Covid v 17tt - uklidní mě někdo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 09:59

Covid v 17tt - uklidní mě někdo?

Ahoj holky, promiňte za anonym, ale čeká věc jak těhotenství, tak ten covid je pro mě a pár blízkých soukromá informace.

Dostala jsem covid, mám lehký průběh. Teplotu jsem měla jen 1 den a to jen par hodin. Jinak klasika, jsem zahleněná, unavená, trošku kašlu

Nicméně mám hrozný strach, co ten prcek ve mně, jestli bude v pořádku. Uklidní mě tu někdo, kdo si třeba taky prošel covidem v těhu?

Strašně mě to štve, byla jsem tak opatrná a zodpovědná. No stejně ho mám… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
994
30.11.21 10:13

Miminko mohly v prvním trimestru ohrozit maximálně vysoké horečky. Jinak přebírá částečně i tvou imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55557
30.11.21 10:21

Já vím, že teď ze všech stran skáčou šílené zprávy, až to vypadá, že má těhotná kliku, když to přežije sama a dítě je automaticky odepsané… Realita je ale taková, že i když se takové případy bohužel výjimečně stávají, většina žen tím projde na pohodu a bez následků, sama několik takových znám. Bohužel opatrnost a zodpovědnost v dnešní šílené době často nestačí, ono to umí přilétnout i z té nejneočekávanější strany… Držím palce v hladký průběh a nečti ty katastrofické zprávy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66538
30.11.21 10:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, promiňte za anonym, ale čeká věc jak těhotenství, tak ten covid je pro mě a pár blízkých soukromá informace.

Dostala jsem covid, mám lehký průběh. Teplotu jsem měla jen 1 den a to jen par hodin. Jinak klasika, jsem zahleněná, unavená, trošku kašlu

Nicméně mám hrozný strach, co ten prcek ve mně, jestli bude v pořádku. Uklidní mě tu někdo, kdo si třeba taky prošel covidem v těhu?

Strašně mě to štve, byla jsem tak opatrná a zodpovědná. No stejně ho mám… :(

Jsou mimca, co přežili chemoterapie, havarky, bezvědomí mámy atd.. nesil s covidem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
30.11.21 10:43

Pokud jsi ockovana, tak se podle me nemas ceho bat… v nemocnici konci hlavne neockovane těhotné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 10:44

Neboj bude to dobry. Kamaradka sice nechytla covid, ale 3krat mela silnou virózu, z toho ji zůstala ryma na 2m v kuse, do toho zánět mocaku vse s těžkým prubehem a miminko je v poradku. Sice nejde o covid, ale možná to pro tělo byla horší nálož, nez covid s mirnym prubehem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 10:46

Ať jsi očkovaná, nebo neočkovaná, hlavně se snaž udržet si pozitivní přístup a zbytečně se z toho nestresovat. Kamarádka dostala covid těsně před porodem - očkovaná nebyla, protože v na začátku se těhotné ještě očkovat ani nemohly. Zvládla porod s přehledem i s covidem, průběh měla lehký. Nervy to byly hrozný, ale jsou všichni v pořádku a zdraví :)

• Citovat
  • Nahlásit
8417
30.11.21 11:08
@Anonymní píše:

:hug: chápu Te. Já se bála i obyčejného nachlazení. Když mi doktor v podobném týdnu doporučil synupret na rýmu, tak jsem bulela jak želva. Takže Ti naprosto rozumím. :hug: a věř, že bude vše v pořádku. Na světě jsou miliony maminek, které covid měly v těhotenství a mají zdravé děti. A jak už tu padlo, plod dokáže přežít nemožné. Dokonce jsem kdysi potkala maminku, která měla v těhotenství operaci pod narkózou. A v kočárku měla zdravé miminko. :hug: drž se!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
30.11.21 11:26

Ahoj, mě zrovna skončila karanténa, taky jsem chytla covid v 18 tt a jako nachlazenî, akorát ještě kašlu trochu, jinak rýma už přešla, únava taky a očkovaná jsem nebyla, jediné co, gynekoložka mi předepsala nízkomolekulární heparin v injekcích na měsíc jako prevence před trombózou, jelikož těhotné s covidem jsou ohroženější. Je to sice hnus, píchà mi to manžel ale dá se to přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1946
30.11.21 11:32

@ugluk :potlesk: Přesně! Když si tehule s covidem precte zprávy, musí dojít k názoru, že to je konečná. Není. Je to zvýšené riziko, neni to fajn, ale s největší pravděpodobností budeš ok. V prvním trimestru jsou nebezpečné horečky, ale ten už máš za sebou. Pokud jsi riziková, dostaneš léky na ředění krve. Jinak si hoď nohy nahoru a snaž se na to nemyslet.

Covid jsem měla v 38tt a vše dopadlo dobře. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 11:49

Já byla těhotná minulé jaro, řešila jsem to tehdy taky s doktorem hodně, očkování ještě ani nebylo. Já sama covid nechytla, ale bála jsem se samozřejmě. Říkal mi, ať se nebojím, prošel covid v těhotenství s více ženami u něho v ordinaci, a u zdravých žen se vůbec nic nestalo, jen je potřeba srážet ty teploty, případně doporučoval preventivně protisrážlivé léky (stacyl, anopyrin), aby se nezvyšovalo riziko trombózy, která je velmi nebezpečná. Samozřejmě tam, kde problémy ať už spojené s těhotenstvím nebo už před ním byly - vysoký tlak, nějaká chronická nemoc, cukrovka apod., je to podle něho rizikové a je potřeba hodně dávat pozor, taková těhotenství už jsou ale riziková sama o sobě a byla by při jakékoli jiné nemoci také. Tam jim doporučoval raději klidně hospitalizovat na rizikovce, aby bylo dítě pod dohledem a dalo se na cokoli reagovat hned. Tak hlavně klid ;)

• Citovat
  • Nahlásit
568
30.11.21 15:58

Mimi bude ok. Max se optej doktorky jestli by nebylo dobré preventivně nasadit třeba Anopyrin, přeci jen covid je dost protrombogenni, aby se neucpala nějaká pupečníková céva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
1.12.21 09:05
@Anonymní píše:

Taky si tím teď procházím, naštěstí jen lehký průběh. Ještě mě čeká týden v izolaci a koušu se nudou. Tak je doma aspon pořádně navařeno a uklizeno. :mrgreen: první dny byly hrozne, mela jsem strasny strach o miminko, stačilo mi, aby se zvedla teplota a hned jsem měla slzy v očích. Mrzí mě, že jsem se nenechala ockovat, ale aspoň budeme mít imunitu. Držím palce všem, kteří si tím teď taky procházejí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 11:36

@Janinka 90
Snad se brzy taky naladím na tento přístup jako máš ty. Já nechci plašit, vím že to miminu taky 2× neprospěje, ale prostě vzadu v té hlavě, tě vždycky bude hledat, jestli je všechno opravdu v pořádku. Taky už jsem si párkrát poplakala.. Musím věřit, že ano :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
35
1.12.21 22:08
@Anonymní píše:

Pokud jsi očkovaná, nemáš se vůbec čeho bát. Pokud nejsi očkovaná je tu určitá možnost na potrat.

Každopádně pokud nejsi očkovaná, hlidej si horečku abys ji mohla srazit 😃 plod neumí regulovat svou teplotu…

Ale ničeho se neboj, stres ničemu nepomůže a ba naopak vše zhorší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat