CT/PET - styk s dětmi

Anonymní
6.6.21 23:52

CT/PET - styk s dětmi

Dobrý den,

manžela čeká vyšetření PET/CT. V pokynech je uvedeno, že se po vyšetření nesmí stýkat s těhotnými a dětmi.
Chci se zeptat po jakou dobu je tohle nutné omezit a jak moc (je rizikový i krátkodobý kontakt - přebalení a uspání - 5 až 10 minut.)?
Děti nám bude hlídat babička a tyhle úkony bohužel asi nezvládne :-)
Také by mě zajímalo, zda je/není pro dítě nebezpečné spát poté v místnosti, kde byl po vyšetření několik hodin uklizený manžel.

Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.6.21 07:40

Ja bych ten den prebaleni i uspani neprovadela, Ty si volno vzit nemuzes?
Trva nekolik hodin, nez se ta latka vylouci z tela.
Spat v loznici samozrejme bez problemu muzete.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 07:59

Mě doktorka nepustila ani do čekárny, abych ji donesla zprávu, což je otázka asi minuty.

• Citovat
  • Nahlásit
21554
7.6.21 08:08

V den vyšetření se nesmí k dětem a těhotným. Všichni po vyšetření v rámu pískají, jsou prostě radioaktivní.

Po odchodu z oddělení se můžete plně zapojit do běžného života. Vyšetřovací
látky na Vás nebudou mít žádný vliv. Množství radioaktivity ve Vašem těle bude
malé a do druhého dne prakticky vymizí (část se rozpadne a část vymočíte, proto
je vhodné zvýšit příjem tekutin). Pokud se budete bezprostředně pohybovat na
místech, kde se používají citlivé detektory záření (jaderné elektrárny, letiště,…),
vystavíme Vám na požádání potvrzení o absolvovaném vyšetření s podáním radioaktivní látky. Taktéž je vhodné udržovat do druhého dne odstup od dětí a
těhotných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
7.6.21 08:12
@Anonymní píše:
Dobrý den,

manžela čeká vyšetření PET/CT. V pokynech je uvedeno, že se po vyšetření nesmí stýkat s těhotnými a dětmi.
Chci se zeptat po jakou dobu je tohle nutné omezit a jak moc (je rizikový i krátkodobý kontakt - přebalení a uspání - 5 až 10 minut.)?
Děti nám bude hlídat babička a tyhle úkony bohužel asi nezvládne :-)
Také by mě zajímalo, zda je/není pro dítě nebezpečné spát poté v místnosti, kde byl po vyšetření několik hodin uklizený manžel.

Děkuju

Ja myslela, ze jdes ty, ze pises prebalovani. To nechapu, proc se nemuzes o deti starat den ty

Manzela do druheho dne izoluj od deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 08:50

A v te loznici pak spat samozrejme bez nej, ale to je snad jasne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 09:03
@Anonymní píše:
Ja bych ten den prebaleni i uspani neprovadela, Ty si volno vzit nemuzes?
Trva nekolik hodin, nez se ta latka vylouci z tela.
Spat v loznici samozrejme bez problemu muzete.

Bohužel nemůžu hlídat, mám zkoušku - poslední termín, jinak by to bylo vyřešené :-/

• Citovat
  • Nahlásit
4585
7.6.21 09:07
@Anonymní píše:
Bohužel nemůžu hlídat, mám zkoušku - poslední termín, jinak by to bylo vyřešené :-/

A nejde prelozit to PET/CT nebo ta zkouska? U manzela asi tyden posunute vysetreni velky rozdil neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
7.6.21 09:19

Švagrová se synem byli na ten den úplně mimo domov. Spali u babičky. Ona pracuje přímo u onkologickych pacientů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21554
7.6.21 09:37
@Simmcaa píše:
A nejde prelozit to PET/CT nebo ta zkouska? U manzela asi tyden posunute vysetreni velky rozdil neudela.

Vyšetření bych neposouvala. Je to komplikované. Halt to babi nějak zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
7.6.21 09:43
@divine woman píše:
Vyšetření bych neposouvala. Je to komplikované. Halt to babi nějak zvládne.

Tak otazka je, zda ho ma zitra, nebo za mesic. No taky si myslim, ze to babi bude muset zvladnout, at si pozve nejakou kamaradku na kaficko, at jsou na to dve :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 09:59

@Simmcaa zkouseli jsme, ale dalsi volny termin je az za 2m.

• Citovat
  • Nahlásit
4585
7.6.21 10:02
@Anonymní píše:
@Simmcaa zkouseli jsme, ale dalsi volny termin je az za 2m.

Tak to ne, to uz je moc. A co k babi jeste zaplatit chuvu na tech par hodin nez se vratis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 10:03

Tak babi bude muset i prebalit. Vyslovne se nedoporucuje kontakt s detmi, tak bych se toho drzela. Zbytecne je ohrozovat nejakymi nasledky do budoucna. Navic by to byl primy kontakt.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 12:24

Tak jsem dostala radu primo od radiologa. Kdybyste nekdo do budouna potreboval, je potreba se vyvarovat kontaktu 24hodin. Kratkodoby kontakt jako prebaleni neublizi. Nesmi byt delsi kontakt.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat