CT mozku - podání kontrastní látky?

Anonymní
27.1.16 15:22

CT mozku - podání kont.látky?

Zdravím
Za týden jdu na CT mozku. Už delší dobu mam problém s krční páteři ( svalama). Rtg mírně zakřivení jinak v pořádku a ještě chce CT mozku :think: Ma někdo zkušenost jestli se podává kontrastní látka a jak dlouho to trvá?

Omlouvám se za anonym :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.1.16 15:38

Záleží co tam doktor chce vidět, já chodím na CT kvůli aneurysmatu a tam se kontrastní látka dává. trvá to opět podle toho, na co se zaměří, ale určitě je to kratší vyšetření než magnetická rezonance, tam jsem vždy tak 35 minut, na CT max 15

• Nahlásit
  • Citovat
49236
27.1.16 15:40
@Anonymní píše:
Zdravím
Za týden jdu na CT mozku. Už delší dobu mam problém s krční páteři ( svalama). Rtg mírně zakřivení jinak v pořádku a ještě chce CT mozku :think: Ma někdo zkušenost jestli se podává kontrastní látka a jak dlouho to trvá?Omlouvám se za anonym :oops:

u CT se kontrastní látka obvykle podává, ale je to o tom, co konkrétně chce na tom mozku vidět.. mohla bys to mít na žádance, že chce CT s kontrastem u MR se kontrast nedává..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8317
27.1.16 15:43

@jdukolem U MR se kontrast dává vždy. U CT jak kdy.Ale mělo by to být psané na žádance. Protože u CT s kontrastem je lepší před vyšetřením podat antihistaminikum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
27.1.16 15:45
@lasička1 píše:
@jdukolem U MR se kontrast dává vždy. U CT jak kdy.Ale mělo by to být psané na žádance. Protože u CT s kontrastem je lepší před vyšetřením podat antihistaminikum.

budu se hádat mám MR „čerstvě“ - v prosinci za sebou a opravdu žádný kontrast se nepodává
přece i z logiky věci je to nesmysl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.16 15:52

Objednavala me Dr když jsem u ni seděla. Do tel říkala akorát CT mozku :nevim: Takže zadanku v ruce nemam :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.16 16:05
@lasička1 píše:

nikdy jsem u MR mozku kontrast neměla, a to chodím pravidelně každý rok. z důvodu stěhování jsem i 2× měnila pracoviště a nidky mi kontrast nedali. Jestě jsem byla na MR střev a malé pánve a tam se kontrast podával

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.16 16:07
@lasička1 píše:

na posledním CT s kontrastem mi už ani dithiaden nedávali, že se od toho ustupuje

• Nahlásit
  • Citovat
49236
27.1.16 16:07
@Anonymní píše:
Objednavala me Dr když jsem u ni seděla. Do tel říkala akorát CT mozku :nevim: Takže zadanku v ruce nemam :?

tak ono se můžou rozhodnout i v průběhu vyšetření že látku podají..
u nás je to tak, že jdeš nalačno, dají ti kanylu vždy a bud ji použijí nebo ne..
nic to není, je to chvilka 10 minut max.. jen když dají tu látku, tak tě zalije jakoby hrozný horko od hlavy až do břicha a je to celé hotovo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
27.1.16 16:08
@Anonymní píše:
nikdy jsem u MR mozku kontrast neměla, a to chodím pravidelně každý rok. z důvodu stěhování jsem i 2× měnila pracoviště a nidky mi kontrast nedali. Jestě jsem byla na MR střev a malé pánve a tam se kontrast podával

ale tak ono by na MR kontrast byl z čistě fyzikálního hlediska na nic.. k ničemu tam není
Lasička se asi spletla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8785
27.1.16 16:14
@jdukolem píše:
ale tak ono by na MR kontrast byl z čistě fyzikálního hlediska na nic.. k ničemu tam není
Lasička se asi spletla

tak i u rezonance mozku se může dávat kontrast - pokud je potřeba zobrazit cévy v mozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.16 16:16

Slyšela jsem ze bývají reakce na tu látku. Nevíte jaké? Mam male dítě a tak musím fungovat :think: Hrozně nerada bych pak prolezela cely den. I když důležité je aby výsledek byl v pořádku :nevim: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
38042
27.1.16 16:20

MR s kontrastem se dělá.

@Anonymní píše:
Zdravím
Za týden jdu na CT mozku. Už delší dobu mam problém s krční páteři ( svalama). Rtg mírně zakřivení jinak v pořádku a ještě chce CT mozku :think: Ma někdo zkušenost jestli se podává kontrastní látka a jak dlouho to trvá?Omlouvám se za anonym :oops:

A neříkal doktor, proč chce mozek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
27.1.16 16:21
@sagina píše:
tak i u rezonance mozku se může dávat kontrast - pokud je potřeba zobrazit cévy v mozku.
:nevim: mě to přijde z fyzikálního hlediska nesmysl.. jak bude magnetické pole zobrazovat kontrastní látku? U CT ano, tam je to rentgen, čili je to jasné kontrastní látka se vychytá a zobrazí ale u magnetu nechápu nač a jak… hlavně kdyby chtěli podat tu látku v průběhu jak tam do toho tunelu za dotyčným vlezou? :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38042
27.1.16 16:23
@jdukolem píše: :nevim: mě to přijde z fyzikálního hlediska nesmysl.. jak bude magnetické pole zobrazovat kontrastní látku? U CT ano, tam je to rentgen, čili je to jasné kontrastní látka se vychytá a zobrazí ale u magnetu nechápu nač a jak… hlavně kdyby chtěli podat tu látku v průběhu jak tam do toho tunelu za dotyčným vlezou? :nevim:

Jo, tak to nevím, jak to v reálu probíhá, ale MR s kontrastem se dělá běžne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama