Čtvrté těhotenství během pěti let a vše kolem

Anonymní
18.12.19 21:43

Čtvrté těhotenství během pěti let s vše kolem

Ahoj, čekáme (spíše plánovaně) čtvrté dítě během necelých pěti let - tolik bude nejstaršímu při narození čtvrtého.
Zajímá mě, vše kolem čtyř dětí během tak krátké doby.
Kdy jste oznamovali čtvrté těhotenství rodině a známým? Už při 3. jsme poslouchali řeči, že jsme blázni a ať si to necháme vzít - jediní rodiče nás podpořili.
Případně jaké argumenty jste použili na negativní „komentáře“?
Jaké bylo čtvrté těhu? Jsem po dvou přirozených porodech a třetí byl císař kvůli KP'
Jaký byl porod?
Jak jste vyřešili bydlení a auto? Pořizovali jste větší auto nebo se to dá nějak zvládnout s normálním pětimístným, případne MHD?
Jak velký pokojíček mají děti? Máte je někdo v jednom pokoji, který slouží jen na spaní (máte dvě dvoupatrové postele) a druhá místnost jen na hraní? My pokojíček nemáme moc velký, při rekonstrukci byly v plánu původně jen dvě detir. :-D
Jaké máte výdaje - především na jídlo, oblečení, obuv, drogerii a zábavu (výlety, restaurace, kultura).
Jak jste to zvládli, pokud jste neměli hlídání?
A vaše organizace času a domácnosti, aby jste vše zvládly? I po psychické stránce?
Zajímá mě vše kolem. :-)
Momentálně je pro mě nejblíže otázka první - oznámení těhu, jsem v 6.tt. Kvůli rozmlouvání, pomluvám a hloupým narážkám to chci tajit co nejdéle, ale uvidíme, jak se nakonec domluvíme.
Děkuji a budu se těšit na vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.12.19 21:50

Zkusenosti nemám ale mate můj obdiv…mám dvě deti, mladší 8mesicu starší 3roky a já i moje tělo jsme docela vyřízené :lol: kazdopadne oznámení bych tajila co nejdéle už jen z toho důvodu abych nemusela ty řeči poslouchat. Když to řeknete v období, kdy už potrat nelze budou to brat jako hotovou vec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 21:54

@di.xi.nka01 děkuji, mám stejný názor. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
7157
18.12.19 22:03

Máte můj hluboký obdiv. My máme dvě (batole a kojence, rozdíl 20 měsíců), starší období vzdoru a skoro denně bych potřebovala prášek na uklidnění. Nicméně k tvým otázkám. Pokud jste dítě chtěli, jaképak výmluvy. Prostě odpovědět, chtěli jsme to tak a těm hodně kousavým říct, že oni vám ho živit a hlídat nemusí. Vůbec bych se s nimi nepatlala. Normální auto pro šestičlennou rodinu asi nepřichází v úvahu, navíc, když jsou děti takhle malé a musí být ještě v sedačkách a nebo na podsedácích. Co se týká rozdělení pokojů, jelikož jsou si věkově docela blízko, asi bych volila hernu a ložnici, alespoň ti to trochu usnadní úklid. Samozřejmě do budoucna to tak jednoduché nebude. V ložnici, pokud bude místo, bych zároveň udělala kout pro ty brzy školou povinné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1415
18.12.19 22:12

Zakladatelko, gratuluji k tehotenstvi :kytka:.

Ja doufam, ze se brzy pridam. Mame 3 deti a aktivne pracujeme na 4tem :mrgreen:. Jen ja verim, ze je stihnu behem 4 let :mrgreen:

Jinak mam 3leta dvojcata a rocni dcerku.

Jen se mi ted nejak rozhodil cyklus :?. Snad se to ale brzy srovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
18.12.19 22:32

My máme 4 děti během 6 let. Okolí to nějak zvládlo, ale je fakt, že jsem to taky nikde moc neventilovala a spousta lidí zjistila, že jsem těhotná až na jaře, když jsem odložila zimní bundu, to už jsem byla v 6. měsíci. jinak těhotenství bylo v pohodě, zezačátku jsem teda pořád špinila, ale pak bez komplikací. Porod byl ze všech nejhezčí. Na komentáře jsem říkala, že jsme to tak prostě chtěli a tečka.
Auto jsme koupili dodávku. Byt máme malý, takže všechny děti zatím v jednom pokojíčku na palandách. Bydlení musíme nějak pořešit, ale teď to půjde líp, když už chodím do práce.
Výdaje popravdě nevím, to hlídá manžel.
Hlídání jsme neměli, to bylo někdy složité, vlastně úplně všechno jsem zařizovala nejméně s jedním, ale spíš s více dětma, někdy to tedy bylo o nervy, ale člověk to nějak dá. Dokud jsem byla doma, tak to vždycky nějak šlo udělat. Teď chodím do práce a jsem moc ráda, že už mám mámu v důchodu a i když je 160 km daleko, tak může přijet a pohlídat nemocné dítě.
Jinak tu vždy panoval mírný chaos, to k tomu tak nějak patří, vše se dá zvládnout :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21812
18.12.19 22:41

Zakladatelko, čtvrté dítě máme s větším rozestupem než ty, nebylo tedy poslední. Po něm přišly ještě další děti. Takže - náročné to mít budeš, ale je to dřina smysluplná…Ale to ty víš, do toho jste s tím šli…Takže předně gratuluji k těhotenství :kytka:
Se čtyřmi dětmi jsme ještě žili v malém třípokojovém bytě…Nejstarší dítě mělo samostatný malý pokojík, dvě prostřední jeden velký, který byl zároven i trošku obývákem - byla v něm televize. Spaly na palandě. Nejmenší dítko bylo s námi v ložnici..Když mělo rok, stěhovali jsme se do RD.
Auto budete potřebovat větší, to je jasné, do klasiky už se nevejdete. S porodem ti nikdo neporadí, to je dost individuální…Jsi rok po sekci - záleží na stavu jizvy i na tvých představách o dalším porodu, na velikosti a poloze dítěte…Uvidíš za pár měsíců, po konzultaci s gynekologem a vlastními pocity.
Co se týče urýpaných komentářů…Srovnej si v hlavě, že vy jste dítě chtěli a je pro vás darem a pokladem, tak jako děti předešlé…Živit a vychovávat si je budete sami. Tímto směrem bych uzemnila případné bezohledné řečníky a odrážela jejich hloupé poznámky.
Tak hodně štěstí a zdraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 22:43

Tohle vsechno jste uz meli mit davno rozmyslene ne, pokud bylo 4. planovane…
Osobni zkusenost nastesti nemam, ale znam jednu rodinu se 4 detmi do 5 let a uplne idylicke to neni. Predevsim tedy maji malo penez a je to sakra videt - deti chodi v obleceni snad z pate ruky, bydleni neni hotove, nikam nejezdi jen se placaji okolo domu, rodice vypadaji o 10 let starsi nez jsou a tak no. Auta maji 2 stara, do jednoho se nevejdou a na 6 mistne nemaji penize. Podle mne je to opravdu hodne o penezich - pokud je mate, pak jde vsechno lip. Anonym z dovodu info o cizich lidech.

• Nahlásit
  • Citovat
578
18.12.19 23:05

Pokud chcete víc dětí, proč řešit řeči ostatních :think: je to přece vaše rozhodnutí, vy je budete vychovávat a živit, je krásné, když je v rodině hodně dětí :srdce: takže jen gratuluji.
Pro tebe to bude asi náročné, ale tři, nebo čtyři už mi nepřijde jako velký rozdíl. Ne každý má smysl života v telefonu s jablkem a značkových hadrech, co by která dala za velkou rodinu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 05:23

Zakladatelka

Moc děkuji za všechny komentáře. :) Také si říkám, že lepší by bylo lidi uzemnit než se obhajovat a něco jim vysvětlovat. :)

Při pročítání diskusí mě příjemně překvapilo, kolik je rodin se čtyřmi a více dětmi. ;) Alespoň v tom „virtuálním“ světě di za blázna nepřijdu.

Jinak my máme ve vesnici rodinu se 4 dětmi (nejmladšímu jsou teď 3) a stále mají jen jedno pětimístné auto - proto jsem se na auto ptala, my počítáme s tím, že budeme kupovat, ale nevím ještě jaké. Myslím, že oni to dělají tak, že je odváží všude maminka, nakoupit jezdí ona a když jedou všichni na dovču, berou se sebou babi a dědu s druhým autem a detir „rozdělí“.

My bydlíme v RD, do budoucna budeme rekonstruovat podkroví, aby měly děti dostatek prostoru a soukromí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
5924
19.12.19 06:26

Lidi tě budou pomlouvat tak jako tak. Prostě je neřešit a delat si svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
19.12.19 10:27

My máme také 4 děti během pěti let a nikdo žádné narážky neměl a nemá. A užíváme si to, i když je to někdy náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8608
19.12.19 10:38

J čekám čtvrté, ale během šestnácti let. Pokojíčku máme dva. Já bych se do budoucna klidně vzdala ložnice, ale partner se na to nic netvari. Auto zatím neresime. Domek bychom brali, ale v našem věku a při dnešních cenách? Spíš přemýšlím nad koupi bytu pro dceru, aby měla po studiích kam jít a kde založit rodinu.
Nikdo si tedy nedovolil nic říct, že čekáme čtvrté. Kecy o přerušení, to neexistuje. To bych byla asi zlá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 20:01

@Masina děkuji za reakci. Až budeš mít více času, mohla by ses prosím trošku rozepsat, jak je to u vás zorganizované, jaké byly začátky apod. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
195
19.12.19 22:58
@Anonymní píše:
@Masina děkuji za reakci. Až budeš mít více času, mohla by ses prosím trošku rozepsat, jak je to u vás zorganizované, jaké byly začátky apod. ;)

Kdyžtak můžeš napsat SZ, ale vzhledem k tomu, že jsme dosáhli počtu čtyř dětí teprve nedávno, tak jsme zatím v začátcích. Jediné, co jsme opravdu řešili a vyřešili, bylo šestimístné auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama