Covid v těhotenství - vaše zkušenosti

20.2.21 13:43

Covid v těhotenství - vaše zkušenosti

Ahoj holky,

prodělala jste některá covid v těhotenství? Mělo to nějaký vliv na mimčo? Co jste užívali za léky? Sledoval vás poté lékař více? Prosím pište vaše zkušenosti na toto téma :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1227
20.2.21 14:24

Kdyby ses podívala na net a napsala covid a těhotenství tak najdeš vše co o tom píšou..zatím není prokázané že covid přejde z matky na plod.. A jediné co budeš moct brát je Paralen a vylezet to pokud samozřejmě nemáš horší průběh a musela by si byt hospitalizována 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
20.2.21 14:41

@Stracciatella ahoj, jsem v 37 tt a včera mi přišla sms s potvrzením pozitivy na covid. Když mě obvodní doktorka objednávala na test, hned mi řekla, že můžu Paralen a na kašel Stopkašel. Jakmile mi něco bude, okamžitě jí poslat zprávu a budeme to řešit. Zatím mě jen pálí patro v ústech a mám pocit, že se mi spustí rýma, takže informování lékařky nechávám zatím na pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 14:52

Ve 13tt. Jen bolest hlavy, jinak mi nic nebylo. Mela jsem paralen, nikdo mě nijak vic nekontroloval.

• Citovat
  • Nahlásit
1002
20.2.21 14:58

@Stracciatella bohužel jsem asi jedna z mála těhotných s těžkým průběhem (většinou to prý proběhne dobře). Nicméně Covid mi udělal na plicích změny, do toho se přidal pneumokok - těžký zápal plic. Měla jsem horečky téměř 40, potřebovala jsem plicní podporu + podporu oběhu. Do zítřka mám žilně antibiotika, k tomu beru léky na játra, protože mám po Covidu vysoké jaterní hodnoty. Na teploty jsme dostávala žilně paracetamol. Aktuálně jsem 28 tt a miminko je v pořádku :potlesk: (tím, že jsem stále hospitalizovaná v nemocnici, ho sledují pravidelně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 14:59
@Misasisi píše:
Kdyby ses podívala na net a napsala covid a těhotenství tak najdeš vše co o tom píšou..zatím není prokázané že covid přejde z matky na plod.. A jediné co budeš moct brát je Paralen a vylezet to pokud samozřejmě nemáš horší průběh a musela by si byt hospitalizována 😊

Ano, samozřejmě googlim jak divá :mrgreen: Většinou jsou zprávy pozitivní, našla jsem ale i ze muže být pomalejší růst dítěte, předčasný porod či nízká porodní váha… :nevim: Také v jednom článku psali, ze je dobré 2 týdny po nákaze ultrazvuk a premereni plodu. Porad to beru tak, ze je to relativně nová nemoc s málo zkusenostma a tak i každý lékař bude mít trochu jiný přístup a tak mě zajímají zkušenosti místních holek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 15:06

@mamnousek Děkuji, mne nejvíce trápí kašel, suchý, dávivý, nemůžu z toho spát…mám jitrocelový sirup, jsem zatím v prvním trimestru a vše ostatní, co tu mám na kašel, tak má v příbalovém letáku klasiku ohledně těhotenství (nemůže se… ale pokud lékař povolí…). Budu v pondělí volat doktorce, co ještě z těch silnějších léků by v prvním trimestru šlo. Drzim palce, ať je brzy lépe :kytka:

@Scherry Ježiš, to sis užila :hug: moc držím palce a posílám hodně sil, musí to být náročné. Hlavně že to mimčo dobře zvládá :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
20.2.21 15:08

@Stracciatella já jsem taky tehu teď momentálně jsem 16+2tt doma mám chlapa v karanténe a já sem na PN jelikož jsem zdravotník a dělala sem na odd kde je covid 🤦🏽‍♀️snažím se tomu vyhýbat ale jako přijde mi to že člověk to chytí ani neví jak… Doma mám roušku vše desinfikuju tak snad to bude dobré zítra jde na testy 😁 🤦🏽‍♀️tahle doba je na prd ale miminku by to snad nemělo ublížit protože si každý svůj poklad chrání ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
20.2.21 15:11

@Stracciatella moc děkuji a přeji lehký průběh :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
20.2.21 15:11

@Scherry taky držím palce🤰 🍀ať vám je brzy lépe 🍀 🍀 🍀 🍀 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 15:13

@Misasisi u nás to přinesl manžel a při prvním podezření jsem hned šla spát do vedlejší místnosti, manžel nosil respirator, desifikovali jsme, větrali… a stejně mě to neminulo a našeho dvouleťáka taky :? vždy jsme byli opatrní, ale bojím se, že se tomu 100%ně vyvarovat nejde. Držím palce, ať je to jen planý poplach a vyhne se vám to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
20.2.21 15:18

@Misasisi děkuji moc :kytka: Snad se zlepší ty jaterky a půjdu domů, jsem tady už 15. den, je to už dlouhé.
@Stracciatella taky jsem se nakazila od manžela (děti to nechytly), týden spal v obýváku, nosil roušku a stejně, první test po 5 dnech jsem měla negativní, příznaky mi začaly až 9. den karantény :roll: Ani se mi tomu nechtělo věřit, že bych se ještě mohla nakazit takhle pozdě (manželovi už končila karanténa a další sen šel do práce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227

@Stracciatella můj muž je voják a bohužel to chytil v práci nejspíš 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️zítra jde na testy tak jsem zvědavá doma nosíme oba taky rousky 😁přijde mi to i vtipné jak chudák kouká on spí v obýváku já v ložnici vetrame jak o život ale já se cítím ok. Myslím si že už jsem to měla ten minulý rok ale bůh ví.. V práci sem si dělala ster je to asi měsíc byla. Sem negativ ale teď nevím ono i když se chránís jak můžeš prostě to na tebe vleze 😊jinak děkuji a preju taky zdravíčko a hlavně klídek žádný stres to je možná horší jak ten covid 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67

@Stracciatella už třetí den se snažíme dopatrat k tomu, kdy a od koho se nakazil manžel, jsou dvě možnosti, jedna víc pravděpodobná, ale je to marné, nicméně v obou případech jsem to od něj musela chytit už minulý týden, tak doufám, že mě nečeká žádný těžší průběh. Včera jsem dokonce byla na kontrole s miminkem (o mé karanténě samozřejmě věděli, věděli i o tom, že s největší pravděpodobností budu pozitivní, i tak si mě za přísných hygienických opatření pozvali), doktor vše prohlédl a vše v pořádku, snad už to tedy těch pár dnů/týdnů doklepeme. A Tobě přeji, ať je brzy dobře.

@Misasisi máš pravdu, chytíš to, ani nevíš jak. Manžel hned po tom, co zjistil, že byl v kontaktu s člověkem, který je téměř jistě pozitivní, začal doma nosit roušku nebo respirator, desinfikoval si ruce, izoloval se do synova pokoje, s námi trávil úplné minimum času (naštěstí to syn rychle pochopil, ale bylo mu to dlouhé bez táty), i my si stále myli a desinfikovali ruce a přesto jsem to chytla. Takže buď tato opatření byla k ničemu, nebo jsem to chytila ještě předtím. Od včera jsme toto zrušili, když jsem pozitivní, syn jde na test zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
20.2.21 15:20

@Scherry to by mě asi hrablo tam ležet kort když v tom pracuji 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️hlavne ať jste v pořádku a můžete domu 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat