Covid u dítěte - výměna zkušeností

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7205
1.12.21 15:56

Covid u dítěte - výměna zkušeností

Ahoj holky,
tak to šílenství zasáhlo i u nás… my s manželem v březnu očkovaní, vše ok.. dcery 13 let, zatím neočkované (fakt jsme dost váhali..)
no a v po. přišly ze školy s tím, že karanténa, jelikož pozitivní spolužák, včera PCR test, jedna z nich pozitivní.. jen ji bolí hlava a pokašlává, jinak OK..
rozběhl se kolotoč ohledně hygieny, spolužáků, školy, mé práce, manželovy práce.. no soda..
Na jednu stranu jsem ráda, že si vytvoří sama protilátky a nebude se muset očkovat, na druhou stranu co ta druhá negativní…
jak doma řešíte režimová opatření nebo to nechávate normálně?? (ručníky a nádobí jsou samozřejmost, ale myslím, aby nebyla celý den jen sama zavřená v pokoji)
Jaké máte zkušenosti? Jak řešíte domácí režim v takovém případě? A jste pro očkování u pubošů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.12.21 16:19

Naši teenageři se očkovat chtěli, tedy očkováni byli. Je pravda, že ten starší po covidu ještě dva měsíce kašlal, celkově byl unavený, kruhy pod očima. Jinak my jsme doma byli pozitivní v podstatě všichni naráz, takže jsme to jednak neřešili obecně a druhak nebyla síla. :D
Ať jste brzy OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
1.12.21 16:31

U nás to přinesl syn (8let). Měl teda celkem silný průběh, ale chytl to od něj jen mladší syn (4roky), ten má tedy mnohem slabší průběh. Šestiletá dcera to nechytla a to i přestože spali před vypuknutím příznaků všichni v jednom pokoji. Nechytla jsem to ani já (očkovaná) která ho měla 24hodin na krku, spal se mnou v posteli, dýchal a kašlal mi do obličeje. A ani manžel. Žádná radikální opatření jsme nedělali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36441
1.12.21 16:48

Teenegery jsem nechala očkovat, protože oba závodně sportují, syn kontaktní sport, dcera má sníženou buněčnou imunitu, hraje divadlo. Zhodnotili jsme, že převažují klady očko.
Ale covid má právě dcera skoro 7 let, astmatička. Nebylo jí skoro nic, jen bolest hlavy a zvýšená teplota. Za svůj život byla už několikrát v mnohem horším stavu.
Před tím byla v karanténě devítiletá dcera, k vůli kontaktům ve škole, první výsledky PCR měla nejasné(hraniční), dalších několik kontrolních negativních. Věřím, že protilátky má, jediné, co mě štve, že nebude mít certifikát. Nejmenší jsem se snažila záměrně nakazit, taky vyšla vždy negativní. S tou pozitivní má společný pokoj a postel letiště. Bolest hlavy 3 dny a zvýšenou teplotu jeden den měly všechny tři.

Očkování není jistota, včera by potvrzen covid příbuzné, 60 let, zdravá, dvakrát očkovaná, 2.davka v červenci, v práci respirator celou dobu. Tam by člověk předpokládal že budou ještě protilátky z očkování.
Případů covidu u ockovanych znám více, ale kromě této příbuzné jsou to lidi ze školství očkované při hurá akci-očkování učitelů, aby se děti mohly vrátit do škol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55557
1.12.21 17:01

Ta negativní bude muset na test ještě jednou, 5-7 dní od pozitivního testu té prvé.
Jinak já doma nikdy žádná opatření nepraktikovala, pokud nemáš barák jak krávu se zcela oddělitelnými prostory, tak je to nesmysl. Přesto v prvém kole to měli jen dospělí a děti nic a ve druhém jen jedno dítě, dospělí (nezávisle na očkování) negativní, stejně jako mladší dítě, které tedy prošlo dvěma vlnami covidu doma s opakovaně negativními testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
1.12.21 17:17

Mame prave doma. Dcere uz je lip. Zo zaciatku sme nevedeli, ze je to covid. Mysleli sme, ze konecne pi 2 tyzdnoch chytila od nas pidzinnu virozu. No a ono ne. Donesla si to zo skoly. Mala vysoje horecky, 2 dni nemohka mluvit pouze sepkat. Boze, to bol doma klud :mrgreen: Opatrenia ziadne. Spi teda s nazelom, ne segrou. Ake inak sa tu hraju spolu. Sice maju ine rucniky ale 4rocna sa klidne utrie do jeji. A kedze jasle, tak je to fakt jedno :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15868
1.12.21 17:21

Rezimova opatreni zadna extra, chytili jsme to vsichni behem 5 dnu, deti neockovane 4-9r prubeh mirny az bezpriznakovy, ja ockovana takovou hnusnou chripku, chlap ockovany celkem lehky prubeh. Vsak uvidis. Nijak zasadne bych dceru neizolovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
1.12.21 17:22

U nás covid sedmiletý syn (bez příznaků). Nijak jsme se neseparovali. Všichni negativní, ale během doby doma všichni rýma. Jinak dvanáctiletý syn a manžel očkovaní. Já neočko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 00:28

@Lucy dcera prinesla ze skolky, chytli to vsichni krome me a to dcera, se mnou spala. Mame 2+1, takze opatreni zadne. Dcera temer bez priznaku (2× zakaslala pres den, jeden den vecer teplota 38). Manzel akorát 3dny nic necitil. Tchyne s tchanem (65+) lehky prubeh. Jsme ale vsichni ockovani

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.21 22:27

Dobrý večer, obnovuji diskuzi, syn 7 let, je bohužel pozitivní na covid, mám šílený strach, jak prosím u Vás proběh covid u vašich dětí? Obešlo se to bez komplikací? Syn zatím bez teplot, má trochu rýmu a huhňá, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
55557
3.12.21 23:40

U naprosté většiny dětí to taky tak skončí. Přestala bych číst katastrofické scénáře v médiích a uklidnila bych se. Ano, měla jsem v okolí děti s párdenní lehčí chřipkou, ale taky dost těch, které kdyby neměly pozitivní test, nevědí o tom. A pak velmi výjimečně to někoho sejme víc, u dětí je to ale extémně vzácné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36441
4.12.21 07:05
Přesně to říkala doktorka, u dětí, i nemocných, je těžký průběh extrémně vzácný. A je spoustu dětí, které covid prodělají a ani to PCR nestihne zachytit.
Měli jsme ve škole(v práci) pondělní pozitivní záchyt. Dítě se dostalo na PCR až ve čtvrtek, bylo negativní, ale za pár dní vyšla pozitivně a onemocněla jeho mamka. Všichni si myslíme, že jim to doma kolovalo. Moje dcera měla první výsledek testů nejasný, po zaslání výsledků doktorce řekla, že jde o hraniční hodnoty a pozitivní byla za pár dní mladší dcera(6 let), která s ní byla doma v dobrovolné karanténě a jinde se nakazit nemohla :zed: Je astmatikna průběh má hladký. Naše dětská imunolozka se opakovaně vyjádřila v oblastních médiích, že pro děti jsou daleko víc nebezpečné jiné patogeny-meningokoky, pneumkoky, streptokoky, plicní chkalamydie, viry způsobující virové meningitidy.
@Anonymní píše:
Dobrý večer, obnovuji diskuzi, syn 7 let, je bohužel pozitivní na covid, mám šílený strach, jak prosím u Vás proběh covid u vašich dětí? Obešlo se to bez komplikací? Syn zatím bez teplot, má trochu rýmu a huhňá, děkuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat