Cron, celiakie - jak je poznat v krvi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 08:06
Cron, celiakie, je poznat v krvi?

Prosím lze pohnat celiakie, nebo cron v krvi…a jiná onemocnění. Dcera již půl rokuj permanentně hubne, stálá zácpa, již po všech laculosach forlaxu nezabírá nic jen poslední měsíc gutalax. Byla v nemocnici sono, na nic nepřišli, ležela tam týden, doporučení..forlax. a tím to pokračuje. Hubne dělali z ní anoterktika ale zjistila že to takto není protože krevní testy klasické má ukázkové, brali hodně odběrů, štítná žláza nic, celiakie z krve nic. Až jsem si sama musela najít lékaře gastro která se zabývá podrobnějí. Ve středu ji čeká sono střeva a pak nějaké kapsličky, které polkne a kontrolujíc trakt. Prozatím se chce vyhnout kolono. Dále ndeska odbě stolice na záněty v břiše. Ale trvá to vše už dlouho a dcera je na tom špatně už psychicky poněvadž hubne, dostala léky prozatím kinito ale bojí ji břicho po jídle. Je unavená hubená…bez nálady a to jsme obě už zralé na psychiatra. Konečně se něco hlo ale jen proto že jsem sama prosila kdo ji na gawstro vezme a pan doktor..podotýkám úžasný ji vzal do parády. Jen se prostě bojím co to může být, ustavičná zácpa, hrozně zhubla a v nemocnici nám řekli že cron to z krve určitě není a nemá průjem. Začínají prázdniny a z veselé holky mám vynervovanou trosku co se bojí jíst co zase bude 8o. Máte někdo zkušenost že v krvi nic a v jiném vyšetřením se potvrdil pra :zed: vý opak?

Reakce:
Reaskiller
Kelišová 5810 příspěvků 10.06.19 08:46

Ahoj, jsem Crohnarka, v akutnim stadiu Crohna se zvysuje v krvi CRP (ja mela 360), spadne zelezo takze anemie, u Crohna jsou to spis prujmy nez zacpa, bolesti bricha, nevysvetlitelne teploty a horecky, sobo bricha muze prokazat zanet, ale spis je potreba udelat kolono..Drzim palce!

Pety2
Závislačka 2681 příspěvků 10.06.19 08:50

Jestli je takový problém ve střevě, tak prostě nejlepší je jednou „pretrpet“ kolonoskopii s odběrem vzorečků a ta je prostě nejprukaznejsi, trvá to chvilku a řekla bych, že je to lepší než to dlouhodobě pytlikovat bez efektu :nevim:

elen-ka
Extra třída :D 13895 příspěvků 12 inzerátů 10.06.19 08:54

Asi bych nechala dceři udělat kolonoskopii. Může se stát, že má i celiakii. Normálně bych ti poradila vynechat lepek s tím, že uvidíš, ale pokud máte před vyšetřením, tak to nejde. Zobrazily by se špatné výsledky.

Lisdoonvarna
Stálice 87 příspěvků 10.06.19 09:54

Zacpou se muze projevovat crohn na tenkem streve. Prujem byva kdyz postizene tluste strevo. Taky to nemusi byt crohn ale ulcerozni kolitida. Kazdopadne drzim palce. Mela jsem neco podobneho a bylo to pry od zaludku, spatne slozeni kyselin nebo co.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 11:46

No dnes jsem byla odnést stolici na calprotektin..moc tomu nerozumím a ve středu bude mít sono střev. Příští týden pak sigmoideoskopie,..nějaká transit time rtg. Kolono prozatím ne..jsou ro hrozné nervy je to už dlouho a poslední měsíc už pouze po gutalaxu který má co 4 den a stejně jí bolí břicho. Říká že hlavně pod žebrama. Předtím 2 měsíce forlax a lectulosu a vše možné, co občas ještě šla ale tenký proužek. Nejhorší je že obvodní doktorka jí pasovala ihned na mentálku..jak řekla A chudák jí i si to píše už je opravdu i sama vynervovaná a ubrečená jak hubne a nemůže se ani vidět a nechodí na záchod. Přitom jí… 8o

Váš příspěvek
Reklama