Covid19 v rodině / rizikové těhotenství

Anonymní
12.8.20 21:14

Covid19 v rodině / rizikové těhotenství

Holky ahoj rychlí dotaz. Nechci dělat kvůli manželovi z komára velblouda. V neděli mají k nám dojet na týden tchanovci, ale tchán teď byl tři týdny doma kvůli tomu že byl pozitivní na coronu, teď už se cítí prý dobře nemá žádné příznaky hygiena mu odmítli dělat testy, že když se cítí dobře není potřeba udělat kontrolní test. Jsem na rizikovém těhotenství, předchozí těhotenství skončila potratem. Mám opravdu strach, ale nechci aby měl manžel pocit, že tu jeho rodiče nebo otce nechci. Jak by jste to vnímali vy? Tchyně s ním byla dva týdny doma a není nakažena zaplatila si testy a byla negativní, proč ale tchán nezaplatí pro jistotu testy fakt nechápu.
Nevím jak nato reagovat. Fakt nechci vyvolávat zlý krev, ale dost se o svoje těhotenství bojím jsem v 25tt a když se něco teď pokazí, vůbec nevím jak to budu psychický zvládat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
310
12.8.20 21:18

Já normálně nejsem vůbec uzkostlivá nebo neco, ale tohle by bylo i na mé moc. Určitě bych návštěvu ještě odložila a manžel by to snad měl pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
12.8.20 21:19

No tvůj manžel by měl mít sám rozum, a nezvat ho k vám. Ať si zaplatí Testy, nebo ať nejezdí… To snad nemůže nikoho urazit. Vždyť se jedná o budoucí život vaseho dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18099
12.8.20 21:20

Taky bych ho doma nechtela, naopak mi pride sobecke, ze se k vam cpe. At navstevu aspon o 2 týdny odlozi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
12.8.20 21:22

Bych jim řekla ať přijedou za 14 dní. Divím se, že to nenavrhnou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13873
12.8.20 21:25

Chápu tě. Přijde mi to zbytečně riskantní. Buď ať si zaplatí testy ať máte jistotu, že je negativní nebo minimálně další 2 týdny ať se nevidíte. A ta hygiena mě překvapila, to se pak nesmíme divit, že nakažení přibývají, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
12.8.20 21:28

Souhlasím, v žádném případě… Toto je fakt moc :? Trochu zodpovědnosti z jejich strany by to chtělo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6763
12.8.20 21:28

Kolegyně nebyla v práci po koroně dokud neměla 3 po sobě udělané testy negativní.

To se od toho upustilo?

A tchánovce bych domu nechtěla a přesunula návštěvu, jak píšou holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6918
12.8.20 21:33

Ač nebývám citlivka, tak bych jim nedovolila přijet.
Bylo by mi to nepříjemný aki kdybych v tom.25 TT nebyla.
Když nemá rozum tvůj chlap, tak ho měj ty :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
12.8.20 21:34

Člověk je údajně infekční maximálně 10 dní od projevení příznaků. I když zůstává pozitivní, už není infekční. Oni to aktuálně změnili a když má někdo pozitivní test tak ho drží doma 14 dní a pak mu zruší karanténu bez nutnosti kontrolního testu. Já bych se tak nebála.
Už jen to, že tchýně nakažená není o nečem vypovídá a znám ze svého okolí 2 případy, kdy jeden z partnerů to měl a druhý to nechytil, i když sdílí domácnost. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8829
12.8.20 21:38
@bublinek píše:
Kolegyně nebyla v práci po koroně dokud neměla 3 po sobě udělané testy negativní.

To se od toho upustilo?

A tchánovce bych domu nechtěla a přesunula návštěvu, jak píšou holky.

upustilo se. Do 14 dnů infekciozita vyšumí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
12.8.20 21:40

@bublinek ano, už se od toho upustilo. Proběhly výzkumy, že PCR zachycuje i mrtvé viry a řada lidí seděla doma zbytečně. V současné době stačí být několik dnů bezpříznakový. Jinak chápu dobře, že tchán je už 3 týdny po testu? A byl nemocný nebo byl na testu z jiného důvodu? Kdyby byl třeba týden po jiné nemoci, chovala by ses stejně? :think: Zkus si promluvit s manželem o svém strachu, ale myslím, že už je to bezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 21:42
@cell píše:
upustilo se. Do 14 dnů infekciozita vyšumí…

Tak to jsem nevěděla, super!

Jinak taky bych to asi nehrotila, když ho nechají normálně chodit mezi lidmi.
Upřímně, je to blbá chřipka, která je z 99ti % riskantní pro staré a pro nemocné…a tchýně to přece nemá. Nevím. Chápu Tvoji úzkost, ale myslím, že se není čeho obávat, oni na hygieně nebudou úplný blbci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2842
12.8.20 21:48
@Anonymní píše:
Holky ahoj rychlí dotaz. Nechci dělat kvůli manželovi z komára velblouda. V neděli mají k nám dojet na týden tchanovci, ale tchán teď byl tři týdny doma kvůli tomu že byl pozitivní na coronu, teď už se cítí prý dobře nemá žádné příznaky hygiena mu odmítli dělat testy, že když se cítí dobře není potřeba udělat kontrolní test. Jsem na rizikovém těhotenství, předchozí těhotenství skončila potratem. Mám opravdu strach, ale nechci aby měl manžel pocit, že tu jeho rodiče nebo otce nechci. Jak by jste to vnímali vy? Tchyně s ním byla dva týdny doma a není nakažena zaplatila si testy a byla negativní, proč ale tchán nezaplatí pro jistotu testy fakt nechápu.
Nevím jak nato reagovat. Fakt nechci vyvolávat zlý krev, ale dost se o svoje těhotenství bojím jsem v 25tt a když se něco teď pokazí, vůbec nevím jak to budu psychický zvládat.

Pochopila jsem, že infekční je člověk v době, kdy o nemoci ani neví po cca týdnu až 10 dnech už není… nicméně tvoji obavu vzhledem k těhotenství a potratu chápu, poprosila bych je, aby třeba ještě 2 týdny počkali :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
12.8.20 21:50
@Sue2008 píše:
@bublinek ano, už se od toho upustilo. Proběhly výzkumy, že PCR zachycuje i mrtvé viry a řada lidí seděla doma zbytečně. V současné době stačí být několik dnů bezpříznakový. Jinak chápu dobře, že tchán je už 3 týdny po testu? A byl nemocný nebo byl na testu z jiného důvodu? Kdyby byl třeba týden po jiné nemoci, chovala by ses stejně? :think: Zkus si promluvit s manželem o svém strachu, ale myslím, že už je to bezpečné.

Upřímně já bych se bála i běžné nemoci. Přece jen není riziková jen tak. Záleží jak moc je to těhotenství rizikové - od obyčejného tvrdnuti břicha, až po zkracujíci se čípek a nasledne otevírání… Tomu žádná nemoc nepřispěje k dobru.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama