Covid - Za jak dlouho po výsledcích zavolá hygiena?

Anonymní
29.10.20 08:23

Covid - Za jak dlouho po výsledcích zavolá hygiena?

Dobré ráno,
v pondělí odpoledne nám přišla SMS s pozitivním výsledkem. Kdy máme čekat volání od hygieny? A zavolají vůbec?
Na testech byla pozitivní osoba až po týdnu od 1. projevu příznaků, my okolo jsme si nastolili karanténu sami, ale nevíme, jak dlouho ji máme tedy držet. A taky bychom samozřejmě měli jít na testy.
Na doporučení kolegy jsme na hygienu zavolali v úterý sami (kolegu ve stejné situaci pochválili), ale prý jsme moc rychlí a máme vyčkávat. Zatím se nikdo neozval ani pozitivní osobě, natož nám kontaktům.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5949
29.10.20 08:40

Ozvali se ve čtvrtek, vyplnila jsem samotrasovani. Volala jsem na hygienu a nikdo to nebral. Krajská hygiena mi řekla, že musim vyčkávat, až zavolá moje místní hygiena. Na test jsem šla 9. den od pozitivního testu dcery, tedy další týden ve středu.
Můžeš zavolat svemu praktickému lékaři a on tě na test prý objedná. Moje dr. to odmítla udělat. Ale většina píše, že je praktik objednal.
Je to bohužel na dlouho, oni to nestíhají, což se není co divit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
29.10.20 08:44

Osoba, co je pozitivní, by měla být 14 dní od pozitivního výsledku v izolaci, současně by po opuštění izolace měla být 3-4 dny bez projevů.

Osoby, které se setkali s pozitivním, tak by měli být 10 dní v karanténě ode dne, kdy se setkali, pokud mají test negativní. Pokud na testu nebyli, tak14 dní.

Pokud jde o rodinu a potkávají se pořád, tak by karanténa měla být stejně dlouhá jako má ten nemocný s covid.

Teda tak to chápu já a měli to tak všichni okolo. Jinak se to dá řešit i s obvodním doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3204
29.10.20 08:50

Kolegyně jsou pozitivní, za 10 dnů od pozitivního testu přijdou do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
29.10.20 09:03

Taky máme pozitivní výsledek z pondělí a nikdo nevolal. Každopádně dneska jsem i bez hygieny objednala syna a manžela na testy. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
29.10.20 09:12

Pozitivnímu se počítá ode dne testu 10 dní izolace a ostatním kontaktům karanténa. Je jedno, jak dlouho byl předtím nemocný. Počítá se to prostě od pozitivního testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
29.10.20 09:14

@mamina89 Bez hygieny je klidně objenat můžeš. Ale praktik od manžela a pediatr dětí Vám musí zadat do systému elektronickou žádanku. Bez té Vás nevezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23972
29.10.20 09:19

Dceři přišla sms v úterý večer a ve středu večer volali. Vyplnila teda předem ten dotazník. A nevolali z hygieny, ale z nějakého trasovacího centra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 10:42

Mamina kolegyně zjistila, že je pozitivní včera. Dnes mamce už volala hygiena a zítra jde mamka na testy.

• Citovat
  • Nahlásit
1785
29.10.20 11:56
@azalia píše:
@mamina89 Bez hygieny je klidně objenat můžeš. Ale praktik od manžela a pediatr dětí Vám musí zadat do systému elektronickou žádanku. Bez té Vás nevezmou.

Ano, právě praktik je tam objednal. Jen jsem řekla, že jsem pozitivní. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23972
29.10.20 12:56
@Anonymní píše:
Mamina kolegyně zjistila, že je pozitivní včera. Dnes mamce už volala hygiena a zítra jde mamka na testy.

Kde bydlíte? Zetakovi volali dnes (dcera je pozitivi, vi to od úterý) a nejbližší volny termin je úterý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama