Crp 35 a průjem s horečkou

21.3.17 08:00

Crp 35 a průjem s horečkou

Ahoj. Dcera dostala v sobotu večer vysoké horečky přes 39 a k tomu průjem. Začalo to docela zlehka pak byla snad 20X denně. V pondělí jsme byli u dr. Doktorka ji poslechla břicho, řekla že řadí střevní viroza a ve čtvrtek na kontrolu. Dělala ji ale i crp a bylo to 35 :-( ona sama řekla, že čekala méně než 8. Ale nijak to neřešila. Dcera se od včera velmi zlepšila horečky už opadli, sem tam má zvýšenou a na velké byla naposledy včera asi ve tři odpoledne, ale tedy nic nejí tak zda má ještě co. :-( nějak se mi to přes noc rozlezelo a straší mě zda nemá salmonelu nebo něco, abychom s dr něco nezanedbali a ta čtvrteční kontrola není moc daleko. Na druhou stranu tam zase úplně nechci volat a hned zpochybnit to, co řekla. Nemá někdo zkušenosti? Já tomu crp moc nerozumím nevím zda je to ještě normální u horečky nebo ne. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20683
21.3.17 08:18

I kdyby to byla salmonela, tak ta se nijak neléčí. Stejně jako většina střevních věcí. Pít, probiotika, dieta - ale nenutit, pokud nemá chuť. Pokud je jí líp, tak bych to vůbec neřešila. Moje dítě takových jedno až dvoudenních epizod už mělo dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2536
21.3.17 08:30

Moc nechápu, co chceš řešit, nebo proč máš strach ze zanedbání něčeho. Ať to bylo cokoliv, hlavní je, že je malé líp, všechny tyhle střevní sajrajty se léčí stejně, nebo spíš neléčí, jde víceméně jenom o to, aby nedošlo k dehydrataci. I kdyby to salmonela byla, tak je to úplně jedno CRP kolem 30 je tak na hranici, takže to klidně mohly být i rotaviry. Ale je to fakt jedno, já bych s tímhle po doktorech ani nechodila, a na tu kontrolu už vůbec, proč ji někam tahat, když je jí líp?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 09:27

A co mela na zastaveni prujmu? me dr.vzdy doporuci enterol..je zaroven protizanetlivy, kdyby tam neco bylo.dala bych ji ho a probiotika…dieta tyden neuskodi…davala bych pomalu…ale to asi vite a ne piskoty a sladke…a ja jsem taky zastancem k dr.co nejmene. jestli ji delali stery…dozvite se co ji bylo.driv asi vysledek nevykouzli a jestli ji je lip, tak je to jedine dobre, doplnit ionty. treba vytrepat bubliny z magnezie a popijet.ja do male vzdy dostanu enhydrol pro jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2915
21.3.17 09:41
@Natalka123 píše:
Ahoj. Dcera dostala v sobotu večer vysoké horečky přes 39 a k tomu průjem. Začalo to docela zlehka pak byla snad 20X denně. V pondělí jsme byli u dr. Doktorka ji poslechla břicho, řekla že řadí střevní viroza a ve čtvrtek na kontrolu. Dělala ji ale i crp a bylo to 35 :-( ona sama řekla, že čekala méně než 8. Ale nijak to neřešila. Dcera se od včera velmi zlepšila horečky už opadli, sem tam má zvýšenou a na velké byla naposledy včera asi ve tři odpoledne, ale tedy nic nejí tak zda má ještě co. :-( nějak se mi to přes noc rozlezelo a straší mě zda nemá salmonelu nebo něco, abychom s dr něco nezanedbali a ta čtvrteční kontrola není moc daleko. Na druhou stranu tam zase úplně nechci volat a hned zpochybnit to, co řekla. Nemá někdo zkušenosti? Já tomu crp moc nerozumím nevím zda je to ještě normální u horečky nebo ne. Děkuji

To je nízká hodnota crp, značí to jen virovou nákazu. Bakteriální bývá až tak od 45 a výše. Nešil, jen má klasickou prujmovou virozu, dávej hodně pít, probiotika a to samo odezní. A campylobacter ani salmonela by se stejně neléčili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 09:48

Nedělala ji ani výter právě, takže se nic nedozvím. Jen řekla, že ve čtvrtek máme ji na kontrolu toho crp a kdyby se nelepsila tak vzít moc. Jinak enterol a probiotika ji dávám. Jen nevím jak dlouho to může užívat. Ten enterol teď myslím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama