Crohn/ulcerozní kolitida

Anonymní
18.12.18 19:35

Crohn/ulcerozní kolitida

Ahoj, je tu někdo s crohnem či UC? Chci se poptat na zkušenosti. Minulý týden jsem podstoupila kolonoskopii s vysledkem, že tam zánět je a navíc je to místo oteklé a vzal se vzorek na histologii. A zítra budou výsledky. A já bych se chtěla zeptat - je možné, že histologie bude negativní? Pokud ano, nasazuje se nějaká léčba? A pokud bude histolka negativní, vylučuje to Crohna či UC? Problémy mám dlouhodobé, kalprotektin byl 363.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

ShadowDancer
18.12.18 20:13

Pokud bude histola negativní, tak to asi znamená že Crohn nebo kolitida to nebude. Řekla bych. Zkušenost mám pouze od přilbuzného rodině, má UC tak kdybys chtěla, napiš mi SZ nerada bych veřejně rozebírala jeho zdravotní stav. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.18 20:14
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo s crohnem či UC? Chci se poptat na zkušenosti. Minulý týden jsem podstoupila kolonoskopii s vysledkem, že tam zánět je a navíc je to místo oteklé a vzal se vzorek na histologii. A zítra budou výsledky. A já bych se chtěla zeptat - je možné, že histologie bude negativní? Pokud ano, nasazuje se nějaká léčba? A pokud bude histolka negativní, vylučuje to Crohna či UC? Problémy mám dlouhodobé, kalprotektin byl 363.

Záleží na tom, kde zánět je. Jestli v tenkém střevě je to crohn. Ten se nevyléčí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.18 20:17
@Anonymní píše:
Záleží na tom, kde zánět je. Jestli v tenkém střevě je to crohn. Ten se nevyléčí.

Zánět je v místě přechodu tenkého a tlustého streva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.18 20:24

Taky jsem to tak měla, taky přesně v tom přechodu, je to nějaká chlopeň. Z odběru se Crohn nepotvrdil, ale doktorka říkala, že ho prostě viděla, že někdy se to laborkou nepotvrdí. A dala diagnozu Crohn. Brala jsem několik let léky, je pravda, že zabraly.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.18 20:35

Mě odběr nedělali, jen CT vyšetření a crohna mi diagnostikovali. Zánět byl taky hned na začátku tenkého střeva. Momentálně jsem bez léků, ale crohn o sobě dává vědět. Každý to má jinak, někdo o crohnu roky neví a někdo má velké problémy celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
1721
18.12.18 21:15

Já mám uc. Na přechodu tenkého a tlustého střeva může být max crohn, uc jde od konečníku. Histologicky se nemusí potvrdit, ale třeba za pár let jo. Je To vysoce pravděpodobné, léčba je různá… Někdo nemá žádné problémy, o nemoci skoro neví, někdo naopak má problémy stále. Je To strašně individuální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.18 21:49

Mam UC. UC to urcite neni (ta jde spojite od konecniku), pravdepodobne je to Crohn. Leky mit dlouhodobe muzes a nemusis, ale vzhledem k tomu, ze leky brane i v klidove fazi vyrazne snizuji pravdepodobnost karcinomu streva (ktera je u techto nemoci opravdu dost vysoka), tak bych je radeji brala uz porad.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.12.18 21:50
@lupilka.cz píše:
Já mám uc. Na přechodu tenkého a tlustého střeva může být max crohn, uc jde od konečníku. Histologicky se nemusí potvrdit, ale třeba za pár let jo. Je To vysoce pravděpodobné, léčba je různá… Někdo nemá žádné problémy, o nemoci skoro neví, někdo naopak má problémy stále. Je To strašně individuální

Jak dlouho mas UC a jak casto ti delaji kolonoskopii? Strasne se bojim CRC, zacinam treti dekadu a kumulovana pravdepodobost CRC ve 3. dekade je 20 procent :-(

• Nahlásit
  • Citovat
1721
19.12.18 17:29
@Anonymní píše:
Jak dlouho mas UC a jak casto ti delaji kolonoskopii? Strasne se bojim CRC, zacinam treti dekadu a kumulovana pravdepodobost CRC ve 3. dekade je 20 procent :-(

Asi 8 let. Kolono jak kdy, naposledy v lednu. Myslím si, že jsou tak časté kontroly, že kdyby se náhodou objevil, tak je zachycen včas. Než u lidí, co na kolono nechodi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.19 02:52

Crohnova choroba nebo U.kolotida?

Potřebuji se zeptat na příčiny dlouhodobého průjmu, zda tyto příznaky mohou sedět k Crohnove chorobě nebo U. kolotidě.?

Povolání řidič kamionu.

Ve středu jde na kolonoskopii.
Výsledky krve v normě.
calprotektin vysoký 2189

Zánět je jasný dle vysoké hodnoty, ale příznaky mě nějak nesedí na tyto choroby.

Tyto průjmy trvají delší dobu. Nyní to trvá už přes měsíc v kuse. Stolice je během dne 3-4×(někdy více), z toho jen nutkání na velkou, kdy si jen uleví plyny. Řidčí stolici měl vždy, na zácpy netrpí, barva normální. Ve stolici se objevuje krev. Množství krve je někdy víc někdy méně. Ale určitě by tam být neměla.

Vše probíhá bez bolesti břicha, zvrácení, velkého úbytku na váze.

Má normální pocit hladu, řekla bych až výborný apetit.
Ale poslední týden ho bolí kyčelni kloub při chůzi.

Přečetla sem různé články a těžko odhadovat co to může být. Že by vnitřní hemeroidy?? Ale proč průjmy??Samozřejmě člověk se bojí i horší diagnozi:(
Má někdo zkušenost, co může za tím být?

Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.19 02:53
@Anonymní píše:
Potřebuji se zeptat na příčiny dlouhodobého průjmu, zda tyto příznaky mohou sedět k Crohnove chorobě nebo U. kolotidě.?

Povolání řidič kamionu.

Ve středu jde na kolonoskopii.
Výsledky krve v normě.
calprotektin vysoký 2189

Zánět je jasný dle vysoké hodnoty, ale příznaky mě nějak nesedí na tyto choroby.

Tyto průjmy trvají delší dobu. Nyní to trvá už přes měsíc v kuse. Stolice je během dne 3-4×(někdy více), z toho jen nutkání na velkou, kdy si jen uleví plyny. Řidčí stolici měl vždy, na zácpy netrpí, barva normální. Ve stolici se objevuje krev. Množství krve je někdy víc někdy méně. Ale určitě by tam být neměla.

Vše probíhá bez bolesti břicha, zvrácení, velkého úbytku na váze.

Má normální pocit hladu, řekla bych až výborný apetit.
Ale poslední týden ho bolí kyčelni kloub při chůzi.

Přečetla sem různé články a těžko odhadovat co to může být. Že by vnitřní hemeroidy?? Ale proč průjmy??Samozřejmě člověk se bojí i horší diagnozi:(
Má někdo zkušenost, co může za tím být?

Děkuji za reakce

Krev je světlé barvy.

• Nahlásit
  • Citovat
18128
20.8.19 07:45

Je úterý, tak prostě počkejte do zítřka, oni mu to hned po kolonoskopii řeknou. Tady vám to přece nikdo nevyvesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.9.19 14:33

Ulcerozní kolitida

Zdravím…je tu někdo s UC, komu pomohly bylinky, prosím? Ráda bych je vyzkoušela, už mám těch léků dost :,(. Moc prosím o radu, popř. název bylinek nebo čaje…děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1217
10.9.19 21:14

Také by mě zajímaly zkušenosti nejen s bylinkami, ale i s dalšími méně chemickými pomocníky při UC… Četla jsem o vitaminu D, budu ráda za vaše zkušenosti a doporučení. Nebo co dělat při té akutní fázi, čekání na kolonoskopii, když silné příznaky neustupují :( díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama