Čtyřletá dcera se v noci stále počurává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 03.01.17 09:00
Čtyřletá dcera se v noci stále počurává

Ahoj,

chci se zeptat na Vaši zkušenost, příp. poraďte.

Dceři budou v únoru 4 roky. Od 1,5 roku je přes den bez plínek - přes den s čuráním nemáme sebemenší problém, ani se NEstane, že by jí to někde ujelo. Když spí krátce (např. po obědě, ve školce), tak je také bez plínek a nepočurá se.

Problém je ale noc.

Když jí byly cca tři, tak měla týden v noci plínku suchou, tak jsme plínky odbouraly. Jenže ona se asi po čtrnácti dnech začala v noci počurávat znovu do postele. Nechali jsme ji už bez plínek, ale byl to horor. Skoro každou noc, někdy i 2× jsem povlíkala postel - zápasila jsem s různými chrániči matrací, někdy mi došlo i povlečení. Pak jsem ale začala být hrozně nevyspalá. Když se počurala třeba ve 4 ráno a já povlíkala postel, tak už jsem neusnula. Takže jsme se asi po půl roce zase vrátili k plínkám.

Ale jak se jich máme zbavit? Jsem těhotná a potřebuji se v noci vyspat, ne pořád povlíkat postel.

Nemáte někdo zkušenost např. s buzením v noci na čurání? Já ji dříve zkoušela vzbudit třeba v 11 - 12 hodin v noci, ale úplně se mi ji nepodařilo probrat, takže na tom nočníku napůl spala. Vyčurala se tedy. Ale pak se často znovu počurala do postele třeba ve 4 ráno.

Teď jí budou už čtyři, přijde mi už veliká. Někdy jí vydrží plínka pár dní suchá, jindy jsou dny, že ji má mokrou 14 dní každý den. Žádný tlak na ni nevyvíjím, ale myslím, že je na čase se plínek zbavit. Je to i docela drahé.

Nemáte třeba zkušenost s látkovými plenkami u takto velkých dětí? Ale nevím, jestli to neproteče. Třeba by ji to vlhko ale víc odradilo a naučilo chodit čurat.

Nebo zkrátka jinou radu?

Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 03.01.17 09:03

Jinak před spaním nic nepije, ani žádné mlíko, ani vodu. Před spaním se jde vždy vyčurat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:04

Moje skoro čtyřleté dítě je na tom podobně, přes den je bez plínek od roku a půl, ale v noci se pořád ještě nevzbudí a klidně spí počurané až do rána… takže nechávám na noc plínku, to mě nezabije, aspoň máme klid, sice je někdy třikrát suchá ale někdy zase úplně mokrá. Takže nechám tak, dokud mu to nezapne že se má probudit. Určitě nebudu budit já, i já se chci vyspat a nestresovat.

amazon
Echt Kelišová 8769 příspěvků 03.01.17 09:08

@Yarisek Moje dcera je od 2 let bez plen přes den. Na noc ale plenu měla dlouho. Sice mě to trápilo, ale plenu jsme jí nechala a snažila jsem se omezit pití na noc. Ona dlouho nechtěla být bez vody u postele, nakonec jsme to ale zvládly a vodu jsme jí začali dávat do koupelny, aby, když má žízeň se šla i vyčurat.
Když jí byly 4 roky a 3 měsíce, byla najednou týden v kuse suchá. Tak jsem jí moc chválila a po tom týdnu jí plenku už nedávala. Ona od té doby neměla žádnou noční nehodu!!!
Kamarádka to dělala jako ty, tu plenu na noc nedala a i dvakrát v noci převlíkala a její holka se přestala počurávat až kolem 6ho roku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:10

Mám zkušenost. Syn byl přes den bez plen od 19 měsíců. Na noc ji měl do 5 let. Do té doby denně mokro. Zkoušela jsem i budit, ale musela bych budit co 3 hodiny, aby to mělo význam. Takže jsem to nechala a asi 2 týdny před 5. narozeninami se začal v noci sám budit na čůrání. Sám, bez mé snahy.

Bibi30
Extra třída :D 10453 příspěvků 11 inzerátů 03.01.17 09:13

Žádnou radu bohužel nemám, u nás je to úplně stejné, jen s tím rozdílem, že synovi bude na jaře 5 :zed: Zkoušela jsem kde co, budit na vyčůrání, dát látkovou plenu (ta protekla a jemu stejně bylo jedno, že spí v mokru), pít před spaním nedostane a stejně je už kolem 11 počůraný. Jsem z toho nešťastná, ale nevím co udělat jiného

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 03.01.17 09:18

Dcera byla „odplenkovana“ ve 3let. V noci se pak pocurava a obcas to nestihla na nocnik. Porad jsem ji posazovala, upozornovala…kdyz jsme nekam sli tak aby se vycurala. No a od 6ti ji nedama napit max cucnout v pul 8 chodi spat. (pak jsem ji budila na nocik asi v 22-23h ) takhle tyden a preslo to samo.
Hlavne nedavat plinu… Jsou neprocuravaci matrace nebo jednorazove podlozky

Příspěvek upraven 03.01.17 v 09:19

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 03.01.17 09:18

Nas se pocurava temer kazdou noc. Ale bere leky ktere to zpusobuji takze neporadim a neresim. Ale latkove plinky jsem zkousela, protoze je mame doma. Pokud by se jen pricurla, tak to jde. Pokud ale pusti velkou davku, tak se mi nepodarilo udelat tak velky balik, aby to pojal. Navic jak jsoi vetsi tak ta moc dost smrdi ne jako u mimin. Takze latkove plinky nedoporucuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:22

Rada nedávat plenku a budit na nočník je špatná, přesně to doktorka říkala ať nikdy neděláme, raději počuraná plenka než dítě vytrhnuté ze spánku, nedejbože dítě nemocné z toho, že spí půl noci na mokré posteli. Dítěti to musí první zapnout v hlavě. Nic jiného nepomůže, takže zakladatelko klid, má ještě čas :) Mělo by to přejít než půjde do první třídy, pokud ne, tak pak je to na místě řešit. Anonym z 9:04

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 03.01.17 09:24

@Yarisek Zkusily jste asi ledasco, tak nevím, jestli i tohle. JE to zkušenost známé, které to poradil jejich doktor. Ale je to teda už asi 30 let zpátky.
Když se počůrá, tak ji úplně vzbudit a posadit na záchod. Ona už samozřejmě čůrat nebude, ale spojí si to.
A ještě mě napadá. Když se počůrá, tak se vzbudí, nebo spí dál?

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 03.01.17 09:28

Jinak to aktuálně řešila i známá se synem a to jim bylo řečeno, to, co píše anoynmní. Dítěti to prostě musí sepnout. Někomu dříve někomu později. Moje rada výše prý zabrala do týdne. Někdo ti určitě napíše, že jim zabralo budit v noci na čůrání. Ale možná to byla spíš náhoda. Já mám strach, že buzením a dáváním čůrat skoro spící dítě se nic neřeší.
Známá se ráda chlubila, jak měla děti bez plen od 18 měsíců, ale zapomene dodat, že se jí venku počůrávali obě ještě kolem 5. roku :roll: V tomhle směru se asi nesmí nic uspěchat a tlačit silou :think:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 03.01.17 09:32

@Yarisek Každé dítě to má v tomto jinak, prostě třeba má dar kvalitního spánku, tak ji potřeba neprobere.
Ale podobně jako u dosělých, nejlepší je motivace. Takže např. když bude vědět, že každou noc co se nepočurá, tak jí ráno nechá noční víla malou radost, třeba bonbonek nebo hračku, tak bude motivovaná si to hlídat.

Lenka 80 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:17

Holky co kupuje za plinky pro tak velke deti? Mala ma 2roky a ctvrt a velikost 5 je ji pres brisko tak tak. a to neni tlusta.ma 13 kilo. neumim si predstavit co bych mela koupit v peti letech? 8o. doufam teda ze v noci se tak dlouho pocuravat nebude

amazon
Echt Kelišová 8769 příspěvků 03.01.17 10:19

@Lenka 80 velikost 6? Kupujeme Pampers zelené..I syn u je teď měl

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 03.01.17 10:27
@Lenka 80 píše:
Holky co kupuje za plinky pro tak velke deti? Mala ma 2roky a ctvrt a velikost 5 je ji pres brisko tak tak. a to neni tlusta.ma 13 kilo. neumim si predstavit co bych mela koupit v peti letech? 8o. doufam teda ze v noci se tak dlouho pocuravat nebude

My na téměř čtyřletou, váží 18 kg kupujeme na noc Pampers Active baby č. 6. Myslím, že šestky jsou největší. Zatím ji to neškrtí, ale jestli se bude počurávat do první třídy, tak nevím, co jí budu dávat. I teď občas zakňourá, že plínku nechce, že jí škrtí. Povolím jí to a prostě jí řeknu, že až bude ráno týden v kuse plínka suchá, tak jí plínky dávat nebudu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >