Covid, těhotenství a fraxiparin

127
9.3.21 11:56

Covid, těhotenství a fraxiparin

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je tu nějaká žena, která je těhotná a v těhotenství musí užívat fraxiparin kvůli problémům se srážlivosti krve, např.( protrombinova mutace) a prodělala/ prodělává covid? Co mě zajímá je, jestli i s touto diagnózou a prodělaným covidem vaše těhotenství probíhá v pořádku a miminko se dal dobře vyvíjí. Covid způsobuje sraženiny a už samo těhotenství s vyšší srážlivosti může být problém pokud se neužívají léky na ředění a v kombinaci s covidem to může být bohužel velký problém. Tak bych chtěla vědět jestli má některá zkušenost s dobrým koncem.Dekuji.Jen ještě napíšu, že jsem podobnou diskuzi hledala ale nikde nenašla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68481
9.3.21 12:53
@Simča30 píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je tu nějaká žena, která je těhotná a v těhotenství musí užívat fraxiparin kvůli problémům se srážlivosti krve, např.( protrombinova mutace) a prodělala/ prodělává covid? Co mě zajímá je, jestli i s touto diagnózou a prodělaným covidem vaše těhotenství probíhá v pořádku a miminko se dal dobře vyvíjí. Covid způsobuje sraženiny a už samo těhotenství s vyšší srážlivosti může být problém pokud se neužívají léky na ředění a v kombinaci s covidem to může být bohužel velký problém. Tak bych chtěla vědět jestli má některá zkušenost s dobrým koncem.Dekuji.Jen ještě napíšu, že jsem podobnou diskuzi hledala ale nikde nenašla.

Spoustu, ani jednu s n nějakou komplikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.3.21 13:42

@Lama Lama Můžu se zeptat, je to tedy Vaše zkušenost nebo někoho koho znáte, že při užívání fraxiparinu a prodělání toho covidu se s miminkem nic nestalo a těhotenství pokračuje bez problémům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68481
9.3.21 13:42
@Simča30 píše:
@Lama Lama Můžu se zeptat, je to tedy Vaše zkušenost nebo někoho koho znáte, že při užívání fraxiparinu a prodělání toho covidu se s miminkem nic nestalo a těhotenství pokračuje bez problémům?

desítky pacientek, nemá je tedy na fraxíku, spíš clexan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.3.21 13:55

Takže to není pravidlem, že pokud žena musí ředit krev a prodělá covid tak automaticky vznikne problém v podobě sraženiny která ucpe některou tepnu k miminku.Je to tedy individuální? A v čem je prosím ten clexan jiný oproti fraxiparinu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68481
9.3.21 13:58
@Simča30 píše:
Takže to není pravidlem, že pokud žena musí ředit krev a prodělá covid tak automaticky vznikne problém v podobě sraženiny která ucpe některou tepnu k miminku.Je to tedy individuální? A v čem je prosím ten clexan jiný oproti fraxiparinu :think:

ne, není pravidlem, dokonce to není ani časté, ani jsem se s tím nesetkala.
Clexan mi přijde, že má méně alergických reakcí, lépe drží hlaadiny, má tupější jehly a víc štípe v době aplikace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.3.21 14:08

Bohužel mě včera tohle bylo sděleno :,( jako velká pravděpodobnost a tak se snažím zjistit jestli je to v tuhle chvíli nějaký častý jev u žen s podobným problémem. Nebo jsem prostě měla smůlu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68481
9.3.21 14:14

Není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.3.21 14:16

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
9.3.21 18:23

Já myslim, že když už bereš Fraxiparin tak jsi více chráněná, než běžná těhotná s Covidem, která žádnou mutaci nemá/neví o ní a Fraxiparin nebere. A to říkám z pozice někoho, kdo měl embolii/mrtvici v těhotenství přes profylaktickou léčbu Clexanem. Doktoři se na mě chodili dívat, že něco takového je prý hooodně vzácné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.3.21 19:19

@BlaZenkaB Ja právě fraxiparin v těhotenství už brala a tak to pro mě nebylo nic nového, jen teď s tím covidem je to jedna velká neznámá, bylo mi řečeno že se mohla vytvořit sraženina i navzdory fraxiparinu, což je dost děsivé, když má pomáhat sraženinám předcházet :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
9.3.21 19:24
@Simča30 píše:
@BlaZenkaB Ja právě fraxiparin v těhotenství už brala a tak to pro mě nebylo nic nového, jen teď s tím covidem je to jedna velká neznámá, bylo mi řečeno že se mohla vytvořit sraženina i navzdory fraxiparinu, což je dost děsivé, když má pomáhat sraženinám předcházet :?

Jako ano, při profylaktické dávce, která se běžně dává těhotným, se sraženina vytvořit může, pokud je extrémně vysoká srážlivost - stalo se mě. Potom se dává terapeutická dávka, která se běžně používá k rozpouštění sraženin, na té se už sraženina vytvořit nemůže, ale zase hrozí krvácení. Obecně bych se toho nebála a nestresovala se zbytečně. Ale pokud budeš mít podezření, tak určitě se nechat vyšetřit a být klidná, že případně i toto se dá řešit. :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.3.21 19:36

@BlaZenkaB Moc děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68481
9.3.21 20:13
@Simča30 píše:
@BlaZenkaB Ja právě fraxiparin v těhotenství už brala a tak to pro mě nebylo nic nového, jen teď s tím covidem je to jedna velká neznámá, bylo mi řečeno že se mohla vytvořit sraženina i navzdory fraxiparinu, což je dost děsivé, když má pomáhat sraženinám předcházet :?

A bylo ti řečeno kým?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68481
9.3.21 20:15
@BlaZenkaB píše:
Jako ano, při profylaktické dávce, která se běžně dává těhotným, se sraženina vytvořit může, pokud je extrémně vysoká srážlivost - stalo se mě. Potom se dává terapeutická dávka, která se běžně používá k rozpouštění sraženin, na té se už sraženina vytvořit nemůže, ale zase hrozí krvácení. Obecně bych se toho nebála a nestresovala se zbytečně. Ale pokud budeš mít podezření, tak určitě se nechat vyšetřit a být klidná, že případně i toto se dá řešit. :mavam: :kytka:

Hele, tak teoreticky může, prakticky už jsem to taky viděla. Ale ne u zdravé těhotné. Tam je i při prevenci riziko minimalni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat