Covid u lidí s dispozicí na výskyt trombóz

Anonymní
22.3.21 13:03

Covid u lidí s dispozicí na výskyt trombóz

Dobre odpoledne,
je tu mezi vámi někdo, kdo prodělal Covid a má buď Leidenskou mutaci nebo zvýšenou dispozici k výskytu trombózy? A jestli ano, jaký byl u vás průběh Covidu? Potřebuji asi nějak uklidnit… Prodělala jsem trombózu po císaři a z krevních testů bylo zjištěno, že mám právě genetickou dispozici (heterozygot), leiden negativní. Chvílemi mě popadá až úzkost a strach, co se se mnou stane, až chytím Covid. Nepatřim mezi štíhlé ženy bohužel, snažím se s tím něco dělat, ale jde to pomaličku, mám nadváhu po porodu (86kg a 166cm).
Budu ráda za sdílení vašich příběhů. Mějte hezký den. Re

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68450
22.3.21 13:09
@Anonymní píše:
Dobre odpoledne,
je tu mezi vámi někdo, kdo prodělal Covid a má buď Leidenskou mutaci nebo zvýšenou dispozici k výskytu trombózy? A jestli ano, jaký byl u vás průběh Covidu? Potřebuji asi nějak uklidnit… Prodělala jsem trombózu po císaři a z krevních testů bylo zjištěno, že mám právě genetickou dispozici (heterozygot), leiden negativní. Chvílemi mě popadá až úzkost a strach, co se se mnou stane, až chytím Covid. Nepatřim mezi štíhlé ženy bohužel, snažím se s tím něco dělat, ale jde to pomaličku, mám nadváhu po porodu (86kg a 166cm).
Budu ráda za sdílení vašich příběhů. Mějte hezký den. Re

Tak Leiden negativní nebo Leiden heterozygot?
Zatím žádná zajímavá studie na výskyt tromboz u Leidenů u covida nebo průbě covida u paicentů s trombofilním staem publikovaná nebyla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:15

@Lama Lama pardon, já se v těch názvech moc nevyznám. V poslední zprávě je psáno Heterozygot forma mutace F V Leiden. Ale léky na ředění krve už neužívám, někdo je bere celoživotně. Teď se často dočítám v článcích, že Covid zvyšuje riziko staženin, proto se tu ptám.

• Citovat
  • Nahlásit
810
22.3.21 13:16

Manžel má trombózu a před týdnem prodělal covid. Kdyby nemusel jít na testy, ani neví že má covid, akorát ho dva dny bolela hlava, následky nemá žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:18

Mám Leidena a problémy s trombózou jsem neměla. Spíš s dechem. Jinak den bolest hlavy, den horečka, ztráta chuti a čichu, zažívací potíže, kašel a hlavně příšerná únava.

• Citovat
  • Nahlásit
2000
22.3.21 13:18

Asi by si měla přestat projíždět internet. K ničemu dobrému to nevede. Nikdo ti nezaručí, že budeš mít stejný průběh jaký ti tady popíši ostatní. To je jak věštění z křišťálové koule. U astmatiků se taky říká, že mají těžký průběh, já astmatik jsem i můj syn a jediný co mi bylo byla bolest hlavy a ztráta chutě a čichu a syn to ani nechytl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:22

Švára má Leidena a přišlo se na to tak, že málem umřel na břišní tromb. Dostal se z toho a bere léky na ředění krve. Po cca měsíci a půl dostal covid. Průběh jako u chřipky, blbě mu bylo týden a jinak v pohodě. Jen ten čich se mu nevrátil.

• Citovat
  • Nahlásit
7797
22.3.21 13:32
@Anonymní píše:
Dobre odpoledne,
Budu ráda za sdílení vašich příběhů. Mějte hezký den. Re

Leidena má spousta lidí, není to nic, kvůli čemu mít úzkost a strach. Já mám ty mutace asi 4 a úzkost ani strach nemám. Jistě docházíš do trombocentra nebo poradny, tak se zeptej tam. Chodila jsem tam teď, když hsem byla těhotná a doktorka nic o riziku v souvislosti s covidem neříkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
22.3.21 13:41

Taky mám Leidena, a to dokonce homozygotní formu, takže tu nejhorší. Z Covidu ani strach nemám, ale z očkování. Situace ohledně srážlivosti krve po očkování ještě skutečně není úplně jasná (co se výzkumu týče) a ani sami hematologové toho moc neví. Jsem objednaná na očkování a pro jistotu jsem se objednala na hematologii. Myslím, že mi nasadí nějaký Fraxiparin, jako vždy… Doufám, že mi očkování nezakáže!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:45

@kacz ano, jezdím k angiolozce, na kontrole jsem byla v lednu a teď mám jít zase až za rok. Mám ve zprávě uvedeno, že bych měla být zajištěna v případě rizikových situaci. Nevím ale, zda se k těmto situacím počítá i Covid.

• Citovat
  • Nahlásit
191
22.3.21 13:47

Ahoj, já prodělala Covid v říjnu. Mám Leidenskou mutaci - homozygot. Průběh byl lehčí - bolest hlavy (ta byla teda strašná), 2 dny zvýšená teplota a kašel - ten se mě držel dlouho. Nejvíc nepříjemná byla ztráta čichu - dodnes cítím slabě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68450
22.3.21 13:53
@samantafox píše:
Taky mám Leidena, a to dokonce homozygotní formu, takže tu nejhorší. Z Covidu ani strach nemám, ale z očkování. Situace ohledně srážlivosti krve po očkování ještě skutečně není úplně jasná (co se výzkumu týče) a ani sami hematologové toho moc neví. Jsem objednaná na očkování a pro jistotu jsem se objednala na hematologii. Myslím, že mi nasadí nějaký Fraxiparin, jako vždy… Doufám, že mi očkování nezakáže!

Furt větší riziko po covidu, než po očkování. Řádově nižší desítky tromnoz a embolek po téměř 20ti mil podání mi přijde spíše až překvapivě malo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
22.3.21 13:58
@Lama Lama píše:
Furt větší riziko po covidu, než po očkování. Řádově nižší desítky tromnoz a embolek po téměř 20ti mil podání mi přijde spíše až překvapivě malo

Já fakt nevím. Nerozumím tomu, ale teď na tebe všude vybafnou ty příběhy lidí po očkování, kteří zemřeli nebo mají tyto reakce. Je to prostě víc vidět. Mám dvě malé děti a tak nechci nic riskovat. Pro jistotu jsem se na tu hematologii objednala. Stejně jsem tam už dva roky nebyla:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 14:02

Taťka má 70 let, obézní, vysoký tlak, dýchací problémy (spí s generátorem kyslíku), a loni v létě se mu udělal tromb v noze, i když teda nevím o tom, že by měl nějakou genetickou mutaci.

A covid prodělal s horečkama a únavou, ale jinak v pořádku. I následné očkování Pfizerem ok.

Určitě bych se ale místo soustředění se na obavy soustředila na prevenci - zejména podpora imunitního systému zdravou stravou a dostatkem odpočinku.

• Citovat
  • Nahlásit
389
22.3.21 14:03

..

Na FB v jedné skupině o zdraví pán radil brát ženšen.. že je dobrý na ředění krve. Prodává se to jako doplněk.. a má to řadu dalších pozitiv, imunita a zlepšení kdečeho. Já si ho koupila a beru. Takže to můžeš zkusit také. Rozhodně ti to neublíží, naopak a ještě budeš psychicky víc v klidu. Ostatně teď čtu, že je to na duševní a fyzickou rovnováhu. :-)
On teda psal, že bere mnohem větší množství než je doporučované.. a že se mu pak i stalo, že se mu při smrkání spustila krev z nosu. Takže to ty účinky mít bude.
Jinak lidi mají při covidu problémy s dýcháním, protože ta hustší krev samozřejmě neprospívá přenosu kyslíku do červených krvinek.. záleží na každém jedinci, v jaké je kondici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat