Ct břicha s kontrastní látkou

12.9.19 07:13

Ct břicha s kontrastní látkou

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jste taky na CT břicha s kontrastní látkou. Dostala jsem 2 dithiadeny, že si je mám vzít 2 hodiny předem. Musím se celý den pak starat o miminko. Máte zkušenost? Mám strach z tý kontrastní látky a z toho dithiadenu… Děkuji za Vaše zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18261
12.9.19 07:16

Tyjo to bych si nelajzla. Já si beru dithiaden na alergii, třeba když mě pichne včela a stačí mi jeden a sem pak jak sjeta, půl dne prospim :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.19 07:28

Tak mě řekli, že si mám vzít dva. Prý se to tak dělá. Ale mám strach. Z předávkování a ještě z toho abych byla funkční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
12.9.19 08:08

@Malálucinkafifi dela se to tak kvůli možné alergii na kontrastní látku. Predavkovana rozhodne nebudeš, ale jak zareagujes nikdo z nas nevi, ja pul dne spim po paralenu, ale dithiaden se mnou nic nedela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14153

@Malálucinkafifi to funkční nebudeš. Buď to vyšetření odlož a nebo si zajisti hlídání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294

Jestli si dobře vzpomínám já byla na CT s hlavou a taky jsem dostala 2 dithiadeny s tím, že celej den jsem byla K. O.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.19 14:10

Mám to za sebou. Ospalá jsem, ale funguji normálně zatím. Bála jsem se toho a nakonec to nic hrozného nebylo 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
2.4.20 20:02

Oživuji prosím diskuzi..
V týdnu mám jít na CT břicha a malé pánve s chronickými bolestmi v pravo. Bude nutné podání kontrastní látky. Dr. mi původně napsala MR břicha, ale to se prý nedělá, takže to změnila na CT. A já se toho děsím. CT jsem měla jednou v životě s kontr. látkou předpokládám, je to už 13 let (ledviny) a poté ještě jednou kontrastní látku při kontrolním vyšetření izotopy (ledviny). Včera mi dělali RTG kyčle (na vše posílá rehabilitační lékař) a teď se bojím, že je toho záření moc a jestli se to nemůže špatně odrazit.. Ta kontrastní látka je prý taky pěkné svinstvo. Na jednu stranu jsem moc ráda, že se tím dá vyloučit orgánová patologie (dělali mi několikrát sono břicha ale nic vidět nebylo), tak chtějí ještě CT, na druhou stranu mám obavy z míry záření a konstrastní látky.
Máte někdo zkušenost s CT - ať už břicha nebo jiným a uklidníte mne? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
2.4.20 20:03

@admin chtěla jsem diskuzi oživit a špatně odklikla :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3113
2.4.20 20:29

@Kolarkaa Ahoj, já měla kdysi CT břicha a malé pánve s dvojitým kontrastem (jednu kontrastní látku vypít, druhou do žíly) a bylo to v pohodě. Teď jsem měla za poslední půlrok 3-krát RTG srdce plíce, bohužel se to tak blbě sešlo. Taky jsem měla s kontrastem před cca 3 lety dynamickou scintigrafii ledvin.
Nevím, na kolik to může u tebe vadit, ale jestli jsi měla to CT před 13ti lety a poté na izotopy, tak si myslím, že když budeš mít kontrast zas až teď, tak to vadit nebude.
Ale tak zeptej se Dr., nebo ti odpoví někdo ze zdejších Dr., kdo sem chodí.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
2.4.20 20:51

Taky jsem měla jednu dávku vypít, druhou do žíly. Nic mi nebylo, šla jsem normálně hned do práce na jedenáctku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
2.4.20 22:17

Holky diky.. prvne jsem byla rada, ze jsem dostala zadanku, vyresi se to a budu mit klid - tj. jistotu, ze bolesti jsou pohyboveho charakteru. Jenze pak jsem zacala moc premyslet :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama