Covid u miminka 2 měsíce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
3032
8.1.22 18:41

Drzim moc palce, hlavne nepanikarte, i kdyz se lehce rekne. Stridejte ten paralen a nurofen. Muzes zkusit zabaly, u takto maleho miminka treba jrn zapesti ci lytek, ale jen pokud ma teple koncetiny! A pozor na febrilni krece, muze se stat, kdyz se teplota prudce zvedne, to se muze stat po ucinku leku proti horecce, nechci strasit, nam se to stalo a do te doby jsem o tom neslysela a mela skoro infarkt. Urcite hirecky brzy pominou a bude lepe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
8.1.22 18:42

Mě jen napadlo, že z tebe možná malý cítí nervozitu, oni to dokážou strašně moc vnímat, když je máma v nepohodě. Proto se možná u táty uklidní. Neboj, bude vše v pořádku, horečka kolem 39°C není vysoká, nám doktor doporučil dávat něco, pokud je před 39. Pokud tedy není jiný důvod - bolesti atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21450
8.1.22 18:48
@Anonymní píše:
@biancaa 2 dny hodně spi ale až včera v 11 večer měl horečku. Pravé nám volal kamarád u kterého jsme byl na Silvestra ze mají covid a ze ho měli i před měsícem :think: 8o tak už je jasné od kud. Dekujem. Snad bude lip aspoň zitra

Podekujte sami sobe :nevim:
Ted proste musite vydrzet nez to prejde. A horecku srazet vsemi moznymi zpusoby. Chudak maly :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
8.1.22 18:51

Zdravim, take to mame ted za sebou se 4 mesicni dcerou. Teploty mela nejvyssi 38.5, srazeli jsme cipky. Plakala take hodne a byla neklidna, takze jsme porad chovali. Doktorka nam poradila pridavat vitamin C v kapkach do mlicka, zkouset detsky bylinkovy caj. A mit trpelivost, nez se stav zlepsi. Snazit se hodne pit. Jeden den mela i nechutenstvi nechtela pit, tak jsem mela strach z dehydratace.Take mela prujem, na to je Tasectan v prasku. Moc drzim palce, u male byl covid take prvni nemoc. Dostala se z toho cca za tyden. Zadne nasledky nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
8.1.22 19:12

My to tedy máme za sebou s 9 měsíční dcerou, ale léčba je víceméně stejná. Hlavní je prcka kojit a kojit. Mála mi spala u prsa celou noc, když měla horečky, jinak nespala. Doplň hlavně do své stravy ovoce, zeleninu a vitamíny a minerály (céčko, béčko, vitamín e, hořčík a zinek).
Jinak určitě je fajn mimčo nosit, já jsem si jí dávala tělo na tělo, abych srážela horečku svou tělesnou teplotou.
Za dva dny bylo po horečce a po další dvou dnech únavy byla fit. Držím palce, ať je mimčo brzo zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
8.1.22 19:17

@stinga taky máme covid a museli jsme 2 x na ORL se synem, má pichle uši, oni jsou povinni tě vzít!!! Ale musíš se předem ohlásit aby se mohli nachystat :roll: a úplně v pohodě, akorát nás dali do jiné ordinace zvlášť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9062
8.1.22 19:25
@stinga píše:
no já nechci být hnusná, ale normální to není, to měli teda velké štěstí, že je vzali, běžně přece covid v izolaci nesmí chytit ani svou vlastní kliku z venkovní strany

Je to běžné, nebo když si kovid pozitivní, máš doma umřít? A představ si, že třeba psa můžeš chodit venčit taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 19:26

Můžu ze zeptat, zda jsi byla naockovana proti covidu? Váhám, zda se preockovat ve 3. trimestru a zajimalo by mne, zda se opravdu protilatky dostanou k miminu at jiz pred porodem nebo behem kojeni nebo zda to chytne a ma takhle vysoke teploty navzdory ockovani matky.

• Citovat
  • Nahlásit
2430
8.1.22 19:34
@Anonymní píše:
Můžu ze zeptat, zda jsi byla naockovana proti covidu? Váhám, zda se preockovat ve 3. trimestru a zajimalo by mne, zda se opravdu protilatky dostanou k miminu at jiz pred porodem nebo behem kojeni nebo zda to chytne a ma takhle vysoke teploty navzdory ockovani matky.

Tohle by mě zajímalo taky. Konkrétně, jestli poslední dávka přišla ve třetím trimestru dle doporučení, jestli to funguje, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 20:25
@Anonymní píše:
Můžu ze zeptat, zda jsi byla naockovana proti covidu? Váhám, zda se preockovat ve 3. trimestru a zajimalo by mne, zda se opravdu protilatky dostanou k miminu at jiz pred porodem nebo behem kojeni nebo zda to chytne a ma takhle vysoke teploty navzdory ockovani matky.

Jsem ockovaná v 35 tydnu a pak až v sestinedeli. 3 dávku nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
32801
8.1.22 21:06
@tajnaorient píše:
@stinga taky máme covid a museli jsme 2 x na ORL se synem, má pichle uši, oni jsou povinni tě vzít!!! Ale musíš se předem ohlásit aby se mohli nachystat :roll: a úplně v pohodě, akorát nás dali do jiné ordinace zvlášť

no tak to jsem ráda, že aspoň někde už to funguje, a že se covid nebere jako lepra :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32801
8.1.22 21:07
@Anonymní píše:
Jsem ockovaná v 35 tydnu a pak až v sestinedeli. 3 dávku nemám.

takže zase lhali, že když se oočkuješ v těhotenství, tak dítě získá protilátky od tebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32801
8.1.22 21:08
@Havlova píše:
Je to běžné, nebo když si kovid pozitivní, máš doma umřít? A představ si, že třeba psa můžeš chodit venčit taky.

o tom venčení psa vím, ale také vím, že někde naprosto odmítají covid pozitivní vyšetřit, ať má cokoli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
8.1.22 21:09
@Limi123 píše: Čípky se dají stridat - Nurofen a Paralen po 3 hodinách (tedy např. v čase 0:00 Nurofen, 3:00 Paralen, 6:00 Nurofen 9:00 Paralen, 12:00 Nurofen. Když bude mít nižší teplotu, bude mu určitě lépe. Nurofen obecně zabírá líp, než Paralen.Příspěvek upraven 08.01.22 v 18:20

V nějaké vedlejší diskuzi se upozorňuje, že střídání těchto dvou léků není pro děti úplně dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54787
8.1.22 21:15
@Takco píše:
V nějaké vedlejší diskuzi se upozorňuje, že střídání těchto dvou léků není pro děti úplně dobre.

nesir bludy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat