Covid v rodině a nástup do ZŠ

Anonymní
7.4.21 16:33

Covid v rodině a nástup do ZŠ

Jak se prosím řeší situace, kdy je v rodině covid a dítě má nastoupit do ZŠ. Je možné nechat dítě doma a netahat ho zbytečně na testy? Jak ošetřit u mudr, kdyz karantenu dodrzime, ale nechci ho zbytečně tahat na testy. Je bez příznaků. Jde mi hlavně o omluveni ze školy. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23334
7.4.21 16:39

Kde presne v rodine? Jestli dite vytrasovala hygiena, na testy musi, bude v karantene a do skoly proste nepujde. Pokud neupresnis, jak blizky je to kontakt, lepsi radu nedostanes. Testum ve skole se stejne nevyhne, takze bych pozitivni PCR brala jako vyhodu, bude to mit za sebou a pak se tri mesice testovat nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 16:45

Přímo máma se kterou žije a bude v karanténě

• Citovat
  • Nahlásit
23334
7.4.21 16:47
@Anonymní píše:

V tom pripade nema na vyber. Na test musi. A doufala bych v pozitivni test, spoustu veci by to vyresilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27736
7.4.21 16:49

Na test musí a pokud bude pozitivní, tak aspoň bude fajn, že bude mít 90 dnů klid od karantén a testování. A co to má společného s nástupem do školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 16:55

Nekde jsem četla tady, ze některé menší děti prostě na test našli. Ze maminka si dokázala obhájit u doktorek, ze prostě jsou stejné doma a v karanténě a tak nakonec nemuselo dítě na test. Stačilo, ze maminka nebo rodič obecně jsou v karanténě a hotovo.Diky

• Citovat
  • Nahlásit
23334
7.4.21 16:59
@Anonymní píše:
Nekde jsem četla tady, ze některé menší děti prostě na test našli. Ze maminka si dokázala obhájit u doktorek, ze prostě jsou stejné doma a v karanténě a tak nakonec nemuselo dítě na test. Stačilo, ze maminka nebo rodič obecně jsou v karanténě a hotovo.Diky

Chces poslat dite do skoly, takze male neni. Testovat se bude ve skole dvakrat tydne. Proc by nemelo prezit jeden PCR test? Navic muze mit vysledek bonus v podobe tri mesicu bez skolniho testovani. Vidim jen pozitiva, takze nechapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
7.4.21 17:02
@Anonymní píše:

A tve dite se ma 12.4. vratit do skoly?
Pokud ho nechas otestovat ted a bude pozitivni, do prazdnin uz ho nikdo ve skole testovat nebude.
Pokud ho nenechas ted otestovat a dite se po povinne karantene vrati do skoly, tak ho otestuji tam. A pokud vyjde ve skole pozitivni, tak s nim budes muset jit na pcr. Z toho se uz nevykroutis.
Na tvem miste bych ho nechala otestovat ted, at ma klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
7.4.21 17:04

Ano, u nás to tak šlo. Ale nijak jsem to neprosazovala. Hygiena nám jen nařídila, ať kontaktujeme pediatra. A dětská sama řekla, že pokud na testu netrvame, máme ho prostě nechat 14 dni doma a volat v případě problémů. Ale synovi byli 3 roky. Známí s malými dětmi z jiných měst ale na testy museli, takže asi záleží jak to řeší hygiena u Vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23334
7.4.21 17:07
@Kormidelnice píše:
Ano, u nás to tak šlo. Ale nijak jsem to neprosazovala. Hygiena nám jen nařídila, ať kontaktujeme pediatra. A dětská sama řekla, že pokud na testu netrvame, máme ho prostě nechat 14 dni doma a volat v případě problémů. Ale synovi byli 3 roky. Známí s malými dětmi z jiných měst ale na testy museli, takže asi záleží jak to řeší hygiena u Vás.

Hygiena to resi vsude stejne. Vidle do toho hodil pediatr. Ale nechapu, k cemu by to zakladatelce bylo v jeji situaci dobre, kdyz ma skolni dite, ne kojence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
7.4.21 17:08

Jeste to napisu jinak. Jako matka spoluzaka tveho ditete bych byla nastvana, ze decko posilas do skoly, aniz bys ho nechala radne otestovat :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14258
7.4.21 17:11

Nebude lepší s ním na test zajít? Vždyt se lehce může stát, že po návratu do školy (po tvé izolaci) bude při testování pozitivní ač by už neměl nikoho nakazit. Ať si to akorát nezkomplikuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
7.4.21 17:13

Já teď v březnu měla covid a chytla to ode mně dcera. Volala jsem její Dr. a řekla jsem, že na testy se v žádném případě nedohrabem,,,nebyla jsem ani já se sebou, prostě nemožné se tam dostat /dělaly jsme si pouze testy z lékárny/. Tak mi dětská Dr. řekla, že nevadí, ale že podle nových pravidel kvůli novým mutacím bude potřeba, aby šla dcera na test alespoň po skončení karantény, tím že to zakončíme a aspoň takto částečně dostojíme pravidlům. Tak pak teda dcera šla, byl negativní, nahlásila jsem její dr. a bylo to ok. Akorát teda nemá tu 90-denní ochranu před testováním, ale jelikož do školy beztak už nepůjde, tak je to jedno.
A mně moje dr. napsala potvrzení o prodělaném covidu, ačkoliv existoval pouze ten test z lékárny, to podle mně dělat neměla, takže já se v práci 3 měsíce testovat nemusím. Asi je to na každé dr. Ale správný to určo není. Kdyby na mě dr tlačila, tak tam sjedu taxikem, ale netlačila…

@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15030
7.4.21 17:14
@Anonymní píše:

ale těmi menšími dětmi se myslím ty co jsou mladšího školkového věku a méně. Školní děti chodí na testy běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
7.4.21 17:15
@kaja00 píše:
Nebude lepší s ním na test zajít? Vždyt se lehce může stát, že po návratu do školy (po tvé izolaci) bude při testování pozitivní ač by už neměl nikoho nakazit. Ať si to akorát nezkomplikuješ

No prave. Potom zbytecne bude zase ve 14 denni izolaci od sveho pozitivniho testu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat