Čtete jako dospělí svoje oblíbené knížky z dětství?

12171
24.11.19 17:02

Ctete jako dospeli sve oblibene knizky z detstvi?

Kdyz je na me vseho moc, saham mj. po tim, co jsem cetla treba v deseti. Nedavno jsem narazila na Heidi, devcatko z hor a ted si jdu vytahnout polskou Hodinu nachove ruze. Asi se tim vracim do casu idyly. Ctete taky nekdy detske knihy? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1090
24.11.19 17:11

Jasně, ať žijí Děti z Bullerbynu :) A napínavé čtení Josefa Janšty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
24.11.19 17:11

Ano, spíš tedy z pubertálního období :wink: Na bazarkach pak hledám ty z dětství pro dceru, ale určitě si je vždy projedu :wink: :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
24.11.19 17:13

Ctu je svym detem, a delam to rada, takze ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1255
24.11.19 17:15

Ja kdysi vyhrala za sber papiru knihku Domov pro martany a vzdy si ji ctu na stedry den ;) tradice 20 let a furt me to bavi, manzel si klepe na celo, ze ctu knizku pro prvnacky :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
24.11.19 17:16

@mrazik6 Janstu neznam, ale Ransoma :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38923
24.11.19 17:26

Čtu je klukovi. Naštěstí jsem nikdy neměla v lásce sladké romantické knížky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
24.11.19 17:28
@lucenka píše: Čtu je klukovi. Naštěstí jsem nikdy neměla v lásce sladké romantické knížky :mrgreen:

to asi neni otazka zanru, sladke divci romanky jsem taky necetla, ale spis te nostalgie proste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38923
24.11.19 17:31
@Eliška píše:
to asi neni otazka zanru, sladke divci romanky jsem taky necetla, ale spis te nostalgie proste.

Já to spíš myslela tak, že ty knížky teď v klidu můžu číst klukovi. Holčičí příběhy by ho asi moc nebraly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 17:34

@Eliška Čtu je dětem, ale sama pro sebe bych si z nostalgie knížky z dětství nečetla.. Asi by mě to nebavilo, vkus se na knihy se mi vyvijí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
24.11.19 17:34
@lucenka píše:
Já to spíš myslela tak, že ty knížky teď v klidu můžu číst klukovi.

Jojo, jasne. Moje deti si moc mych oblibenych knizek neoblibily. Treba jeden syn cte zasadne jen komiks a horory :nevim: A druhy fantasy a literaturu faktu.
Hodina nachive ruze zni jako romanticky romanek, ale je o cestovani v case. Vzdycky me fascinovaly knizky o tom, jak se zilo v jine dobe, takovy ten obycejny zivot, tohle je presne ta tematika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10924
24.11.19 17:35

@Eliška óbčas čtu, když na ně narazím, ale vždy jsem zklamaná, jak hrozně jednoduché a naivní ty knihy jsou :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48467
24.11.19 17:36

Moc ráda je čtu dítěti :-) Lindgrenovou, trilogii Alenka z planety Země, tu jsem pracně sháněla po bazarech. A teda moje tři nejoblébenější knihy se mě drží už od střední školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
24.11.19 17:37
@Alušáček píše:
@Eliška Čtu je dětem, ale sama pro sebe bych si z nostalgie knížky z dětství nečetla.. Asi by mě to nebavilo, vkus se na knihy se mi vyvijí ;)

Tohle je zajimava vec - u nekterych knih, co jsem milovala, se porad bavim a pripadaji mi skvele. U jinych ale nechapu, co se mi na nich mohlo libit.
Ctu mnoho knih opakovane, i z dospele literatury, a vzdy je vnimam trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
797
24.11.19 17:37

V knihobudce jsem našla Školáka Káju Maříka, v dětství jsem to odmítla číst, teď ze zvědavosti jsem se začetla, ale proto, že větší kravinu jsem za celý život nečetla:))). Naprosté pohrdání holkami a ženami vůbec, dement Kája a jeho příšerné rádoby „vtipné“ řeči… Spisovatelka na každé stránce opakuje stejné slovní obraty:)). Nejsem mladá, je mi přes 60, ale tohle bych nečetla ani kdysi dcerám, ani teď vnučkám.. K jiným dětským knihám se vracím díky vnučkám, ale musím uznat, že moderní knížky jsou opravdu kvalitnější než pohádky staré, klasické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama