Čtyřletá nechce k otci!

Anonymní
2.3.21 19:31

Čtyřletá nechce k otci!

Dobrý den, prosím o radu..
Jde o to, že moje čtyřletá dcera odmítá k otci. Podotýkám, že otec se s ní viděl za celý život párkrát, takže se není čemu divit. Dceru i přes to motivuji, ukazují fotky atd.. Je to zbytečné. Má celkově problém s lidma, které nezná a i s těmi které zná někdy těžko vychází. Chci se zeptat co by bylo, kdyby se styk stanovil soudně a já nedokázala dceru přesvědčit ať s otcem jde? Násilím ji přece nikdo snad nepotahne :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8983
2.3.21 19:34
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu..
Jde o to, že moje čtyřletá dcera odmítá k otci. Podotýkám, že otec se s ní viděl za celý život párkrát, takže se není čemu divit. Dceru i přes to motivuji, ukazují fotky atd.. Je to zbytečné. Má celkově problém s lidma, které nezná a i s těmi které zná někdy těžko vychází. Chci se zeptat co by bylo, kdyby se styk stanovil soudně a já nedokázala dceru přesvědčit ať s otcem jde? Násilím ji přece nikdo snad nepotahne :,(

Co to je za nadpis??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 19:43

@Annabela11 co je na něm špatného?

• Citovat
  • Nahlásit
177
2.3.21 19:50

Probírali jste to s ex? Tak hlavně on by měl mít zájem tuhle situaci řešit, a to tak, že se malé bude častěji věnovat. Asi by bylo nejlepší ze začátku trávit čas společně, třeba se jít na chvíli projít apod., aby si postupně zvykala, aby jí třeba často telefonoval, prostě aby si zvykla, že je součástí jejího života. Ale to musí vyvinout nějakou snahu hlavně ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 19:58

@anniette přesně to jsem mu navrhla já, i na OSPOD mi řekli to stejné. On bohuzel semnou čas trávit nechce. No a malá zase nechce trávit čas s ním sama. Obávám se, že 4 leté dítě nedonutím i kdybych se rozkrájela. Podotýkám, že se nedá nalákat ani na Zlaté prase..

• Citovat
  • Nahlásit
10749
2.3.21 20:12
@Anonymní píše:
@anniette přesně to jsem mu navrhla já, i na OSPOD mi řekli to stejné. On bohuzel semnou čas trávit nechce. No a malá zase nechce trávit čas s ním sama. Obávám se, že 4 leté dítě nedonutím i kdybych se rozkrájela. Podotýkám, že se nedá nalákat ani na Zlaté prase..

No, vzhledem k tomu že píšeš - Má celkově problém s lidma, které nezná a i s těmi které zná někdy těžko vychází…bys asi měla trvat na tom, že k otci prostě půjde a hotovo. Jaký pak lákání? To až si postaví hlavu že nepůjde do školky, později do školy, tak budeš dělat co? Jak často si jí otec bere? Jestli málo, tak by na tom měl zamakat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
2.3.21 20:17
@Anonymní píše:

A nešlo by aby jste zašli spolu na ospod, vy i ex? Ať to slyší od nezaujate osoby.
A pokud by nechtěl, asi bych vs etesila oficiálně přes ospod, přece je i v jeho zájmu aby dcera k němu chtěla. A jak píšete je blbost dítě nutit k někomu chodit…
Možná se dcery zkusit zeptat, jestli vám řekne, proč tam nechce. Nenuceny přirozený rozhovor, nijak na ni netlacit…
Vic mě nenapadá. Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
2.3.21 20:21
@Anonymní píše:
@Annabela11 co je na něm špatného?

To je jako když bys psala o muži a nadpis by byl. Padesatilety nic nedělá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 20:22

@arinecka zatím ji neměl ani jednou.. Ozval se zase po roce a chce si ji vzít sám. Já dceru doma motivuji a trvám na tom ať si na něj prva zvykne. Jinak její chování k rodině není o tom, že nechce spíš o tom, že jí vadí změny a zajeté věci. Např. koupený jiný sirup, mýdlo, věci na jiném místě než je zvyklá..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 20:29

@flicek18 děkuji za podporu. Bohužel i to jsem navrhla a nic. Chtěla jsem mimosoudní dohodu s tím, že se budeme vídat kvůli malé a až bude na něj zvyklá, tak ať si ji klidně bere. Většinou mi otec jen vynadá, že mu ji stejně nedám. Je to únavná situace. Přijde mi, že ať udělám cokoliv, tak je to špatně. V zájmu dítěte přece není odejít ve stresu s někým koho nezná - byť je to otec. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
1813
2.3.21 20:30
@arinecka píše:
No, vzhledem k tomu že píšeš - Má celkově problém s lidma, které nezná a i s těmi které zná někdy těžko vychází…bys asi měla trvat na tom, že k otci prostě půjde a hotovo. Jaký pak lákání? To až si postaví hlavu že nepůjde do školky, později do školy, tak budeš dělat co? Jak často si jí otec bere? Jestli málo, tak by na tom měl zamakat :think:

Bože, vás bych chtěla za matku, fakt!!! :zed: Je to malé dítě, které má vztah prostě k lidem, které zná. Do školky taky nesoupnu děcko, které se tam boji a Nazdar! Jak by vám bylo, kdybyste se najednou ocitla někde v cizím prostředí, kde nikoho neznáte? Špatně co? A teď si představte, že jste k tomu dítě :roll:
Zakladatelkou, trvala bych na navstevach buďto u vás nebo na naturální půdě. Do začátku. Ex by měl pochopit, že otec není ten, který se ozve jednou za rok, to je pouze dárce materiálu ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 20:32

@mamina89 děkuji mockrát za podporu ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
7638
2.3.21 20:38
@mamina89 píše:
Bože, vás bych chtěla za matku, fakt!!! :zed: Je to malé dítě, které má vztah prostě k lidem, které zná. Do školky taky nesoupnu děcko, které se tam boji a Nazdar! Jak by vám bylo, kdybyste se najednou ocitla někde v cizím prostředí, kde nikoho neznáte? Špatně co? A teď si představte, že jste k tomu dítě :roll:
Zakladatelkou, trvala bych na navstevach buďto u vás nebo na naturální půdě. Do začátku. Ex by měl pochopit, že otec není ten, který se ozve jednou za rok, to je pouze dárce materiálu ;) :mavam:

Takže když budeš muset jít do práce, tak radši dáš výpověď a budeš s dítětem doma, jelikož se mu nechce do školky? Je spousta lidí, kteří si tento luxus nemohou dovolit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 20:50

@Cenarius myslím, že je rozdíl dát dítě do školky mezi dvacet dětí a někdy již známé kamarády a odevzdat dítě nějakému pánovi. Dítě asi těžko pochopí, že tento pán, který se zase po roce vyklubal je někdo kdo mu neublíží.

• Citovat
  • Nahlásit
2447
2.3.21 20:55

Bylo by dobré, kdyby si ex uvědomil, že za situaci si může sám, kdyby se malé věnoval od začátku, bylo by všechno v pořádku. Takže teď by měl srazit podpatky, a snažit se tak, aby dcerce neubližoval, takže společné schůzky i s mámou. Jinak dosáhne leda toho, že holka se ho bude bát, a čas trávený se sploditelem bude brát jako za trest.
Ex by si měl uvědomit, že tady je na prvním místě duševní zdraví dítěte, ne to, co by si přál on.
A proč se vlastně o malou doteď skoro nezajímal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat