Crohnova choroba a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krysaricek
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 10.12.13 14:15
Crohnova choroba a tehotenstvi

Ahoj holky nemate nekdo zkusenosti s Crohnem a otehotnenim pri nem? Mam crohna uz 7let od svych 12. Jsem uz i po operaci asi trictvrte roku. Doktor sliboval jak po operaci budu mit min.10 let klid jenze? uz to mam zas zpet! Da se pri tom otehotnet? a jak probiha tehotenstvi a porod? Je to tezky prubeh? a da se rodit prirozene nebo musi byt cisar? dekuji za kazde info.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 48690 příspěvků 1 inzerát 10.12.13 14:16

https://www.emimino.cz/…-tehu-54097/

Verca1989
Echt Kelišová 9473 příspěvků 10.12.13 14:16

Nemám osobní zkušenost ale mám kamarádku, která má Crohna a má dítě. Otěhotněla cca po roce, těhotenství bez problémů a rodila přirozeně :) Ale asi to záleží na konkrétním případu, samozřejmě ne každý to má tak v pohodě, spíš bych to konzultovala s odborníkem…
Akorát tedy nemohla kojit, kvůli lékům..

tezi
Hvězda diskuse 48690 příspěvků 1 inzerát 10.12.13 14:24

Jinak já mám Crohna diagnostikovanýho téměř 8 let a v té době jsem měla 15 měsíční dítě. Teď mám děti 4 a Crohna celých 8 let v klidu a pohodě. Občas samozřejmě mě potrápil, ale nic závažného a nikdy s tím žádný doktor neměl problém. Těhotenství probíhaly bez problémů, porody 2 přirozené taky naprosto v pohodě ;)

krysaricek
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 10.12.13 14:39
@tezi píše:
Jinak já mám Crohna diagnostikovanýho téměř 8 let a v té době jsem měla 15 měsíční dítě. Teď mám děti 4 a Crohna celých 8 let v klidu a pohodě. Občas samozřejmě mě potrápil, ale nic závažného a nikdy s tím žádný doktor neměl problém. Těhotenství probíhaly bez problémů, porody 2 přirozené taky naprosto v pohodě ;)
Tak ti zavidim, ja za celych 7let mela dohromady klid asi rok.
Hodne s tim bojuju, vzali mi 50cm tenkeho streva a ted to mam po par mesicich po operaci zase spatny rozlezlo se mi to prozmenu po tlustem streve:(uz nevim co s tim kvuli tomu nemuzu ani pracovat, dr. mi doporucil inv. duchod a musim na biologickou lecbu. prali bysme si s pritelem miminko, ale bojime se aby se mu neco nestalo, teda pokud vubec budu moct otehotnet.

krysaricek
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 10.12.13 14:45

Asi neni nejlepsi se o to ted pokouset, jenze doktori uz poradne nevedi co s tim.Mam problemy furt tatj to bych se o mimco nemohla snazit asi nikdy :( nekde jsem cetla ze v tehotenstvi se ta nemoc i uklidnila, jenze taky zalezi jak silnej mel kdo prubeh asi ze.

tezi
Hvězda diskuse 48690 příspěvků 1 inzerát 10.12.13 14:57

@krysaricek to ti bohužel dopředu nikdo neřekne.
Mě třeba se Crohn rozjížděl před prvním těhotenstvím, které mi to zastavilo a měla jsem klid téměř 1,5 roku. Jenomže potom se to rozjelo v takové míře, že jsem skončila na 6 týdnu na kapačkách a výživě přímo do žíly a nikdo nevěděl co se mnou bude a záněty jsem měla rozlezlé od jícnu po konečník. A od té doby až na pár max. 1,5 měsíce trvajících problémů mám klid a zánět je pouze v přechodu mezi střevy :nevim: Teď jsem v klidu doma s dětma a jsem spokojená. Ale vím, že to tak není na pořád

offi
Závislačka 2976 příspěvků 10.12.13 15:03

Moje mamka má crohna od svých asi 25 let. S mámkou nežiju, takže vím jen z toho co mi říkala. Nemá tlusté střevo, byla na tom hodně špatně, protože se doktoru vyhýbala, babička jí tam na poslední chvíli dotáhla, málem nepřežila. Ve 32 letech čekala dvojčata, ale že by to nezvládla, měl jí být odebrán jeden plod, ale ten odešel sám a ségra je v pořádku a těhotenství probíhalo taky v pořádku.

krysaricek
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 10.12.13 15:15

Je to asi 2mesice co jsem byla zas v nemocnici take na kapackach a vyzive do zily trochu se to tim srovnalo ale jakmile me z toho vseho odpojili a pustili domu hned se bolesti a vsechny problemy vratili i erythema po nohach, nemohla jsem mesic na nohy vubec stoupnout.mam zazitou vyzivu i primo do zaludku byla jsem na ni mesic a nesmela vubec nic jist aby se strevo nezatezovalo ale to take nepomohlo tak uz opravdu nevim co se mnou bude. Ale mimco si moc preju no :(

Mája128
Kecalka 174 příspěvků 1 inzerát 10.12.13 15:18

Mám diagnostikovaného Crohna od září loňského roku, hned po vysazení kortikoidů jsme to začali zkoušet, otěhotněla jsem hned druhý měsíc, teď, jsem v 25 tt, zatím jsem bez problémů.

krysaricek
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 10.12.13 15:58

Dekuji za kladne odpovedi, tak snad vse bude probihat v poradku. :)

kamiŠ
Generální žvanilka 23762 příspěvků 10.12.13 18:56

Mám s crohnem 2 děti, těhotenství i porod vaginální bez problémů. A dokonce se mi při prvním těhotenství dostal do takového klidu, že už neberu ani léky ;)

Jajalani
Nováček 1 příspěvek 03.10.17 11:09

Ahoj mám crohna a jsem těhotná 7+4,jsem asi dva roky po operaci kdy mi vzali 20cm střeva a můžu říct že za celý dva roky se mě to vůbec nezhoršily. O detatko jsme se pokouseli rok a pul a teprve ted se povedlo.Ted se chystám na kontrolu na gastro a teď řeknu doktorovi že cekam mimi.Ale co mě zajíma jestli s touto nemoci a když jsem těhotná musím jít na rizikovku, jaký máte vy zkušenosti. Delam sice dvanactky jen přes den ale je to pohodová práce.

Ali DNT
Nováček 1 příspěvek 27.10.17 14:00

Dobrý den,

Jsem studentkou 3. Ročníku oboru Nutriční terapeut. Téma mojí závěrečné práce je Výživa těhotných žen s Crohnovou chorobou. Budu ji zpracovávat formou kazuistik. Ráda bych Vás oslovila touto cestou, zdali byste se mnou některá nespolupracovala. Probrala bych s Vámi dosavadní jídelníček a udělala bych Vám nový týdenní i rámcový. Nebo jestli nemáte ve svém okolí nějakou takovou těhotnou ženu… Prosím o jakoukoliv reakci/komentář.
Předem mockrát děkuji.

kokonely
Nováček 4 příspěvky 21.12.17 21:48

@krysaricek ahoj, mam crohna uz skoro pet let a mam dve deti a treti cekam.PRi prvnim těhotenství mi crohn propukl, takze jsem byla velice rizikova, spousta atb, drasticka dieta a předčasné ukonceni tehotenstvi ve 33 tydnu oba porody byli cisarem kvuli tlaku na strevu, jinak holcicka se diky bohu narodila zdravá a silna i pres to ze jsem stravila v nemocnici ctvrt roku, pri druhem jsem ani nevedela, ze crohna mam, a pri tomto tehotenstvi mam problemy od zacatku bolesti, dieta, leky a leky…kazde tehotenstvi neni proste stejne :( ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Nevypadá na patnáct, pomazlil jsem ji! Bohuš Matuš o vztahu s mladinkou Luckou

On brzy oslaví čtyřicáté páté narozeniny, ona před pár měsíci dostala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama