čtyřkolka nebo trojkolka?Prosím poraďte...

Anonymni
12.7.07 08:03

čtyřkolka nebo trojkolka?Prosím poraďte...

Holky prosím Vás,své první dítko jsem vozila ve čtyřkolce.Teď se nám začala líbit trojkolka.Můžu se zeptat těch,které mají zkušenost jak s čtyř tak trojkolkou,který kočár by jste mi doporučili?Moc Vám díky za Vaše postřehy a názory.Iveta

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

334
12.7.07 08:28

Ahoj ja osobne mam trojkolku I´COO a je skvela, a hlavne opravdu stabilni, a bezvadne se s ni jezdi. Zkousela jsem i ctyrkolku (ma kamaradka) - myslim XLANDER a ja bych teda nemenila ani nahodou. Myslim, ale ze zalezi o jake trikolce bys uvazovala - pry ty levnejsi nejsou moc stabilni ..... 8O … asi jsem ti neporadila, ale alespon jsem napsala svou zkusenost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
12.7.07 09:18

Na tohle téma je tu dost diskusí, stačí jen hledat.
Já jsem syna vozila v hluboké čtyřkolce do 10 měsíců a teď vozím ve sporťáku tříkolce.

Nevýhoda tříkolek je, že nejsou houpací (houpání považuju důležité u malých miminek) a jsou méně stabilní při najíždění na obrubník. Taky jich hodně nemá sedačku otočnou po i proti směru jízdy - to mají jen některé. A rozhodně nemají překlápěcí rukojeť.

Pokud bys chtěla tříkolku, tak určitě s otočným předním kolem. Obecně se mi s trojkolkou jezdí mnohem lépe než s čtyřkolkou - nemusím zvedat při zatáčení přední kolo. Jelikož trojkolky nejsou houpací, tak je výhodou mít u nich nafukovací kola, aby v tom mimi tolik neskákalo.

Já bych mimi v tříkolce od narození právě kvůli tomu nehoupání asi nevozila. Záleží na tom, v jakém terénu budeš jezdit. Já mám Gesslein Vision S - má přední kolo polyuretanové a zadní kola nafukovací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
12.7.07 10:18

K tomu houpani … ta moje trikolka od I´COO je houpaci ..... normalne houpe …mam ji pro malou od narozeni, mela jsem k ni hlubokou korbicku a ted pouzivam sportovni sedacku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
12.7.07 10:19

A sedacka se u me trikolky taky da dat v obou smerech. kola mam nafukovaci a predni kolo se naklapi.....takze se s nim skele zahyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
12.7.07 10:39

mám také tříkolku Jané Slalom,je fakt,že se nedá otočit proti směru jízdy,ale i tak jsem spokojená.
Mám celou kombinaci už od začátku a neřekla bych,že na miminko je třeba houpací kočárek. Je to jen tak,jak si dítě naučíš. Můj kočár nehoupe a nikdy jsme to nepotřebovali,protože na to malá nebyla zvyklá.
trojkolky bez otočného předního kolečka my přijdou naprosto zbytečné,protože to je ta největší výhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.07 10:57

Ahojky,
já jsem měla od narození čtyřkolku,teď chci kupovat sporťák,tak jsem objížděla obchody a zkoušela kočárky.Musím říct,že žádna trojkolka není stabilní,opravdu.Vím,že design trojkolek je nádherný,ale myslím,že bezpečnost mimíska je důležítější.Proto rozhodně čtyřkolku.Trojkolka je super tak do města,ale nesmí se najíždět na obruníky,pak veškará váha kočárku se přenese na jedno kolo a neumím si pedstavit jezdit s tím v zimě. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
12.7.07 11:02

Určitě je trojkolka méně stabilní než 4 kolka, taky jsem v obchodě zkoušela, ale převrátit se mi ji nepodařilo(gt3). Ale záleží jen na tobě, kdyby byly tak nebezpečné, tak by je přeci nevyráběli. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.7.07 11:59

Já měla čtyřkolový i tříkolový kočárek a vyhovovala mi ta trojkolka-super, při druhém bych šla jen do tříkolky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
12.7.07 12:29

Jeste k te stabilite … fakt hodne zalezi, jak kvalitni tak trikolka je … :wink: … mne se tedy ten nas kocarek prevratit nepodarilo a ani se mi nestalo, ze by byl treba naznak na prevraceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
12.7.07 12:43

Ahoj,

ja jen k tomu houpani. Mame trojkolku Red Castle a houpaci je. Stabilita taky dobra. Mame ji uz dva a pul roku a ani naznak prevraceni. Se ctyrkolkou zkusenost nemam. Jen s golfkama.

terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.7.07 18:45

Ahoj, já bych řekla, aby sis vybrala to, co se Ti bude víc líbit :-) protože obojí má plusy i mínusy.
To už tady napsala spousta holek, tak to nebudu opakovat, vím, že s trojkolkou se lépe manipuluje, ale zase třeba mně, když jsem vozila mimíska svojí příbuzný - se s tím blbě najíždělo na obrubník.
Mně se třeba designově líbí klasický kočárek čtyřkolka - ale to je na vkusu - a kdo měl trojkolku, tak z hlediska funkce si ji většinou chválí, tak nevím… čert aby to rozlousk :-)
jestli máš nutkání na trojkolku, tak do ní jdi.
pa petra

• Nahlásit
  • Citovat
7592
12.7.07 20:06

Přidávám se do spokojených 3 i 4kolek.
Malej byl zimní mimčo a to byla čtyřkolka supr - v kombinacích mě přijdou víc chránění proti větru apod. Ve 4kolce jezdil do cca 5-ti měsíců, teď v ní už jen spí na zahradě či s ní jedem do lesa.
Jinak jsme koupily sporťák 3kolku a fakt supr, hlavní výhoda je ta aretace, bez aretace to nemá smysl. A hlavně 3kolka se musí koupit pořádná, tedy drahá a pak je stabilní. Já mám např. chicco a jsem strááášně spokojená. Nevýhodu vidím jen, že má malý košík, takže nákupy neexistujou na to beru 4-kolku.
My si to už takhle naplánovali na začátku, že pro začátek levnej hlubokej a pak si připlatím na sporťák, který využiju nejdýl.
Jo a 4-kolky bývají hrozně velké i po složení a těžko (tedy ty levné)

Tak přeji ať dobře vybereš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
16.7.07 00:41
Andrimka píše:
Přidávám se do spokojených 3 i 4kolek.
Malej byl zimní mimčo a to byla čtyřkolka supr - v kombinacích mě přijdou víc chránění proti větru apod. Ve 4kolce jezdil do cca 5-ti měsíců, teď v ní už jen spí na zahradě či s ní jedem do lesa.
Jinak jsme koupily sporťák 3kolku a fakt supr, hlavní výhoda je ta aretace, bez aretace to nemá smysl. A hlavně 3kolka se musí koupit pořádná, tedy drahá a pak je stabilní. Já mám např. chicco a jsem strááášně spokojená. Nevýhodu vidím jen, že má malý košík, takže nákupy neexistujou na to beru 4-kolku.
My si to už takhle naplánovali na začátku, že pro začátek levnej hlubokej a pak si připlatím na sporťák, který využiju nejdýl.
Jo a 4-kolky bývají hrozně velké i po složení a těžko (tedy ty levné)Tak přeji ať dobře vybereš.

Andrimko ,
jsou i 3-kolky, ve kterých je mimi dobře chráněno a kombinace, o kterých se to říct nedá a jsou 4-kolky, které jsou lehké a dobře skladné a naopak 3-kolky těžší a méně skladné…

Obecně, u trojkolky nejvíce záleží na rozpětí zadních kol a na těžišti! Zadní kola by měla mít nejméně 60-62 cm, aby byla 3-kolka dobře stabilní.
Na ovládání je opravdu lepší 3-kolka (samozř. s otočným kolem) a do sněhu je taky lepší 3-kolka, ale ne se zdvojeným kolem…
Nájezdy na obrubníky (schody) jsou otázkou cviku :lol: ale jednou rukou skoro nemožné, tam opravdu hrozí převrácení.
4-kolka je obecně opravdu stabilnější a pokud má otočná př. kola, tak se taky dobře ovládá, taky se s ní otočíš na místě, ale u některých takových 4-kolek se pak ty kola plaší a zasekávají (jako proti sobě)…
Další rozdíly jako otočná sedačka, houpání, váha atd. už jsou pak otázkou konkrétního typu kočárku, ne počtu kol :wink: Akorát opravdu 3-kolku s přehazovací rukojetí ještě nevymysleli :lol: :lol: :lol:

Já měla několik 4-kolek, ale s pevnýma kolama, což bych už dnes nechtěla, když existují s otočnýma nebo natáčecíma kolama. Teď mám 2 trojkolky (GT3 a Buggster) a velká spokojenost :D
Pokud bych nemohla investovat do kvalitní, dražší 3-kolky, tak bych šla do 4-kolky :wink:
Sisi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.07 23:39
Hvězdička píše:
Ahojky,
já jsem měla od narození čtyřkolku,teď chci kupovat sporťák,tak jsem objížděla obchody a zkoušela kočárky.Musím říct,že žádna trojkolka není stabilní,opravdu.Vím,že design trojkolek je nádherný,ale myslím,že bezpečnost mimíska je důležítější.Proto rozhodně čtyřkolku.Trojkolka je super tak do města,ale nesmí se najíždět na obruníky,pak veškará váha kočárku se přenese na jedno kolo a neumím si pedstavit jezdit s tím v zimě. :(

Hmmm taky nazor, jen mam pocit ze z minuleho stoleni z pusy soucasne babicky a ne vekem maminky :roll: meli jsme trojkolku Quinny a stabilni byla a je - ted vozi sousedovic dost akcniho a ziveho chlapecka. Navic byl to tank - projel vsude (les, zasnezene hory, pisecna plaz, rozkopany centrum Prahy), nebyl nijak tezky cca 12-14 kg dle „nakladu“ a ja mam kocarek jako vec k uzivani, tudiz ji nesetrim - i ted vypada skvele a to ho ma sousedka v oranisti na nove budovane zahrade a krati si cestu pres pole… ze by nekdo prevazil trojkolku jsem neslysela nebo se tim nikdo nechlubi…

Ohledne toho bezpeci - taky kazdy nejezdi ve Volvu, i kdyz by to bylo prijemne a nejvic na silnicich potkavam Fabie 8) V cem neslevim v otazce bezpecnosti jsou autosedacky, jinak jezdim bezpecne a podle predpisu, bohuzel jine tim neovlivnim…Hanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama