Covid test falešné udání

Anonymní
1.4.21 18:19

covid test falešné udání

Dobrý den všem,
snad mi tu někdo poradí. Dneska mi volala hygiena, že jsem byla v konktaktu s pozitivní osobou testovanou před 6ti dny a že mám karanténu a mám jít na test. Problémem je, že jsem S NIKÝM (slovy NIKÝM) v kontaktu od 4.3. nebyla. (vyjma dvou nákupů v kauflandu). Od začátku března jsem se všemi dětmi na chalupě na „konci světa“. Navíc děti chytly neštovice, a tak jsme se klidily do ústraní. Absolutně nulový kontakt s kýmkoliv. Takže udání je falešné, asi možná i tuším odkud vítr vane ale jistá si nejsem. Paní na hygieně jsi vysvětlila situaci, nicméně trvá na karanténě a testu. DÁ SE NĚJAK BRÁNIT? Opravdu nemám potřebu, zbytečně se táhnout na test. A vůbec nejde o to, zda to je nebo není příjemné, jde mi o princip!
Jediné, co mě napadá je zkontaktovat operátora, zda by mi zajistit nějaký dokument, kde se pohyboval můj telefon, ale pochybuji, že mi to dá :nevim:
Anonym - os. údaje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.4.21 18:21

Zavolej obvodnímu lékaři. Mě paní z hygieny řekla, že teď je můj obvodní lékař něco jako nadřízený a může mě z testování vyvázat.

• Citovat
  • Nahlásit
819
1.4.21 18:43

No asi bych raději jela na test, který trvá 3 minuty, než zjišťovala info jak se z toho vyvléct. To mi přijde pracnější obvolávat milion lidi a zjišťovat info :lol:
Ale jako první bych zkusila praktického lékaře, určitě ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8443
1.4.21 18:44

Nemůže to být na základě výskytu covidu ve školce nebo škole? Mě se stalo před měsícem to samé, smska, že já jsem byla v kontaktu. Pak jsem zjistila, že ne já, ale mé dítě mělo být v kontaktu. Také jsme v tu dobu byli na chatě a dítě ve školce nebylo, ale školka hygieně nahlásila asi všechny děti bez ohledu na to, jestli ve školce byly nebo ne. Paní z hygieny mi na to řekla, že zjistí, jestli se to mého dítěte týká nebo ne a odkdy bychom tedy měli mít tu karantenu, k čemuž potřebuješ vědět datum posledního kontaktu. Už se neozvali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27817
1.4.21 18:58
@Markéta188 píše:
No asi bych raději jela na test, který trvá 3 minuty, než zjišťovala info jak se z toho vyvléct. To mi přijde pracnější obvolávat milion lidi a zjišťovat info :lol:
Ale jako první bych zkusila praktického lékaře, určitě ti poradí.

No ono nejde o test jako takový, i když pokud je někde na chatě, tak taky opruz. Ale taky bude mít 14 denní karanténu. Ani si nenakoupí, nic. Nehne se z baráku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
1.4.21 19:02

@vokishka ale to už dnes neplatí, s negativním testem ti karanténa končí, pokud nejsi s pozitivním člověkem v blízkém kontaktu
Takže za mě určitě lepší podstoupit test :oops:
Já už byla na test poslána takto 3×, karantena mi platila jen do doby negativního testu.
Tohle opatření, kdy člověk musí být v karanténě za jakýkoliv okolností už neplatí

Příspěvek upraven 01.04.21 v 19:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57760
1.4.21 19:02

@Hoa Mai V jaké školce a škole, když jsou zavřené??
Navíc děti má doma s neštovicemi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27817
1.4.21 19:14
@Markéta188 píše:
@vokishka ale to už dnes neplatí, s negativním testem ti karanténa končí, pokud nejsi s pozitivním člověkem v blízkém kontaktu
Takže za mě určitě lepší podstoupit test :oops:
Já už byla na test poslána takto 3×, karantena mi platila jen do doby negativního testu.
Tohle opatření, kdy člověk musí být v karanténě za jakýkoliv okolností už neplatí

To teda rozhodně ne, karanténa je taky 14 dní, žádné do testu. Z oficiálního portálu
ak dlouho trvá karanténa?
Karanténa trvá 14 dnů od posledního kontaktu s nakaženým, pokud jste 5. až 7. den nejpozději však do 10. dne od posledního rizikového kontaktu podstoupili RT-PCR test, který vyšel negativně a nemáte příznaky onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
1.4.21 19:38

@vokishka v tom případě Já i lékaři porušujeme nařízení. Když jsem byla v kontaktu s pozitivním v práci, byla jsem poslána na testy, jestliže test vyšel negativní, nemusela jsem do karantény.
V karanténě jsem byla v případě, kdy můj přítel byl pozitivní a jelikož bydlím s nim, musela jsem dokončit 14denni karantenu i přes negativní test.
Ale! Možná opravdu musíte, když vás někdo nahlásí… v tom máte asi pravdu, omlouvám se

Příspěvek upraven 01.04.21 v 19:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14172
1.4.21 19:43

A rekli ti aspon, s kym jsi mela byt v kontaktu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
1.4.21 19:57

Tak bych jim oznámila, že mám děti doma s neštovicema, jsem tam sama už měsíc, takže jsem v kontaktu s nikým být nemohla a nemám se jak dostat na testy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8443
1.4.21 20:40

@Petra Z tak třeba pro pracovníky IZS školky fungují. Nebo nějaký jiný kolektiv, třeba pracovní, kde by je mohli nahlásit bez ohledu na to, jestli tam reálně byli nebo ne. Já jsem ve školce v té době taky dítě neměla a označili ho jako kontakt nakaženého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13261
1.4.21 20:53

Nemáš třeba hloupé známé? Že jako apríl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat