Čtyři měsíce po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 12:33
Čtyři měsíce po porodu

Zdravím vás, maminky,

jsou to čtyři měsíce, co se nám narodilo naše první vytoužené miminko. Musím přiznat, že život se mi velice změnil a někdy na mě dopadá depka z toho, že nic není jako dřív s otázkou, zda jednou budu zase „žít“.
Miminečko nade vše miluju, ale někdy mi chybí chvilka pro sebe. Režim tak nějak zajíždíme, je to teď mnohem lepší než před dvěma měsíci, kdy jsem byla opravdu na dně. Manžel nás miluje, nicméně je od rána do večera v práci. Samozřejmě jsem ráda, že se snaží postarat o rodinu, ale někdy mi prostě chybí společné chvilky nebo jeho „hlídání“, abych mohla aspoň na hodinu ven 8o

Chtěla bych se zeptat, jak to máte vy, se stejně starýma dětma? Co všechno se vám po porodu změnilo? Jak se cítite? Máte čas na sebe a svoje koníčky?

Děkuji za sdílení a vaše příběhy, ve kterých třeba najdu inspiraci :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 12:40

Nikdy už nic nebude jako dřív :mrgreen:. 4 měsíce po porodu jsem byla ještě pořád na dně, po roce to začalo být lepší. Teď je dceři pět a je skvělá, ale zase začaly další problémy, moje dlouhodobá nemoc a s tím spojené trable. Buď vděčná za to, že jste zdraví.

Uživatel je onlinesuzka1
Kecalka 269 příspěvků 1 inzerát 24.04.19 12:41

Mam skoro 3 mesicni dvojčata a az ted mam pocit, ze znam jejich denni rezim. A je to rutina-2× za den prochazky, kojeni, prebalovani a furt to same :) Mela jsem zajimavou praci, furt byla nekde na kaficku, vinecku apod., ale uprimne, vubec mi ted nevadi, ze se mi to tak razantne zmenilo :) Tesim se, ze za 1-2 mesice si kluci zacnou uz hrat a treba se od nich i na chvilku odtrhnu, ale to vse k materstvi asi patri :) Pokud mas jedno mimco, muzes prece vsechno :) Vyrazit na vylet, kdekoliv nakojit nebo prebalit, vubec nemusi byt kazdy den stejny :) Ja toto nemuzu-mam to vsechno dvakrat a predstava, ze kojim oba postupne v kavarne.. No, nic jineho bych tam nedelala a zase nejsem takovy extrovert :) Ale v létě uz kluci budou na prikrmech a v parku kojit oba v pohode muzu :) Pristi rok planuji s klukama na 2 mesice k mori-zamluvim byt pres airbnb a manzel, mamka, kamaradka vzdycky prileti na dovcu a zase to bude jine :) Najdi si treba nejakou kamosku na kocarkovani, chod na „cviceni“ s mimi (jsou kurzy uz od 3 mesicu), kamaradka s mrnousem chodi treba na jogu ;) Udelej si to tak, jak ty chces, abys to mela :kytka:

cverunka
Závislačka 3051 příspěvků 24.04.19 12:45

Dítě v životě je obrovská změna… Podobné myšlenky má snad občas každá máma. Bude to lepší a lepší, uvidíš. Žít zas budeš, ale už nikdy tak, jako před tím. Někdy se mi posteskne po životě před dětma, ale nikdy bych neměnila, teď jsou to parťáci (7 a 2 roky) nasmějeme se… Ale určitě manžela zapoj i když je hodně v práci. Někteří tátové si zvyknou, že kolem dětí nic nemusí a pak je to těžké… ;) Znám dost holek, co mají problém si i skočit ke kadeřnici, protože chlap „neumí hlídat“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 12:48

Odpoved je Ne.:grinning: Nase dcerka ma uz 18 mesicu a nic neni jako drive. Taky se o ni hlavne staram ja. Takze manzel hlida v pripade, ze mam lekare nebo nekam jdu. Coz je malo. Mesic uz nekojime a sliboval jak ji bude vsude brat az kojit nebudu a byla s nim nekde asi :lol: dvakrat. V listopadu cekame druhe dite. Takze se asi jen tak nikde nedostanu, dost dlouho. Chce to najit nejaky krouzek v materskem centru nebo plavani a nekam s ditetem vypadnout mezi ostatni maminky. ;)

Lucie_Sx
Závislačka 3739 příspěvků 24.04.19 12:48

Zapoj manžela. Domluvte se třeba na jednom večeru v týdnu a jednom dopoledni o víkendu, kdy bude mít mimčo hodinku dvě on. Zjistí, co ta péče obnáší, bude budovat vztah s dítětem…

ludmilaadamkova
Závislačka 2640 příspěvků 24.04.19 12:50

6,5 měsíce a fakt nic není jako dřív.. žádný fitko, žádný plavání, kolo, ale zase je spousta jiných věcí… neměnila bych.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 24.04.19 12:54

Ahojky, já jsem byla po porodu úplně sama bez hlídání a také jsem měla pocit, že vůbec nežiju. Ale snažila jsem se hodně chodit ven s kočárkem, mezi lidi a věnovala jsem se studiu, takže jsem věděla, že dělám i něco pro sebe. Ale chápu tě, času bylo hrozně málo, jen když malá na chvilku spala. jenže to člověk rychle uklidil, navařil… Teď mě to čeká znovu po 6 letech :-D.

Kriss Tina
Extra třída :D 10798 příspěvků 24.04.19 12:58

V tomhle věku sem byla doslova otrok syna, až ve chvíli, kdy začal chodit a začal být trochu samostatný se z něj stal takový parťák, že ani nejaké velké hlídání a čas na sebe nepotřebuju :) teď mu sou 4 roky, už podniká všechno s nama že ani nevím že nějaké dítě mám, ale za chvíli mě to čeká odznova :mrgreen:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 24.04.19 13:02

Ahoj, takove myslenky ma obcas kazda z nas…nase mala treperenda uz ma rok..ale vzpominam si na ty prvni mesice nebyla to zadna pohodicka. Casem to bude lepsi a lepsi uvidis i ty budes mit vic casu pro sebe. Mala uz ma jen jeden spanek po obede 2,5hodiny to mam cas pro sebe…a vecer spi kolem 8hodiny..taky mam cas pro sebe. Odpoledne teda spis uklizim nebo si jen tak sednu a vypiju kafe, kdyz je muj doma a spi po nocni dovolim si i jit ven sama na ty dve hodinky ptz spi spolu v loznici(mala v postylce) vecer zase cvicim u televize kdyz uz spinka. Vim ze prvni mesice jsou na prd, ale uzivej si to jeste budes brecet nad oblecenim ktery budes vyrazovat ze uz jsou diteti male…uz se to nikdy zpatky nevrati

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 24.04.19 13:05

Ne, zivot s ditetem uz vazne nikdy nebude jako driv ;) A taky jaky si to udelas, takovy to mas… Nedelej ze sebe obet rezimu ditete a zkousej taky nekdy vystoupit ze svoji/vasi komfortni zony. Je spoustu veci, ktere jde delat i s malym miminem. Nejenom doma prebalovat nebo jezdit s kocarkem po parku. V každém meste je nejaky krouzek, spolek maminek s detmi a hned je o povyrazeni postarano. Muzes si dat dite do voziku, do krosny nebo nositka a vyrazit na kolo/brusle/na turu/co je libo. Nebo i strcim dite do auta a jedem si nekam na vylet do prirody, do zoo, do jineho mesta. Jen tak. Aby jsme meli zmenu prostředí… Muj manzel je taky casto do noci v práci, ale sem tam mu dve tri hodiny o samote s miminem neuskodi. V zivote se mi nestalo, ze bych si nenasla cas na kadernici nebo cviceni, ani chvili po porodu… A cim je dite starsi, tim je s nim vetsi zabava a z mimina se stava rychle partakem ;)

Bubla_Bučková
Kelišová 6715 příspěvků 24.04.19 13:07

7 měsíců na neschopence, půl roku „doma“ s mimcem a užívám si to. Jediné co mi vadí je únava, to mě štve dost :zed: ve třech měsících byla moje největší starost zbavit mimčo rýmy a hnisaveho očka a opravdu ne, že už nechodím na nehty :roll: manžel se bál cokoliv s malým dělat a příliš nepomáhal a přesto mezi krmením jsou hodina až dvě, kdy jsem si zajela, kam jsem chtěla. Toho koníčka máš jakého, že tam nejde vzít kočár? Na práci od rána do večera s nízkým platem nevěřím, pokud jsou finance tak si ulevit placeným úklidem atd. Nevím, každá jsme jiná… Dítko bude moje jediné a bude můj bobanek tak 10 let, pak mám dalších 30 let na ty koníčky o samotě, takže ne nemám to tak a prosím neosočujte mě s plivnutí si :P :lol: zrovna dneska byl takový krásný den, váleli jsme se s malým v posteli do devíti, směje se jako sluníčko, hezky baštil oběd, teď chrni, pak půjdeme s kočárkem… Ne, neměnila bych za každodenní chození do práce a navíc za dva roky do ní půjdu chtě nechtě :?

S.Berankinová
Kecalka 417 příspěvků 24.04.19 13:11

Ne už to nikdy nebude jako dřív. Taky jsem se s tímhle pocitem dost dlouho prala a upínala se k nějakému mezníku, když už se to zase všechno vrátí. Ale čím víc dítě rostlo, tím to bylo lepší a lepší a teď už bych to, co bylo dřív, zpátky nechtěla. Otevřely se úplně jiné dveře do jiného života, životní priority jsou úplně jiné. A je to skvělé. Život je mnohem bohatší. Sice je i víc starostí, a zas jako když říkám starostí, tak to jsou opravdu vážné věci. Takový strach, jako je strach o své nemocné dítě, jsem nikdy dřív nezažila. Někdy se přistihnu, jak si v duchu říkám, že ty bezdětné kolegyně v práci to mají tááák jednoduché, ale pak si uvědomím, kdo na mě doma čeká a připadám si jako nejšťastnější člověk na světě :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 13:13

Holky, zkoušela jsem párkrát cvičení maminek s miminkama a vždyčky jsme si odtamtud přinesli kašel nebo rýmu, protože cvičily děti do 6měs a některé různě pokašlávaly a podobně 8o
Občas zastesknu po tom životě před (zajít si cvičit, jak se zamane, na kafíčko, na pokec, jen tak si sednout a číst). Ale taky bych neměnila, o tom žádná! Sama vidím, že s přibývajícím věkem je vše lepší a lepší.

Ale není nad to počíst si i příběhy ostatních. Často zjistíme, že v tom nejsme až tak samy…

Margery
Extra třída :D 11562 příspěvků 24.04.19 13:17

Po porodu prvního jsme se stěhovali, sice v rámci města, ale hlavního města, takže jsem okolo vlastně neměla žádné známé. Po porodu druhého jsem se vrhla na věci, na které kvůli chození do práce není čas, takže vlastně nestíhám :lol: ale baví mě to. A za dva roky už zas chci jít do práce, takže zas tolik času není :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama