Čtenáři Murakamiho, jaké máte jiné oblíbené autory??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wendeleen
Kecalka 186 příspěvků 11.09.19 16:51
Čtenáři Murakamiho, jaké máte jiné oblíbené autory?

Ahoj všichni, z názvu je asi jasné, o co mi jde. Po dlouhé době mám spoustu volného času, tak jsem se pustila do čtení, a pomalu se mi ztenčuje zásoba knih od Murakamiho, které jsem ještě nezhltla, a tak přemýšlím, do čeho se pustit dál. Nejde mi přímo o autory, kteří píší podobným stylem jako on, upřímně ani nevím, co čekám. Mám ráda literaturu psychologickou, experimentální, na střední jsem si dost libovala v meziválečné a postmoderní literatuře, teď bych spíš ráda zkusila něco ze současné. Děkuji za všechny tipy, ať už budou jakékoli. :palec:

Reakce:
sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 11.09.19 17:44

Čtu, co mi přijde pod ruku, ovšem když mi pod ní přijde Murakami, musejí ostatní počkat :lol: teď poslední dobou se mi líbilo Medicus z Heidelbergu a Potulný apatykář- autor Wolf Serno, pak taky Cukrová panenka ani už nevím od koho, Miniaturista.. a hodně se mi líbil Dům vzpomínek od Barabary Wood, mám v plánu zkonzumovat od ní ještě něco.. pak jsou moje srdcovka taky Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá Punčocha a všechny Ransomovky :mrgreen: a moje nejnovější nákupy jsou Encyklopedie textilních materiálů a jeden hezky ilustrovaný herbář :dance:

milktea
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 11.09.19 22:57

@wendeleen ja jsem objevila Alenu Mornštajnovou, cetla jsem zatim Hanu a Hotylek, ale pise moc hezky, takze se chystam na dalsi. Jsou to takove zajimave lidske osudy :palec:

wendeleen
Kecalka 186 příspěvků 12.09.19 16:44

Holky, moc děkuji za zprávy, prozkoumám to. :)

Sára 1
Echt Kelišová 9148 příspěvků 13.09.19 18:17
@sinapis.alba píše: Čtu, co mi přijde pod ruku, ovšem když mi pod ní přijde Murakami, musejí ostatní počkat :lol: teď poslední dobou se mi líbilo Medicus z Heidelbergu a Potulný apatykář- autor Wolf Serno, pak taky Cukrová panenka ani už nevím od koho, Miniaturista.. a hodně se mi líbil Dům vzpomínek od Barabary Wood, mám v plánu zkonzumovat od ní ještě něco.. pak jsou moje srdcovka taky Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá Punčocha a všechny Ransomovky :mrgreen: a moje nejnovější nákupy jsou Encyklopedie textilních materiálů a jeden hezky ilustrovaný herbář :dance:

Barbara Wood - od té jsem toho přečetla hodně a zase jsem neodolala a jednu knížku jsem si půjčila (a to jsem ji už četla dvakrát). Jen ten čas na to nemám. Mám teď rozečtené dvě knížky. Jednu musím vrátit příští týden a to fakt nestihnu. Druhou chci číst teď, protože je to třetí díl, tak aby mi to navazovalo.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 13.09.19 19:01

@Sára 1 stáhla jsem si volání minulosti a posvátné místo, jen teď nevím, kterou vzít jako první :lol:

Sára 1
Echt Kelišová 9148 příspěvků včera v 00:03
@sinapis.alba píše:
@Sára 1 stáhla jsem si volání minulosti a posvátné místo, jen teď nevím, kterou vzít jako první :lol:

Tak to jsem zrovna nečetla ani jedno.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků včera v 07:37

@Sára 1 začala jsem Volání minulosti, a kdybych nezívala na celé kolo, tak bych asi četla i v noci :mrgreen:

Sára 1
Echt Kelišová 9148 příspěvků včera v 08:10
@sinapis.alba píše:
@Sára 1 začala jsem Volání minulosti, a kdybych nezívala na celé kolo, tak bych asi četla i v noci :mrgreen:

Já mám teď doma 4 knížky a musím je vrátit do konce září. A nevim, kterou číst dřív. Číst můžu jen v noci a to se mi chce spát. Vcera jsem dočetla jednu knížku. Teď mám knížku a ta ma skoro 400 stran. To nemám šanci vsechno přečíst. Napiš, jaké knížky byly. Napíšu si je kdyžtak na seznam.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků včera v 12:24

@Sára 1 tak volání minulosti jsem zpracovala před chvílí :lol: nebyla až tak moc dlouhá, dobře se četla, spíš oddychová, ale dostatečně napínavá, abych kvůli ní zpozdila oběd :oops: tajemná, ale zase tam bylo dostatek náznaků, abych tušila, kdo za všechno může a mohla si pak připadat chytrá, že jsem na to přišla :mrgreen: a měla i dostatek romantiky, abych se mohla trošku rozněžnit :D

Sára 1
Echt Kelišová 9148 příspěvků včera v 14:06

@sinapis.alba Já četla teď samé hrůzy, tak trošku romantiky potřebuju. Ale nesmí to být slátanina. Poslední dobou me jen tak někdo nebaví. Jsem zvědavá, jestli to stihnu, na tu knížku, co jsem už párkrát četla - jestli se mi bude ještě líbit.

Váš příspěvek
Reklama