Crohnova choroba u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 00:19
Crohnova choroba u dítěte-prosím rady

Prosím o rady a zkušenosti všechny maminky,které jsou dále než my

• 12-ti leté dceři byla nemoc právě diagnostiková­na.Dostala transfuzi a léky a snažíme se s tím sžít-celá rodina :,(

Jaký pohybový režim zvolit v klidové fázi,
jaké potraviny využíváte,
jak vysvětlit a podpořit ve všech nutných změnách a omezeních a nerůžové prognóze?

Budu vděčná za každou reakci,děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

jesenka33
Závislačka 3978 příspěvků 04.02.12 00:23

Ahoj já s tím zkušenosti díky bohu nemám ale trpí tím moje kamarádka.....vím čím si musí chuděra procházet a držím palce aby tvoje dcerka všecho zvládla… :hug: :mavam:

tezi
Hvězda diskuse 48690 příspěvků 1 inzerát 04.02.12 08:05

Anonymní tato nemoc mi byla diagnostikována sice o dost později, ale základ je stejný.
Záleží jestli je teď doma nebo v nemocnici a v jaké fázi a jak moc je nemoc rozjetá.
Určitě žádný náročný pohyb, možná tak procházka a zbytek určitě konzultovat s lékaři.
Jídlo je hodně ošemetná věc a bohužel není možné jasně říct to může, to nesmí. V chvíli relapsu je nejlepší dodržovat bezezbytkovou dietu, která je hodně přísná, ale dá se zvládnout. Až se nemoc uklidní je potřeba začít pomalinku zkoušet jednotlivé potraviny a reakce na ně. Obecně se nedoporučuje smažené, tučné a těžké jídla, luštěniny, sladkosti. Ovoce a zelenina je třeba vyzkoušet, nejlíp se snáší banán, oloupané jablko.

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 04.02.12 08:44

Ahoj, tuto nemoc má můj muž. Už x let je ve fázi kdy se nijak neprojevuje, takže muž nedodržuje (kromě zdravého stravování a pitného režimu) nic zvláštního. Obě děti mají vyšší dispozice k této nemoci, takže se na to pomalu také připravuji. Navíc čekám kdy znovu propukne u muže, klidová fáze prý trvá obvykle něco kolem 20-ti let. Když mu bylo asi 13, tak mu během několika operací vzali postupně dost velký kus tlustého střeva, ale nyní žije jako každý jiný člověk. Držím dcerce palce, ať se nemoc uklidní a malá může žít normální život. To, že to teď nevypadá nejlépe vůbec neznamená, že to nebude dobré ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 20:33

Děkuji za podporu,

nejhorší pro nás bude vyřadit celozrnné produkty a mléko-oboje měla moc ráda.
Sheele-klidová fáze trvá kolem 20 let? Nemýlíš se? Nějak mi to nezapadá do zatím získaných informací-ale bylo by to bezva.

Příjemný zbytek víkendu,budeme bojovat :!

tezi
Hvězda diskuse 48690 příspěvků 1 inzerát 04.02.12 20:45

Anonymní až bude mít dcera nemoc v klidu, tak začněte zkoušet klidně i ty celozrnné výrobky nebo mléko a nebo ať zkusí různe zakysané výrobky, ty se snášejí mnohem líp ;)
A ta klidová fáze záleží, protože u každého může být jinak dlouhá

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 05.02.12 08:32

Nevím, takhle mi to tvrdil muž :)

Ivu-Sara
Kecalka 421 příspěvků 05.02.12 22:35

Zakladatelko,mám dceru 2,5roku s crohnovou nemocí zjištěna v 7 mesici.

Hano,je to porucha imunitní reakce takže těžko vylečitelné..může být hodně dlouhé období klidu ale nemoc jen spí..
pokud teda nevíte něco co neví žádnej gastroentrolog na světě…

Iva

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 05.02.12 22:39

Jestli má dcera Crohnovu chorobu, má nárok na lázně - může využít léčbu v Karlových Varech.

LucieŘ
Závislačka 3676 příspěvků 06.02.12 21:06

Holky,jak se to projeuje?U malych deti?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.12 22:30

Ahoj holky,

kam se ztratil příspěvek od paní Hany a moje reakce na něj? Hned se mi to zdálo nějaké nepřiměřeně optimistické.

Ivo,teda takhle malé dítě a Crohn? To jsme na tom ještě dobře… 8o Pravda,autoimunitní onemocnění-bolesti břicha,nadýmá­ní,nechutenství,krev a hlen ve stolici,známky zánětu v krevním obraze,anemie,zvýš­.teplota…

Radši kdyby to vlezlo na mě… :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.12 22:35

V nemocnici mají psycholožku,mys­líte,že ji mám zkusit využít? Dcera se teď opravdu topí v depresi,protože kromě toho,že je jí zle, nemá perspektivu /nebo se jí zdá,že nemá/ ničeho,na co by se mohla těšit.Fyzická aktivita,koupá­ní,slunce /se zánětem v těle to asi nepůjde/,nějaká ta dobrota…

Lázně jako téma jsem zaregistrovala,ale tak daleko prostě ještě nejsme-až se dá dokupy,zkusíme požádat.Teď se to zpřísnilo-kdo ví,jestli na ně dosáhne.Léčí se to ještě někde jinde než v KV?

Eliška
Extra třída :D 11807 příspěvků 06.02.12 22:45

Před rokem měl syn (8) podezření na Crohna, stoprocentně potvrzen nebyl a od té doby je bez příznaků (ale on neměl typické příznaky, nicméně autoimun. nález měl). Vzhledem ke spontánně se zlepšujícímu stavu jsme se vyhnuli hormonální léčbě, nicméně jsme nasadili homeopatika - máme rodinnou homeopatku-lékařku. Je možné, že i homeopatie pomohla se vrátit „do normálu“.
K té psychice - v době potíží a akutního stavu měl syn i velké výkyvy v psychice, byl velmi plačtivý, extrémně citlivý, takže podle mě i tato stránka je součástí nemoci. Věřím, že minimálně tu psychiku může homeopatie pomoci srovnat.

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 06.02.12 22:47

Ne léči se to pouze v KV - zatím se to nespřísnilo. Kolik mí dítě let? Jestli je mladší 6 let, můžete jet do lázní s ním jako doprovod. Starší by tam bylo samo. Zatím se pravidla pro poskytování lázeňské péče nezpřísnila, myslím že by dítě mělo nárok na pobyt v délce 4 týdny.

LucieŘ
Závislačka 3676 příspěvků 06.02.12 22:52

Holky,hlen se nam objevuje,ale treba 1× za 14 dni,jinka prospivame,radujeme se,atd atd,obcas se vztekame,place­me,ale to asi kazdy,myslite ze by to mohla byt ta nemoc?V rodine nic takoveho nemame..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

60 let skandálů Madonny: Sex s černochem, hořící kříže, onanie a pokrytectví

Slaví sice šedesáté narozeniny, stárnout se ale rozhodně nechystá. Madonna se... číst dále >

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama