Čtečka Pocketbook - kde půjčovat knihy?

193
24.3.21 17:26

Čtečka Pocketbook - kde půjčovat knihy?

Ahoj,
potřebovala bych poradit od někoho více zkušeného. Mám čtečku knih Pocketbook Touch Lux 4 a vůbec nevím, kde do ní brát knihy. :nevim: Teda vím, že se dají koupit, ale ráda bych si je ideálně půjčila. Na stránkách naší městské knihovny jsem našla jen informací z roku 2015, že to do těchto čteček nejde, takže bych měla smůlu. Pointa bude v tom, že potřebují nějaký program, který moje čtečka nebere. Ale to je šest let stará informace, ten program už ani nemůžu najít…
Nemáte někdo více zkušeností? Existuje knihovna pro tuhle čtečku?
Děkuju. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.3.21 17:40

Ulož to.

• Citovat
  • Nahlásit
193
24.3.21 18:01
@Anonymní píše:
Ulož to.

Slyšela jsem o tom, ale t je snad jen pár knih…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
24.3.21 18:03
@Lizzie001 píše:

No je jich tam dost..nekdy i novinky, spis ne treba odborna literatura, ale i ta se tam najde..klasicka beletrie je tam dost..zalezi na tom, jestli hledas neco konkretniho, nebo jen tak neco na cteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
24.3.21 18:06

Já si knížky stahuji z eknihovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
24.3.21 18:17

@Lizzie001 stava se, ze stahnes format, ktery ctecka nepodporuje - pak je mozne pres converter zmenit format. Napis si do googlu napr. mobi to epub (nevim co podporuje tvoje ctecka ) a eknihu tam nahrajes a zformatujes. Tim padem si z ulozta muzes stahnout jakoukoliv knizku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
24.3.21 18:22
@Lizzie001 píše:

Ale co tě nemá :lol: Na ulozto je toho neskutečně moc. Zatím jsem našla skoro vše, co jsem hledala. Dokonce i knížky, na které bych v knihovně normálně čekala. Nevím, jak hledáš, ale pocketbook přečte skoro každý formát (epub, PDF i word). Nejčastěji stahuji v Epub, dobře se mi s tím textem pak pracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14151
24.3.21 18:28

@Lizzie001 Ne, zadna knihovna klasicke formaty eknih logicky nepujcuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
24.3.21 20:26

@Melodie91 Potřebuji něco ke čtení. Občas narazím na novou knížku, ale ty online nebývají. :think: Zatím jsem zkoušela hledat na ulož. to, ale ty, co se mi líbily, tam nebyly. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
24.3.21 20:29

@kateka.1 @cecetka @Dinomama Mně jde spíš o to, že kdybych měla čtečku ereading, tak si můžu půjčovat knížky online přes web městské knihovny. https://www.kjd.pb.cz/…-palmknihy-2
Takhle mi to asi nezbývá, než obstarat jinak. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
24.3.21 20:31

@Luckandlove Když já bych chtěla i něco jiného než klasiku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
24.3.21 21:12

Mně teda přijde, že na ulozto toho bývalo víc. A většinou to, co bych chtěla, tam není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11516
24.3.21 21:34

Ja stahuji z městské knihovny do tabletu. Čtečku už nepoužívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1322
24.3.21 22:24

Na facebooku je skupina „E-knihy“, kde si lidi vyměňují svoje e-knížky, nebo tam prostě sdílejí soubory. Těch knížek je tam fakt mraky. Úplné novinky asi na internetu nenajdeš, leda bys četla anglicky, to jo… to nemívám problémy najít. Ale s češtinou je to něco jiného.

Na uložto je jich taky strašně hodně, jenom někdy nejsou úplně pod tím pravým názvem, protože takové se uložtu snadno mažou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
25.3.21 10:19

@LilyJane Taky se mi stalo, že jsem poznala knížku jen podle obalu. :D Blbé je, že pak je to o náhodě..
Za fb díky, kouknu se, jak to tam funguje. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat