Od 1.7. skola neni, a testy v zamestnani uz nejsou povinne.
Staci samotest provedeny na miste, ne doma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
5.7.21 13:16

Zrovna včera jsem volala do hotelu, stačí čestné prohlášení, samotest z domu nebo jejich. V bazénu se běžně prokazujeme čestným prohlášením, stačí jim to ale beru s sebou i samotest,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2629
5.7.21 13:34
@cecetka píše:
Cestna prohlaseni byla do 30.6., kdy se prohlasovalo, ze dite absolvovalo negativni test ve skole, nebo dospely v zamestnani. Od 1.7. skola neni, a testy v zamestnani uz nejsou povinne.
Staci samotest provedeny na miste, ne doma :nevim:

Já si upřímně nedovedu moc představit, jak se někdo provádí samotest na místě třeba v restauraci. To si tam před ostatními hosty šťourá v nose nebo slintá do zkumavky? To je nechutné, nehygienické a epidemiologicky nevhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15900
5.7.21 13:41
@Jahru píše:
Já si upřímně nedovedu moc představit, jak se někdo provádí samotest na místě třeba v restauraci. To si tam před ostatními hosty šťourá v nose nebo slintá do zkumavky? To je nechutné, nehygienické a epidemiologicky nevhodné.

To se musis zeptat tech, co to vymysleli :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2629
5.7.21 14:04

@cecetka Mně je jasný, že ty za to nemůžeš :lol: že to vymýšlely naše hlavy pomazané, aniž by zapojily mozek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15900
5.7.21 14:10

Syna vezmu na pcr test (plati 7 dnu) a zbytek pokryje ag test v miste pobytu. Ale stve me to :cert:

https://covid.gov.cz/…a-nemoc-test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3733
5.7.21 14:23
@cecetka píše:
Staci samotest provedeny na miste, ne doma :nevim:

Jo, klidně můžeme vzít testy s sebou. Ale právě nám řekli, že stačí to čestné prohlášení. Štve mě ta nejednotnost - někde čestné prohlášení, někde test u nich, někde pak budou chtít ofiko papír… děsný chaos

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25050
5.7.21 15:09

Ja nechala udělat sobě a dětem před odjezdem PCR na pojistovnu, ať můžeme v klidu do akvaparku apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
5.7.21 15:50

Kde je prosim uvedeno, ze dite do 6ti let nic nepotrebuje? Nebo uz potrebuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6007
5.7.21 16:56

Dceru objednám na PCR test, platí jí celý týden. Nemusím pak řešit koupaliště, hrady, restaurace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat