Ct2 - pestounska pece - holky, me se chce rvat a brecet...

9868
19.9.06 20:31

Ct2 - pestounska pece - holky, me se chce rvat a brecet...

Nechci s nicim poradit, nechci nic poradit - jen musim ventilovat svoji bezmocnou zlobu a vztek na nas system, ktery funguje tak pomalu a snad i tak spatne, ze drzi opustene deti mimo rodiny…
Nejsem naivni, uvedomuju si, ze to neni jen cernobile, ze je to komplexni a dost slozity problem, ale stejne si myslim, ze by to vse slo i rychleji a pruzneji…

Uf. Je mi lip, ze vzteku je strasny smutek a sama sebe se ptam - OPRAVDU NEJDE NIC UDELAT?????

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
19.9.06 20:35

Lesino,

už dlouho nikdo tak nevyjádřil moje pocity, jako teď ty.

Jediné co mě napadá je, obrátit se na sdružení pěstounských rodin a zkusit se zeptat, jestli nemůžeme něco udělat?

Taky uřvaná…

• Nahlásit
  • Citovat
9868
19.9.06 20:38

Vis, co me nejvic desi? Kdybychom se s Petrem nakrasne rozhodli, ze Tonicka nebude nase biomimco, ale osvojena nebo adoptovana, tak si jsem proste jista, ze bysme proste neprosli jako vhodni rodice…
To je prece desny, ne?
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
19.9.06 20:39

Holky o cem to je?Aspon tak ve skratce…Nemam tu CT2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
19.9.06 20:44

Lesi,

kdybyste se opravdu rozhodli, tak prošli, tomu věřím.

Cinq,

je to o náhradní péči o děti v ČR. Ačkoli máme 17 let po revoluci, tak ústavy jsou pořád stejně plné. :-(

Dva příklady:

Mluvila tam pěstounka, že si chtěli vzít holčičku a trvalo jim přes rok než paní ředitelka příslušného domova laskavě souhlasila, že dítě je vhodné k pěstounské péči.

Druhý příklad - pěstounka se stará o holčičku, kterou její vlastní rodina v jednom roce jejího života málem zabila, holčičce je dneska sedm a je viditelně velmi zamilovaná do své pěstounky. :-) Pěstounka si chce vzít jejího brášku, a soud to řeší už čtvrtej rok, ten chlapeček je celou dobu v ústavu…

• Nahlásit
  • Citovat
1765
19.9.06 20:54

Missorko dekuji :) …a k tomu nemam slov…nechci byt sprosta :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
19.9.06 21:29

Já to taky neviděla, ale co píše Peťa je humus, mě to taky pěkně štve. Nechápu, že tu pořád ještě můžou rozhodovat o osudech dětí lidé, kteří si myslí, že je nejlepší aby dítě vyrůstalo v ústavu. Jestli to byl pořad české televize, mělo by to být i na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
19.9.06 21:34
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
19.9.06 21:36

Ahoj holky,
taky jsem na to koukala a je mi z toho hrozně smutno. Je to pro mně o to horší, že jsme s manželem před půl rokem podali žádost o adopci (se všema náležitostma) a ještě se nám z kraje nikdo neozval!!! Po dětech oba moc toužíme, myslím, že bychom jim mohli vytvořit po všech stránkách dobré podmínky pro život a nikdo o nás prostě nemá zájem!!
Ten pořad mi aspoň dodal odvahu a zítra volám na krajský úřad, co je s naší žádostí. Naše „sociálka“ nás totiž od „otravování“ úřednic zrazovala, ale kašlu na to, tak mi zítra držte palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
19.9.06 22:09

Verbascum dekuju :D …a teda to jsem cumela 8O 8O az mi bylo do place u tech miminek :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.9.06 22:15

Dalika - my podávali žádost o pěstounskou péči a kamarádi pěstouni nám doporučovali nechat jim tak 2 měsíce a pak občas zavolat nebo se stavit, prostě se ozývat.

BTW, ze tří dětí v PP si dvě „vyšťourali“ sami, resp. je na volné dítě někdo (nikoli úřad) upozornil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
19.9.06 22:17

Tak já už to zkokla taky, je mě na nic a do pláče. Dalika moc držím palce, já to chci taky zkusit a právě chtěla jsem do pěstounské péče dítě s nějakým handicapem, nechápu proč si myslí, že lidi chcou jen zdravé děti. Já se na to dívám úplně jinak, zdravé děti mám, chci pomoct těm co takové štěstí neměly. Naše státní správa je vcelku k hovnu (sorry). Jdu bulet dobrou Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
652
19.9.06 22:43

Mne nejenže do breku a řevu bylo- já to celý prořvala s malým v náručí, já to nemůžu vidět, ty miminka jak tam odevzdaně ležely v postýlkách, pro mě je to fyzická bolest to vidět…ale je třeba se dívat…tohle by měl být snad povinný pořad… :cry: :cry: Jinak- je to všechno pěknej bordel.....co to jsou za krávy, fakt promiňte, které TAKTO rozhodují …já nemám pěkného slova, raději nepokračuju…V tomhle směru se vážně u nás nic neposunulo vpřed, když jsem byla na gymplu tak jsem jezdila dobrovolně čtyry roky do jednoho DD a pár takových příběhů tam pochytila… :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
19.9.06 22:59

No,
tak to je takovej smutnej pohled na to, jak to u nás vypadá..... :( :cry: .
Kdyby aspoň ti blbci v Parlamentu k něčemu byli a nemysleli hlavně na peníze, co? Ach jo.
Ale když nás bude víc, třeba se bude dát něco podniknout…No řekněte, když by se sebralo celý emimino :lol: . Nebylo by to hezký, zorganizovat nějakou akci na podporu urychlení procesů dětí z ůstavů do rodin?
Bylo, to je jasný, ale jak, že?
Tak dobrou a třeba ještě něco podniknem. Jdu vymýšlet, kde sehnat informace a co s nimi.
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
20.9.06 00:27

Daliko, pokud budeš chtít s něčím poradit, klidně pošli SZ. Jsem z FM a okolí, takže asi budeme spadat pod stejnou sociálku. Když tak ti můžeme poradit co a jak a jak na to vyzrát popřípadě uspíšit. Máme dítě v pěstounské péči, takže jsme si tím byrokratickým kolotočem prošli - úspěšně.
S přidělováním dětí do pěstounské péče to není tak jednoduché. Bohužel zde stále hrají velkou roli biologičtí rodiče. Přestože o dítě dlouhodobě nejeví zájem, v okamžiku, kdy je dítě navržené do PP ho začnou navštěvovat a s PP nesouhlasí. Další problém je i v dětech, kdy je jich více sourozenců. Tady musí jít všichni sourozenci k jednomu pěstounovi a třeba 5 dětí si najednou málo kdo vezme.
Další věcí je i to, že děti, které mají třeba 10 a více let už ani do rodiny jít nechcou, ne všechny, ale jsou i takové. Takže i když jsou právně volné a mohly by jít do rodiny zůstávají na vlastní žádost v domovech.
Manžel dělá v Dětském domově, tak o tom trošku něco vím. Řekla bych, že problém netkví jenom v přeplněných domovech. Je to celkově problém. V dětských domovech většina dětí rodiče má. Co říct na matku která má 7 dětí, každý rok se jí narodí jedno a všechny jdou hned po porodu do kojeňáku, a pak samozdřejmě do domova?

Reagovala jsem na fejeton o dočasné pěstounské péči - bohužel byla jsem jediná. Navrhovala jsem vám, že pokud by jste chtěli pomoci dětem z domova, aby se z něj aspoň občas na určitou dobu dostaly, aby jste si je vzali do hostitelské péče. Je to mnohem snadnější a nemusíš procházet psychotesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama