Covid test před zákrokem - dostanu žádanku od doktora?

Anonymní
21.10.20 18:48

Covid test před zákrokem dostanu žádanku od doktora?

Ahoj je tady někdo kdo měla plánovaný zákrok a musel před tím na covid test? Jde mi o to jestli mi to napíše i doktor když ho o to poprosím. Mluvila sem se sestrou ale než sem se stihla zeptat položila mi to byla pěkně nepříjemná. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
21.10.20 18:54

Pracuju na chir. Ambulanci a před každým zákrokem stěr bereme. Den před příjmem. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 18:56

@Lucka194 ahaa no mě v nemocnici řekli ze si to musím zajistit sama.

• Citovat
  • Nahlásit
538
21.10.20 19:12

Hmm, tak to asi přes toho OL. My jsme od ČT v karanténě a termín jsme dostali až na pondělí.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 19:17

@Lucka194 jako začínám se bát nikde není volno řekli mi to až teď týden před zákrokem ze musím jít na test.

• Citovat
  • Nahlásit
4088
21.10.20 19:30
@Anonymní píše:
@Lucka194 jako začínám se bát nikde není volno řekli mi to až teď týden před zákrokem ze musím jít na test.

pokud Vám to nemocnice nařídila, testuje si to sama

praktik a hygiena posílají na testy nemocné — pak ale nejde jít na operaci
nebo kontakty pozitivních – ty ale maj nařízenou karantenu a nemohou na operaci
/ takto to hradí pojištovna /

takže pokud si někde ještě nemocnice chce dělat testy při vstupu může, ale dělá si je sama a nemůže požadovat žádanky od jiných subjektů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14082
21.10.20 19:30
@Anonymní píše:
@Lucka194 jako začínám se bát nikde není volno řekli mi to až teď týden před zákrokem ze musím jít na test.

Objednej se v odběrovém centru a zítra znovu zavolej lékařce (případně ji už dnes můžeš napsat email). Ona tě zadá do systému (a ty už budeš mít termín z dneška zabraný, u nás třeba dnes se můžeš objednat až na pondělí, tak raději dříve objednat termín odběru a pak až volat lékařce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
21.10.20 19:32

@kaja00

lékařka s tím nemá co dělat

když jí tam vlítne ex post revizák, může se stát že to pojištovna neuhradí a veme si to na ní

pokud testy nařizuje sama nemocnice, dělá si je sama, obvykle si to dělají den před příjmem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 19:35

@Borrealis to je zajímavé mě řekla sestra v nemocnici do telefonu ze mám dojít z hotovým testem. Achjo

• Citovat
  • Nahlásit
4088
21.10.20 19:38
@Anonymní píše:
@Borrealis to je zajímavé mě řekla sestra v nemocnici do telefonu ze mám dojít z hotovým testem. Achjo

tak ono sestra Vás nemá co posílat na testy :nevim: když se to tak veme
naprosto chápu, nicméně je to tak

taková je praxe, jsou nějaké platné postupy a je třeba se tím řídit

ve chvíli kdy Vám praktik vystavuje žádanku, tak Vás současně posílá do karanteny tzn NESMÍTE mezi lidi a natož na operaci
:nevim:

flastr 3 mega / pro něj, když poruší postupy co jsou nařízené a pošle Vás i na operaci i na test současně /

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14082
21.10.20 19:47
@Borrealis píše:
@kaja00

lékařka s tím nemá co dělat

když jí tam vlítne ex post revizák, může se stát že to pojištovna neuhradí a veme si to na ní

pokud testy nařizuje sama nemocnice, dělá si je sama, obvykle si to dělají den před příjmem

aha, tak to jsem nevěděla. U nás se Covid test před operacemi nedělá (2× zkušenost teď v říjnu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama