Crohnovu choroba priznaky

9.5.17 15:55

Crohnovu choroba priznaky

Ahoj,
mám otázku. Najde se tu někdo, kdo by poradil. Je tu někdo, kdo se léčí s Crohnovu chorobou? Jak Vám začínala, jaké byli příznaky. Pokud se tu někdo najde, děkuji za příspěvek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.5.17 16:00

Manžel má crohna
začalo to bolestmi břicha, únavou, pocitem že má pořád studené břicho, pak teploty, horečky, zánět a operace

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.5.17 16:02

Ahoj, prosím anonymně (info o zdravotním stavu blízké osoby). Chorobu nemám já, ale můj bratr. Začínalo to u něj tak, že mu bylo špatně z jídla, ze začátku to bylo jen z masa. Bylo mu vždycky strašně těžko, často pak zvracel nebo měl průjem. Časem mu ale bylo špatně ze všeho co snědl a tak logicky šíleně, ale opravdu šíleně zhubl, než se konečně odhodlal s tím jít k lékaři :zed: Snad ti tahle zkušenost nějak pomůže :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.5.17 16:06

Ahoj, také prosím anonymně, mám ulcerozní kolitidu, což je velmi podobná nemoc. Nejdřív bolesti břicha, které se lepšily, když jsem si lehla, pak krev a hlen ve stolici.

• Nahlásit
  • Citovat
9.5.17 16:16
@Anonymní píše:
Manžel má crohna
začalo to bolestmi břicha, únavou, pocitem že má pořád studené břicho, pak teploty, horečky, zánět a operace

Mohu se zeptat kde přímo břicho bolelo? A taky asi vždy hned po jídle? Děkuji za odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.17 16:18
@daniela811 píše:
Mohu se zeptat kde přímo břicho bolelo? A taky asi vždy hned po jídle? Děkuji za odpověď :)

bolelo ho v podstatě celý, nedokázal identifikovat jedno místo, a pokaždé hned po jídle to nebylo hodně záleželo co jedl, jenže si to nedával do souvislosti, myslel, že se třeba namohl

• Nahlásit
  • Citovat
9.5.17 16:24

Já mám taky ulcerozní kolitidu. Měla jsem už několik relapsů a každý se projevoval trochu jinak. Zajímavé např. je, že v tom nejhorším stavu, kdy jsem měla zánět v úplně celém střevě a týden jsem ležela na JIP, tak mě břicho vůbec nebolelo. Posledně jsem zas měla bolesti a přitom byla nemoc teprve v začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6677
9.5.17 16:28

Ja mam Crohna..Hnacky, teploty az do horucok z nicoho nic, vyrasilo sa mi akne, bolesti klbov, padanie vlasov, lamanie nechtov, bolesti hlavy, zvracanie zo vsetkeho..presne ako to uz tu niekto napisal tak najskor z masa, potom zo vsetkeho.. kolonoskopia potvrdila Crohna, krvne testy potvrdili anemiu nakolko sa pri Crohnovi nespravne vstrebavaju Bckove vitaminy..Keby nieco napis, mam bohate skusenosti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 16:47

@Reaskiller Děkuji ráda dyžtak napíšu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53733
9.5.17 17:44

Ze začátku občasná bolest břicha a průjmy většinou z ostřejšího jídla, jindy zase problémy se zácpou. Při akutním zánětu mu dělalo zle všechno jídlo, bolest břicha, horečka, únava, průjmy. Postupně se všechno zhoršovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
9.5.17 20:30

Mám Crohna 15 let. Začalo to křečovitýma bolestma břicha, hlenovité průjmy, anemie a mírně zvýšená teplota. Také silná únava, v šest večer jsem byla totálně K. O.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
9.5.17 20:31

Pokud bys měla nějaké dotazy, ráda odpovím. Teď mívám občas křeče v břiše, ale bolí to zase úplně jinak než před lety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
9.5.17 21:12

Crohna mi diagnostikovali loni po operaci střev. Obrovské křeče postupně v celém břiše, i 8× denně hnačka, zvracení každých 10-14 dnů. teplotou a únavou jsem netrpěla vůbec… kdyby něco, ozvěte se, ráda odpovím

edit: stav se zlepšil hned před operací po té, co mi v nemocnici naordinovali bezezbytkovou dietu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
9.5.17 21:29

Mám crohna 5 let. Začalo me bolet břicho na prave straně a průjmy. To sem neresila a na bolest břicha si zvykla. Pak se mi zacaly dělat pistele, az to jsem začala resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
10.5.17 12:26

Jednoznacne se da crohn prokazat jen laborat. a odb. vysetrenim…navic je tam podoba s ulc. kolitidou…v me zdr. karte byl drive napsany crohn, pak ulc. kolitida…ted jsou o tom zase pochybnosti…priznaky uz holky popsaly. dnes jsem byla zrovna u lekare, ktery mi tvrdil, ze na stav crohna dieta nema vliv…podle mne to neni pravda, u mne se stav stabilizoval upravou stravy, zacala jsem jist hodne tucne a cukr :-)…jinak hrozne byly ty stavy unavy co tu nekdo popisuje…asi u kazdeho jsou priznaky jine.ja mela unavu, prijmy, zvysene teploty…ale unavu, ze neudelas krok…caste jsou strevni pistele…ahoj

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama