Jaké jsou prvotní příznaky Crohnova choroby

Anonymní
18.2.21 17:35

Crohnova choroba? Může to být?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak u vás probíhaly prvotní příznaky této choroby. Mám z ní strašný strach. Několik měsíců mám nadýmáni, poslední týdny jsem brala ATB a mám průjmy a šílené křeče v břiše. :nevim: Máme ji v rodině. Dělala jsem si test na kalkprotektin a byla na různých vyšetřeních a vše v pořádku, ale i tak se bojím, že by to mohly být nějaké prvotní začátky, které nejdou z vyšetření pořádně vyčíst

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6693
18.2.21 17:42

Úplně stejně to může být alergie a nevhodná strava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 17:53

Muzes to mit i po tech antibiotikach. Mozna bych zkusila probiotika..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 17:56
@Anonymní píše:
Muzes to mit i po tech antibiotikach. Mozna bych zkusila probiotika..

Beru hylak :,(

• Citovat
  • Nahlásit
3680
18.2.21 17:57

Není to spíš reakce na ty ATB? Já tohle mám po nich úplně běžně, musím jíst probiotika. Taky jí máme v rodině, ale jaký byly příznaky to nevím. Kdysi dávno zánět duhovky, ale asi dvacet let předtím, než choroba propukla naplno. Prý je to jeden z typických příznaků. Akutní problémy vyvolal nejspíš stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
18.2.21 17:58
@Anonymní píše:
Beru hylak :,(

A je dost silnej? Já si v lékárně kupuju přímo probiotika určený k antibiotikům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
18.2.21 18:03

Se mnou hylak nic nedělal.
K atb mi gastroenterolog vždy radil Enterol, max. dávka, 10 dní, skladovat v lednici.
A v podstatě celoročně Biopron9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
20.2.21 21:29

Hylak neber.
Holky ti radi lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
21.2.21 20:03

Já u Crohna měla silene, ale opravdu silene bolesti břicha - byla to bolest ve vlnách a v největší vlně jsem prokousla gauč… nafouklé břicho… lidé jsou tzv. Prutokaci, co sní hned jde ven a to ha neměla… trpím na zácpy… brala jsem hylak a až po kolonoskopii zazněl verdikt… to co popisuješ můžeš mít z ATB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:26
@Mauri08 píše:
Já u Crohna měla silene, ale opravdu silene bolesti břicha - byla to bolest ve vlnách a v největší vlně jsem prokousla gauč… nafouklé břicho… lidé jsou tzv. Prutokaci, co sní hned jde ven a to ha neměla… trpím na zácpy… brala jsem hylak a až po kolonoskopii zazněl verdikt… to co popisuješ můžeš mít z ATB

Normálně jsem zjistila, že to mám asi společně s menstruací, pokud je to možné. Měla jsem ji, šílené křeče ve střevech, bolest břicha, průjmy, dneska skončila a normálně úplný klid. :think: Mám si s tím radši zajít nebo se zeptat na gyndě, jestli to nemůže být něco s tím spojené? Teďka už mám jen slabé nadýmání.

• Citovat
  • Nahlásit
96
22.2.21 12:55

Ano, to dělají hormony. Nevím přesně, jestli progesteron nebo jiný. Nějak ovlivňuje střevo. Někde tady o tom na miminu holky i psaly. Taky jsem to často mívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
22.2.21 14:48

Určitě bych se lékaře poptala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 15:02

Jakože já sem z toho Crohna fakt dost vyvředěná, páč to máme v rodině a dokonce na to i umřel jeden člen z naší rodiny, před pár lety. Ale zase si říkám, že ten kalkprotektin by to ukázal snad ne, dokonce sem měla i velký krevní obrázek a lékařka říkala, že by to tam bylo vidět, že se něco děje. Tak uvidím a kdyžtak pro jistotu absolvuju i tu kolonoskopii, kdyby se to nezlepšilo :?

• Citovat
  • Nahlásit
10263
22.2.21 15:09
@Anonymní píše:
Normálně jsem zjistila, že to mám asi společně s menstruací, pokud je to možné. Měla jsem ji, šílené křeče ve střevech, bolest břicha, průjmy, dneska skončila a normálně úplný klid. :think: Mám si s tím radši zajít nebo se zeptat na gyndě, jestli to nemůže být něco s tím spojené? Teďka už mám jen slabé nadýmání.

Já to mám u MS normálně, plus bolesti v podbříšku a zad :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 09:15
@kotaska91 píše:
Já to mám u MS normálně, plus bolesti v podbříšku a zad :nevim:

No právě, já to nikdy neměla. Až teď dva tři měsíce po sobě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek