Čtvrté dítě, otěhotnění 8 měsíců po CS

Anonymní
31.10.19 08:46

Čtvrté dítě, otěhotnění 8 měsíců po CS

Zdravím maminky,
ráda bych znala vaše zkušenosti, případně váš názor.

Jsem mladá maminka (do 30 let) tří dětí s věkovými odstupy 1,5 a 1,75 roku. První dva porody úžasné - přirozenou cestou, bez poranění, třetí kvůli KP akutním císařem. Jsem 8 měsíců po sekci a už od doby, kdy jsme se dověděli o třetím dítku, jsme s manželem plánovali, že půjdeme i do čtvrtého (nejpozději do 1 roku třetího dítěte - za pár let už ne).
Co se týče zdraví - vše je zahojeno pěkně, žádné obtíže nejsou, jen občas energie dochází. :-D
Bydlíme v RD, nemusíme se mačkat v bytovce. Až budou starší, zrekonstruovalo by se 1. patro nebo podkroví a každý by měl vlastní pokoj.
Trošku řešíme případné hlídání dětí, které většinou nemáme. Dále finance (stejně jako většina rodin i my jsme zatíženi hypotékou) a koupi sedmi místného vozu. Finance v rezervě sice moc nemáme, pokud nepočítám spoření, ale rozjíždíme podnikání a manželovi se bude zvyšovat plat, takže lepší zítřky budou.

Rozhodnutí bude na nás, vím. Ale šli byste v podobné situaci do čtvrtého dítěte? Znovu opakuji buď teď nebo vůbec.
Děkuji za vaše reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1179
31.10.19 08:53

Ano šla bych do 4 dítěte :andel:. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19216
31.10.19 08:56

Já mám tři děti během 5 let a to mi stačí tedy :lol: už tak mám pocit, že se jim věnuju mín, než bych chtěla, ale děti jsou skvělý, mají k sobě blízko, to je určitě obrovské plus, že se zabaví, pokud dítě oba chcete, cítíš se na to psychicky a finančně jste na tom dobře, tak proč ne…
Jen hlavně pozor na to podnikání, zaměstnání také, nikdy nikdo neví, co se může stát. Držím palce. :hug:
Já bych do toho nešla, nám tři stačí a druhý důvod je moje příšerné těhotenství, velké nevolnosti. tohle si musí každý rozhodnout sám :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
31.10.19 09:06

My máme 3 děti během 4,5 let a definitivně končíme. 4 už je moc jak finančně, prostorově, tak i psychicky a hlavně kvůli nim samotným. Už teď je někdy oříšek, jak rozdělit pozornost mezi všechny 3, a to má nejmenší teprve 2 měsíce. Kvuli tomu nasemu věčně řvoucímu miminu se ani ne petiletej naucil delat snidane a svaciny, kluco si navzajem pomahaji pri jidle, hygiene, uklidu… jo, jsem a ne moc pysna, jak jsou šikovní a mam radost ze se maji tak radi, ale zaroven me mrzi, ze toto vsechno se naicili jen kvuli nedostatku pozornosti z moji strany. Se 4 už vůbec nevím, jak každému zajistit jeho díl maminky a tatínka :) pro mě jsou ty 3 strop především co se týče té pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19216
31.10.19 09:09

Vy ty podmínky ale máte a dítě byste oba chtěli, takže proč ne ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19216
31.10.19 09:13

@chaela úplně vím, jak se cítíš, našemu nejmladšímu je 5 měsíců, bez šátku bych nemohla absolutně fungovat, nepřemýšlela jsi o něm nebo máš?
já potřebuju ráno obstarat starší a když mimino nevydrží jde okamžitě do šátku a já dělám snídani, svačiny, pomáhám obléct, čistit zuby a pak jdeme do školky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
31.10.19 09:25

Děkuji za reakce. :)
Nepopírám, že někdy těch dětí nemám dost a potřebovala bych se zavřít někam do klidu, o samotě. :mrgreen: Ale ta touha je obrovská. Nedá se říct, že jsme bohatí, to ne. Spíš taková průměrná rodina, ale myslím, že by se to dalo zvládnout. Jen nechci být nezodpovědná v tomto směru. Jako samozřejmě, když pročítám nějaké diskuze tady, jak rodiče tří až čtyř dětí musejí mít 50-70 tisíc příjem, aby vyšli, tak mi to nahání trochu strach, jelikož takový příjem nemáme, ale každý má jiný standart, jiné nároky.
A diskuze o prasknutí jizvy po CS v dalším těhotenství mi taky nepřidala. :mrgreen: Ale tohle bude také individuální.

Jinak, @chaela, my třetí dítě neplánovali, ale když už se stalo, tak jsme si řekli, že když už velkou rodinu, tak ať. Je třeba si čas, domácnost, péči nejen o děti, ale především sama o sebe, dobře zorganizovat a pak to jde vše snáz. ;) Mám sourozenecký kočár, šátek i nosítko Kibi, využívám všechno, bez toho bych nemohla existovat, takže také doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
31.10.19 09:28

@Popelka12 Já bych do čtvrtého nešla. Co když manžela vyhodí z práce nebo vám nepůjde to podnikání? Navíc máte hypotéku…
Chápu Tvou touhu, ale jak budete zabezpečovat čtyři děti, když se vám finančně nebude dařit? Byla bych ráda za tři zdravé děti a uzavřela bych to tím, že tři prostě stačí. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
19216
31.10.19 09:31

@Popelka12 jen toho cs bych se bála, jak to tam je, nedoporučuje se otěhotnět do roka od porodu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13220
31.10.19 09:33

Pokud se oba na dítě cítíte a uživíte se, tak v takové situaci bych do toho asi i šla.

Sama mám děti tři, ale jsou pro mě jak finanční (hypotéka na byt v bytovce), tak mentální (třetí je satánek) strop. A navíc sem stará. :-)

@chaela Mně přijde fajn, že se ti kluci tak nějak přirozeně naučí se osamostatnit, se bude hodit časem víc a víc. :-)

Jinak jak píše káťa19, šátek je pomocník. :-) Třetího jsem si odnosila v šátku, celkem brzo šel na záda a měla jsem volné ruce. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
31.10.19 09:36

Hale ja mam 3 deti-9 let,5let a 2 mesice… prvni normal porod, ty dalsi dva cisarem-a chceme jit do 4,ale ne tak brzo. To telo potrebuje odpocinek kor po rezani. A ted si vem ze je zdrchany trema tehotenstvima a velkou operaci…ostatni neresim, zazemi a vse mate vyresene a suoer, tu lasku taky..jen nych propocitala ten cas. Drzim palec :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
31.10.19 09:43

@Káťa19 @Popelka12 nositko mám a používám velmi často. Ale moje záda trpí. Teď už je to lepší, už mimino vydrží i chvíli ležet a nervat, ale sestinedeli bylo vcelku vtipný. Jenže kluci jsou na svoje nově nabyté dovednosti natolik pyšní, že mě z kuchyně vyhání, protože jsou velcí a umí to přece sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
31.10.19 09:52

Ja by som do 4. Dietata nesla. Otazka je, ci by ste zvladli starostlivost a financie, ak by zostall s detmi iba jeden. Taktiez naroky dospievajucich deti na financie su neporovnatelne s narokmi malych deti. Zakladne veci- kruzky, oblecenie, skola, strava. Mam napr. doma teenagera, zje za troch dospelych ludi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19216
31.10.19 11:16
@chaela píše:
@Káťa19 @Popelka12 nositko mám a používám velmi často. Ale moje záda trpí. Teď už je to lepší, už mimino vydrží i chvíli ležet a nervat, ale sestinedeli bylo vcelku vtipný. Jenže kluci jsou na svoje nově nabyté dovednosti natolik pyšní, že mě z kuchyně vyhání, protože jsou velcí a umí to přece sami.

heled já mám doma Kibi a mě z něj strašně bolí záda, používám šátek, představ si, že náš kluk má v 5m 11,2 kg 8o :lol: a můžu ti říci, že ze šátku mě naprosto nic nebolí, ale když mám nosítko, tak je to děs běs :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
31.10.19 11:37

@Káťa19 @chaela Pokud máš dobře uvázaný šátek, tak lépe rozloží váhu děťátka než nosítko, tak nejspíš proto z něj záda nebolí. :) Pro mě je nosítko pohodlnějí v rychlosti „navázání“ dítěte. ;)

@Khalesi Ano, cítím sama na sobě, že další a další těhotenství dalo mému tělo zabrat víc a víc. Ale přece jen to čtvrté dítě by bylo poslední, do pátého fakt nejdu. Tak si říkám, že bych těch pár měsíců nějak zvládla. Případný porod by byl v termínu, kdy bude manžel na několik týdnů doma, takže pomoc v šestinedělí bych měla zajištěnou na 24 hodin denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat