Covid ve školce- testování

Anonymní
19.2.21 08:24

Covid ve školce- testování

Ahoj, včera nám přišlo ze školky info, že z důvodu že naše dcera přišla do kontaktu s nakaženou osobou, je v karanténě a musí jít na testy. Píšou, že máme mít 10denni karanténu do 26.2. Dcera ale byla ve školce naposledy 12.2, protože pak z důvodu omezení kapacity ve školce byla doma ( jsem na mateřské). Takže správně by měla mít karanténu jen do 22.2., ne? Dále, protože na testy musí více dětí, tak že nás objednají hromadně. Dnes mi přišla SMS, že je objednaná na 26.2., ale v dopise píšou, že na testy se má jít 5-7den od kontaktu, nejdéle 10.den. Ale pokud půjde 26.2. tak to už je 14.den !
Kdy jste šli na testy vy, kolikátý den? Má to cenu jít až 14 dní po posledním kontaktu? Dceři nic není, vim že děti bývají bezpříznakové, ale pokud by ho měla, tak během dalšího týdne by se nákaza ukázala už i u nás rodičů, ne? Má cenu někam volat ohledně těch testů a karantény a domluvit se?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8238
19.2.21 08:27

U dcery bylo pozitivní dítě ce školce, nikdo nás na testy neposlal a ani bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
19.2.21 08:29

Dcera byla u své doktory asi pátý den po kontaktu, byla pozitivní, my rodiče jsme byli pár dní potom a oba negativní. Moc by se mi nelíbilo to hromadný objednání s nesmyslným termínem, zkusila bych zavolat na hygienu a domluvit se přímo s nima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
19.2.21 08:29

Máme stejný případ. Dcera je v karanténě 4den a testy jsem razantně odmítla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:30

@JancaS84 já také nechci, aby dcera na testy šla, ale v dopise píšou, že musí. Obzvláště mi přijde zbytečné po takové době. Ale jak se tomu vyhnout? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
8238
19.2.21 08:32
@Anonymní píše:
@JancaS84 já také nechci, aby dcera na testy šla, ale v dopise píšou, že musí. Obzvláště mi přijde zbytečné po takové době. Ale jak se tomu vyhnout? :think:

Nemusí, akorát má pak karanténu 14 dní a ne 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:32

@mayecka a co dál, v dopise píšou, že do školky může nastoupit po podržení karantény, negativním testu a bez příznaků :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3014
19.2.21 08:34
@Anonymní píše:
@JancaS84 já také nechci, aby dcera na testy šla, ale v dopise píšou, že musí. Obzvláště mi přijde zbytečné po takové době. Ale jak se tomu vyhnout? :think:

Někdy se podaří se domluvit, že stačí karanténa, ale obecně se teď snaží testovat i malý děti. Záleží, s kým to člověk řeší, naše pediatra nekompromisně chtěla test, mně to nepřišlo tak důležitý abych se s ní kvůli tomu hádala. Dcera to zvládla uplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:37

Tohle nám poslali. Tak nevím, jestli nezavolat na ten kontakt dole.

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
19.2.21 08:39

Donluv se s hygienou. Rozhodující je samozřejmě poslední kontakt. Je klidně možné, že když dcera byla ve školce naposledy před záchytem případu, že ani do karantény ofiko nespadne.

Nicméně pro čisté svědomí bych s ní došla aspoň na antigen - mezi prarodiče apod. to asi poslat nechcete… Ve školce to mohlo lítat i o několik dní dřív. Nebo dodržet tu karanténu počítáno od posledního dne ve školce dobrovolně.

Testů není důvod se bát. Je to sice nepříjemný, ale žádná řezničina to není a je to vteřina. Popř. je možné se u dětí domluvit na stěru slin, sice je to zřejmě míň spolehlivý, ale bere se to tedy jen z úst.

Teď jsme si tím taky prošli, taky dárek že školky :nevim: Syn to tedy donesl, dospělí jsme pak měli i příznaky, po pár dnech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:40

@Lily Evans dcery pediatr tam ke všemu dnes není, má dovolenou. Zkusím mu v pondělí zavolat.
Já se také hádat s někým nechci, ale po 14 dnech jít na testy mi přijde zbytečné. Nechci ji trápit.

• Citovat
  • Nahlásit
24636
19.2.21 08:40

Koukám, jak to opravdu mají celorepublikově ty hygieny LEAN. :zed:

U nás, když dítě hygiena nařídila karantenu, tak jsme měla děcko v součinnosti s dětskou dr. objednat na test na 5. den po kontaktu.

Nikdo nás hromadně nikam neobjednával.
14. den po kontaktu už ten test asi fakt smysl moc nemá. Nicméně otázkou je, jaké jsou u Vás aktuálně volné testovací kapacity, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
19.2.21 08:42
@Anonymní píše:
@Lily Evans dcery pediatr tam ke všemu dnes není, má dovolenou. Zkusím mu v pondělí zavolat.
Já se také hádat s někým nechci, ale po 14 dnech jít na testy mi přijde zbytečné. Nechci ji trápit.

Zase nebuď otlocitňoučká. Zas žádné mučánkování děti se při výtěru nekoná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
19.2.21 08:48

Tohle je holý nesmysl, to pozitivní dítě bylo očividně ve školce naposledy 16.2., když je karantena do 26.2. Tzn. na tvoje dítě, které tam bylo naposledy 12.2., se karantena jednak nevztahuje, a jednak jít na testy 14. dní po jakémkoli kontaktu je naprostý nesmysl taky.
Zavolej ředitelce školy a upřesni, že tvoje dítě bylo ve školce naposledy 12.2., a pak zavolej na hygienu a řekni jim totéž.
Přinejhorším by se na vás vztahovala karantena do 22.2. a na testy byste šli dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:52

@Svistice tak asi je jedno jestli volné kapacity jsou nebo ne. Pořád jde 14 den!
Otlocitňoučká nejsem, ale přijde mi to vše zbytečné a myslím, že tohodle si ještě užije dost. Když už něco dělat, tak ať to má smysl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat