Čtvrté dítě bez podpory manžela?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marun
Stálice 78 příspěvků 09.08.19 12:53
Čtvrté dítě bez podpory manžela?

Zdravím ženy, zejména všechny, které máte tři a více dětí. Prosím poraďte, v mé situaci.
S manželem jsme 12 let, prvních 5 jsme nemohli mit děti, ani po nekollika IVF se nepodarilo. Hned jak jsme se přestali snažit jsem otěhotněla, mame dceru 7, kluky 5 a 3 roky. Vytoužena byla první holčička a kluci pak oba přišli neplánovaně. Po 7 letech jsem si poslední rok zase zacala připadat, ze se život vrací k normálu. Větší deti, prace, méně hádek s manželem. A buch ho, cekame čtvrté, bohužel kvuli me nemoci nemohu mit antikoncepci a bohužel sex nas strašně baví. A další bohužel nyní musim rozmyslet, co dal.. Za sebe bych nevahala, nechci připravit o sanci žít své čtvrté dítě, kdyz těm trema jsme tu sanci bez přemýšlení dali. A u třetího jsme byli v hodně špatné finanční situaci. Teď se máme finančně celkem dobře, ale vím, ze manžel uz miminko nechce. Zvyknul si, ze můžeme cestovat, sportovat. Atd. A uz se mu nechce vracet k plinam a křiku.. Co ted? Nevim jestli bych se s potratem smirila.. Nevim jestli bych se smirila s tim, ze to manžel nedá… Babo raď ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6746 příspěvků 09.08.19 13:02

@Marun No tak pokud ty nemůžeš anitkoncepci, tak se měl chránit chlap :nevim: Nedával si pozor ale dítě nechce. On chce abys šla na potrat?

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 09.08.19 13:04

Muž ti řekl že chce ať jdeš na potrat?

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 09.08.19 13:07

A manžel už to ví? Dokud mu to neřekneš, je asi předčasné dělat nějaké závěry.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 09.08.19 13:08

Jj to tady fenomém..nemůžu atk, a ťukat to jo..
chlap nezná šmik šmik, když nechce? :roll:
co ti tak máme poradit…pokud chlap nechce, může se stát že tě opustí a budeš se 4ma dětma sama..dáš to? pokud ano.. není co řešit, dítě si nech. Pokud ne, musíš brát ohled i na jeho přání..ve 21 století nevědět nic o ochraně je fakt už brutus

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 09.08.19 13:11
@Marun píše:
Zdravím ženy, zejména všechny, které máte tři a více dětí. Prosím poraďte, v mé situaci.
S manželem jsme 12 let, prvních 5 jsme nemohli mit děti, ani po nekollika IVF se nepodarilo. Hned jak jsme se přestali snažit jsem otěhotněla, mame dceru 7, kluky 5 a 3 roky. Vytoužena byla první holčička a kluci pak oba přišli neplánovaně. Po 7 letech jsem si poslední rok zase zacala připadat, ze se život vrací k normálu. Větší deti, prace, méně hádek s manželem. A buch ho, cekame čtvrté, bohužel kvuli me nemoci nemohu mit antikoncepci a bohužel sex nas strašně baví. A další bohužel nyní musim rozmyslet, co dal.. Za sebe bych nevahala, nechci připravit o sanci žít své čtvrté dítě, kdyz těm trema jsme tu sanci bez přemýšlení dali. A u třetího jsme byli v hodně špatné finanční situaci. Teď se máme finančně celkem dobře, ale vím, ze manžel uz miminko nechce. Zvyknul si, ze můžeme cestovat, sportovat. Atd. A uz se mu nechce vracet k plinam a křiku.. Co ted? Nevim jestli bych se s potratem smirila.. Nevim jestli bych se smirila s tim, ze to manžel nedá… Babo raď ;)

Baba měla radit před oplodňujícím sexem a nasadit mu kondom. Nebo sterilizovat. Když už děti nechce. Je to těžké rozhodnutí na obě strany. Potrat by složil mě. Bez manžela by se 4 děti taky blbě vychovávaly. Musíte si probrat pro a proti. Mimino je malé chvíli, záleží na vás, jestli pro něj máte místo a prostředky ho uživit. Následně se chránit 2× víc.

lafelay
Kecalka 192 příspěvků 09.08.19 13:12

Pobavilo. Nemůžu Ha, ale sex nás baví a následek - dítě je problém. No tak když jste jak králíci, tak buď se začnete chránit jinak a nebo vesele vychováte X dětí.

M-77
Kecalka 141 příspěvků 09.08.19 13:14

Prober to s manzelem. Pokud citis to, co pises-tak jit na potrat pro Tebe bude znamenat pravdepodobne trapeni na dlouho a vzdy si to nenarozene nejak pripomenes… Dohodnete se co nejlip! A antikoncepce-neexistuji jen tablety a teliska, existuje spoustu dalsich moznosti! I do budoucna!

terien
Extra třída :D 12162 příspěvků 09.08.19 13:14

Já bych si to nenechala, manželovi se nedivím že nechce další. Ale divím se vám oběma, že se nechranite.

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 09.08.19 13:16

A jak jste se teda chránili? Pokud jsi 3 otěhotněla tak to byla jen otázka času ;)

Ivulle88
Nováček 1 příspěvek 09.08.19 13:16

Ahoj, manžel má z předešlého manželství 2 děti ( 10 a 6 let ), já mám z předešlého syna (7 let ). Jelikož je manžel starší, ale mě je 31 let, tak jsme si taky rikali, že už další ne, i když já bych ještě brala. No a minulý týden jsem zjistila, že jsem těhotná. Jak píšeš, taky už chtěl mít svůj klid, vyrazit s dětma v klidu k moři a užívat si. Domluvili jsme se, že to tak asi mělo být a mimco si necháme. Jsme finance schopný zabezpečit a tak jsme se nakonec ani moc nerozhodovali. I když to nebylo už plánované, nakonec jsme rádi. Vím, že to bude vše od začátku a i starší sourozenci budou mít na chvíli omezení ohledně výletu, ale pak to bude snad fajn :blush: Nebo takhle si to alespoň,,maluju,, :blush: :sweat_smile:

karkarka
Závislačka 4165 příspěvků 09.08.19 13:25

Jako tohle fakt nechápu, druhé a třetí máte neplánovaně, takže jste se nejspíš nechranili a divis se že jsi opět těhotná?? Jsou i jiné druhy antikoncepce než prášky.

ludmilaadamkova
Závislačka 2936 příspěvků 09.08.19 13:32

8o a jako vis ze existuji jine formy antikoncepce nez HA 8o

-Sára
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 09.08.19 13:37

Tak ja mam tři děti. Antikoncepci nemůžu telisko už jsem mela a musela jsem díky němu na operaci. Sterilizaci mi nedoporucili. Kondom a kroužek v žádném případě a chlap na vasektomii taky nepůjde. Přesto s manželem víme ze další už nechceme. Takze chlap si musí dávat proste pozor.

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 09.08.19 13:40

@-Sára a když mu ujedou nohy? 8o
Existuje třeba ještě symptotermální metoda určování plodných dnů. Jako v situaci, že dítě už OPRAVDU NECHCI se spoléhat jen na to, že si chlap dává pozor, je sakra velký risk

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama