Čtení v cizím jazyce, autoři

377
4.3.14 11:12

Čtení v cizím jazyce, autoři?

Máte nějaké osvědčené autory pro čtení v cizím jazyce? Hledám něco svižného, bez podrobných popisů krajin a filozofických úvah. Jakýkoliv žánr. Číst budu v nizozemštině, ale klidně se spokojím s překladem, takže může jít o známé autory píšící v jakémkoliv jazyce.

Zkoušela jsem nizozemský překlad Robina Cooka, ale bylo mi to trochu složité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10857
4.3.14 11:23

Mně se třeba v AJ líbily knížky Pretty Little Liars od Sary Sheperd (je to série - první ca 3 - 4 knížky jsou fajn, pak už je to natahované). Je to takové „teens mystery“, oddechovka, poněkud pro puberťačky, ale díky tomu byla angličtina vcelku jednoduchá. Knížky mi přišly výrazně inteligentnější než seriál, ale možná to dělala ta angličtina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
G12
4.3.14 11:24

Čtu cokoliv v Aj a NJ, co bych četla v ČJ. Tj, NE historické, červenou knihovnu ani žviotopisy.

• Nahlásit
  • Citovat
1319
4.3.14 11:27

Já takhle četla v AJ 50 odstínů šedi (všechny díly) přišlo mi to lehký :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
G12
4.3.14 11:27

No já myslela spíše klasiku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
377
4.3.14 11:29

@Knihomyš Díky, přesně to jsem měla na mysli, nějakou oddychovku, co pěkně odsejpá. Pohledám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
4.3.14 11:31

@G12 Tak v té nizozemštině bohužel ještě všechno nedávám… :D

Příspěvek upraven 06.03.14 v 08:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
4.3.14 11:32

@Douby No vidíš, to je nápad :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10857
4.3.14 11:39

Ještě mě napadá Gate of Ivory od Doris Egan (volně navazující trilogie). „Soft SF“ - odehrává se to na cizí planetě, kde funguje magie (to zní strašně, ale je to fakt vcelku fajn). Akorát nevím, jestli to je přeložené do nizozemštiny, zas tak šíleně známé to asi nebude. http://www.goodreads.com/…ate_Of_Ivory

A nebo zkus The No. 1 Ladie's Detective Agency - Alexander McCall Smith. To jsem teda četla česky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
4.3.14 11:39

Já četla v Aj třeba Harry Pottera, šlo to celkem hezky. A pak spoustu „zjednodusenych“ knih z Penguin Readers.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
4.3.14 12:02

Tak já čtu v aj taky téměř cokoliv, akorát nemůžu najít něco rozumného v rj, protože jsem si koupila pár knih a to je strašné, typicky ruská kniha i když to má být novela nebo romantika pracně popisuje ty jejich statky :roll: Tak kdyby jste měli dobrý tip na knihu v rj, budu ráda:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
4.3.14 12:04
@DnnnK píše:
Tak já čtu v aj taky téměř cokoliv, akorát nemůžu najít něco rozumného v rj, protože jsem si koupila pár knih a to je strašné, typicky ruská kniha i když to má být novela nebo romantika pracně popisuje ty jejich statky :roll: Tak kdyby jste měli dobrý tip na knihu v rj, budu ráda:)

Bulgakov, Master i Margarita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
4.3.14 12:07

@DnnnK dobre prelozena do rustiny jsou „Ptaci v trni“ - „Pojushchije v ternovnike“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
4.3.14 12:28

@Knihomyš Doris Egan jsem nenašla, ale zato mají u nás v knihovně spoustu knížek od Alexandra McCall Smithe i ty Pretty Little Liars. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2301
4.3.14 12:31

Za mě doporučuju Twilight :-) V češtině mi to po přečtení pár stránek přišlo blbě napsané (možná jen špatný překlad?), ale v angličtině mi to tak nepřišlo a hltala jsem děj jedním dechem :-) Obecně asi knížky pro starší děti/teenagery. Nebo něco, co tě opravdu zajímá.. Já mám třeba moc ráda italského zpěváka Tiziana Ferra, tak jsem celkem bez problémů s mými znalostmi italštiny odhadem na úrovni A2/B1 přelouskala celou jeho autobiografii :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama