Čtyři měsíce po císaři znatelný převis nad jizvou

Anonymní
16.11.20 15:50

Čtyři měsíce po císaři znatelný převis nad jizvou

Ahoj maminky. Prosím vy, co jste museli nakonec rodit císařem, jak to máte s jizvou a okolím jizvy? Čtyři měsíce po porodu mám stále jizvu rudou a trochu vystouplou. Nad ní mám takový tvrdý pás, takový převis. Pořád. I čtyři měsíce po porodu. Na malého jsem sama, partner nepomáhá s ničím, ani s malým ani s domácností. Ale nějak to zvládnu. Díky tomu, že s malým v nosítku např vytiram nebo myju nádobí nebo chodím nakoupit, tak jsem zhubla už skoro celých nabranych šestnáct kilo krom tři, ale ten tvrdý pás nad jizvou mám pořád. Jak jste na tom cca čtyři měsíce po císaři byly vy? Omlouvám se za fotky, e těžko se to popisuje…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
505
16.11.20 16:02

Jizvy jsem měla taky dlouho rudý ale časem vybledly a dneska už nejsou skoro vidět ale převis mi už zůstal.. Jsem po třech císařích a jak jsem zhubla, tak je ten převis ještě horší.. A okolí jizev mi zůstalo necitlivé.. :?.. Ty to máš ještě dobrý podle fotek.. To se ti ještě zatáhne.. Já to mám fakt hodně ale prdim na to.. Co už no, kdyžtak někdy plastika.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
16.11.20 16:05

Mnohem hůř a nevrátilo se to nikdy, není to totiž špek ale kůže(a v mém příadě i v horším stavu). Ale já možná ještě budu mít děti a na opravu půjdu možná potom.
Můžu tě ujistit, že břicho máš nádherné a ta jizva časem zesvětlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29408
16.11.20 16:07

Já jsem na sekci teda nikdy nebyla. Ale mám za sebou 4 operace lokte, jizvu 4 x řezanou na stejném místě. Už tenkrát mi můj chirurg řekl, že mám jizvu hodně mazat a štípat, denně alespon´3 x, celou ji proštípávat, aby se prokrvovala a mohla srůstat. Bolelo to tenkrát, hodně, ale po letech ji téměř nemám. Ten „převis“ jsem měla ze začátku i já na tom lokti, zmizelo to až za dlouho. JInak nevím, jak bych poradila :think:
https://www.vanickovani.cz/…arskem-rezu/

Příspěvek upraven 16.11.20 v 16:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12196
16.11.20 16:07

Jizva casem vybledne, ale previs mi zustal. Nic hrozneho, presto tam je. A samozrejme se meni se zmenou vahy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28413
16.11.20 16:16

Mám horší, ale jizva zesvětlala. A ještě se jakoby zmenšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8224
16.11.20 16:17

Jizva ti vybledne, ale ten převis nejspíš zůstane. Má to tak většina žen po císaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28413
16.11.20 16:36

Tvoje břicho beru. Miminko teda né.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2727
16.11.20 16:41

Máš to hezký, já mám fakt keloida :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
16.11.20 16:42

To je nádhera, mám jizvu mnohme mnohem mnohem větší a nad ní kus který ani po x letech necítím a je tvrdý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 16:49

Mela jsem to taky strasne dlouho, ac mam teda jizvu niz. Snad az po necelejch dvou letech mi to uplne zmizelo (od porodu mam necelyho dva a pul roku). A to jsem celkem flakala mazani a hlavne masirovani :zed: dlouho bylo i okoli necitlive a jizva cervena…chce to cas. Mne teda ten previs nezustal - asi celkem vyjimka koukam.

No ted jsem znovu tehotna (anonym nebo smazat prosim, jeste to temer nikdo nevi), cekam dvojcatka (coz byl celkem sok) a na cisare pujdu znovu. Tak jsem zvedava, jaky to bude pak…

Dej tomu jeste cas, je to brzy. Cetla jsem, ze telu by se melo dat po porodu alespon stejne casu, jako bylo tehotne. Jizva chce vetsinou bohuzel jeste vic casu. I tak to mas uz pekny :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1930
16.11.20 17:00

Jsem 3m po císaři
Jizvu mám krásnou hladkou tenkou… A už Teda znatelně vybledla.. Ake ten převis mám šílený.. Ja měla špek aj před těhotenstvím… Plánujeme ještě jedno tak to řešit nebudu… Až po druhém.. Spíše mě trápí že celé okolí jizvy je necitlive

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
16.11.20 17:25

Břicho i jizvu máš náhodou super. Jizvu masiruj nejlépe mesickovou masti v sádle. A cvic na spodní břicho. Máš velkou naději, že ten malý převis ti zmizí!
Měla jsem to obdobne, ale větší převis a cvičením a masírováním mám krásnou jizvu ( měla jsem ale v tomhle štěstí, ty taky) a úplně ploché břicho. Já jsem navíc měla i diastazu, chodila jsem na speciální cvicko pro mamky po porodu, tam mi poradili! Zkus to taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 17:44

Všem strašně moc děkuji za povzbuzení a vlastně info, že je to normální stav…! Docela jsem si oddechla. Jelikož už druhé dítě mít nechci, děti sice miluju a to svoje nejvíc samozřejmě, ale s chlapem být šest let, vše ok, děti chtěl a nakonec se starám sama? No ne díky… Tak aspoň, že to není nejhorší, zkusím víc mazat a masírovat. Všem krásný den a děkuji!!!

• Citovat
  • Nahlásit
884
16.11.20 20:02

Já myslím, že to vypadá dobře, jizva ještě vybledne. Já bych takový „převis“ brala hned :mrgreen: Já rodila přirozeně a zůstal mně převis, že bych ho mohla používat jako plácačku na mouchy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama