Cpát peníze do domu, který nikdy nebude můj?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 11:45

Cpát peníze do domu, který nikdy nebude můj?

Anonymně, vkládám příspěvek pod vypůjčeným nickem.

Zdravím milé dámy a pánové :),
a teď rovnou k dotazu. Nevím, zda mi celá daná situace příjde na hlavu postavená jen mě, nebo :think: :think:.
Jde o to, že můj známý chce cpát peníze ( kolem milionu korun) do domu, který nikdy nebude patřit jemu. Co se stane, když nebude se svou přítelkyní, je jasné. Ona se bude smát světu. Dům opraven a nic ji nebude dle mého sházet,… Řekli byste to rodinnému známému, ať se pojistí alespoň smlouvou v případě rozchodu, aby aspoň nějak mohl vymáhat po ní peníze, anebo byste to nechali být, ať si dělá co chce?
Je mi ho líto, musí dělat, to co se mu řekne, a je to prostě takový blbec, který by ji snesl modré z nebe :).
Tak nevím, nechci se jim do toho míchat, ale zároveň není mi to jedno :).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11947
15.10.21 11:50

Pokud bude mít nějaký doklady, faktury apod. na jeho jmeno tak by v případě rozchodu mohl dokázat, že tam ty peníze investoval a třeba něco dostat zpět. Asi bych mu to zkusila nějak vysvětlit, ale aby jsi nebyla pak za tu špatnou ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
15.10.21 11:51

Tak aby sme si to ujasnili - ona má dům, který je její a on jí pomůže financovat opravy a různé věci, je možné, že pak ona ho kopne (víme kam) a on bude namydlenej.
Takhle - jak dlouho se znají? Pokud krátce, mín jak rok, tak to ani náhodou.
Na tohle bych určitě žádala smlovu sepsano u notáře, kde to by to bylo přesně určeno a vyčísleno, všechny bločky a faktury si třeba schovávat, sichr je sichr. jen tak na dobré slovo bych do toho nešla. Na začátku vztahu jsou lidé schopni slíbit si i to modré z nebe, a když se rozcházejí, tak jsou schopni pohádat se o každou lžíci. zažila jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26140
15.10.21 11:51

No je to jeho rozhodnutí, může si třeba aspoň schovávat faktury od věcí, které bude platit on a v případě rozchodu je chtít proplatit, nebo nějakou tu smlouvu mezi sebou, ale to se musí chtít oběma stranám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
15.10.21 11:53

Můžeš mu maximálně říct svůj názor a poradit. Ale rozhodnutí je na něm. Bohužel někteří nevidí, neslyší a pak se dostanou do problémů a diví se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18673
15.10.21 11:55

No můžeš se ho na to zeptat a nabidnout mu třeba konzultaci s právníkem.

Ale spíš tě pošle do háje, že ti do toho nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
15.10.21 11:56
@Anonymní píše:
Anonymně, vkládám příspěvek pod vypůjčeným nickem.Zdravím milé dámy a pánové :),
a teď rovnou k dotazu. Nevím, zda mi celá daná situace příjde na hlavu postavená jen mě, nebo :think: :think:.
Jde o to, že můj známý chce cpát peníze ( kolem milionu korun) do domu, který nikdy nebude patřit jemu. Co se stane, když nebude se svou přítelkyní, je jasné. Ona se bude smát světu. Dům opraven a nic ji nebude dle mého sházet,… Řekli byste to rodinnému známému, ať se pojistí alespoň smlouvou v případě rozchodu, aby aspoň nějak mohl vymáhat po ní peníze, anebo byste to nechali být, ať si dělá co chce?
Je mi ho líto, musí dělat, to co se mu řekne, a je to prostě takový blbec, který by ji snesl modré z nebe :).
Tak nevím, nechci se jim do toho míchat, ale zároveň není mi to jedno :).

Hele, projevit svoje obavy smerem k nemu muzes, nic te to nestoji a budes mit svedomi ciste. Ale nekteri jedinci si musi nabit vl.cunu,aby pochopili, toz tak to funguje - vl. zkusenosti jsou pro mnohe totiz neprenositelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 12:05

Tuhle situaci zažila moje máma. Otec měl dům před manželstvím. V průběhu manželství do domu máma nasypala všechny své úspory, tehdy 300 tisíc (velké prachy na tehdejší dobu). Když se pak rozváděli, tak zjistila, jak velká to byla chyba. Otec měl všechny faktury na své jméno, všechno zařizoval on.
Když po něm chtěla u rozvodu část peněz zpět, akorát se jí vysmál.
Nedostala nic.
Takže, pokud chce investovat do cizího, ať sepíšu u notáře papír. Aby taky jednou neodešel s holou (! ).

• Citovat
  • Nahlásit
8087
15.10.21 12:14

Jenže ji se dům zhodnotí, ale jemu vklad ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6450
15.10.21 12:14

Vidíš dál, než momentálně ON - ale bohužel - nic ti do jeho svobodného rozhodnutí není, není nesvéprávný.. Můžeš mu max. říct svůj názor a poradit, ať schovává účty a neinvestuje do oken, střechy, podlah a rozvodů..

já osobně bych to nikdy neudělala a koupila tam jen věci, které se dají odvézt (typicky spotřebiče a nábytek, koberce, lustry..) prostě nic zabudovaného.. s linkou je to horší pokud je na míru - taky zůstala exmanželovi v bytě a v r. 1998 stála 120tisíc, takže byla mega luxusní.. (nikdy jsem už takovou neměla :lol: )
jak říká můj táta : Chytrý se učí z chyb cizích, blbec z vlastních 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
15.10.21 12:18

Kamaradka neuspela u soudu ani s fakturama. Barak nebyl jeji a nebyli manzele. Nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21653
15.10.21 12:38

Řeším v rodině něco podobného, rozhodně by si měl minimálně schovávat veškeré účtenky a faktury za rekonstrukci či koupi vybavení atd., ale lepší by bylo ošetřit to smlouvou. Ale z mé osobní zkušenosti tohle nikomu nevysvětlíš - pokud ho to nenapadne samotného, tak nejspíš na tvé rady shovívavě pokýve hlavou a s tím že „proč bysme se měli rozcházet?“ případně „ona není mrcha, aby mi to případně nevrátila“ tě vypoklonkuje :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9189
15.10.21 12:40

Drobné upravy nevidím nic zlého, pokud spolu žijí užívá to tak, ve velkém je to fakt risk a řekla bych i nerozum..
Jeslti jsou spolu delší dobu, myslí to vážně a ona má na učte prd on finance má, může dům opravit, zlepšit a všechno, tak bych trvala, a by ho napsala jako spoluvlastník, i když vím, že to nikdo neudělá, ale tyto lidi jsou vyloženě vyčůraní,, až pak mají zařízeno, najednou zjisti, že jim to neklape

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15003
15.10.21 12:42

Sestřenice si koupila tehdy byt sama na sebe a přítel se s ní podílel pak na rekonstrukci, po pár letech se rozešli a ona mu vyplácela poměrnou část peněz, které do bytu vložil na rekonstrukci, trval na tom. Smlouvu neměli, ale domluvili se normálně.
Kdyby šlo o mě, nějakou smlouvu sepíšu a hlavně já jsem zastánce nejprve savtba a pak takové ty věci okolo..rekonstrukce, koupě bytu, dítě.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
15.10.21 12:51
@Bellino píše:
Tak aby sme si to ujasnili - ona má dům, který je její a on jí pomůže financovat opravy a různé věci, je možné, že pak ona ho kopne (víme kam) a on bude namydlenej.
Takhle - jak dlouho se znají? Pokud krátce, mín jak rok, tak to ani náhodou.
Na tohle bych určitě žádala smlovu sepsano u notáře, kde to by to bylo přesně určeno a vyčísleno, všechny bločky a faktury si třeba schovávat, sichr je sichr. jen tak na dobré slovo bych do toho nešla. Na začátku vztahu jsou lidé schopni slíbit si i to modré z nebe, a když se rozcházejí, tak jsou schopni pohádat se o každou lžíci. zažila jsem.

No jo ale co treba kdyz ten pritel tam bydli zadarmo? Tak by se to dalo vyrovnat obcasnym upravam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat