Čtyřletá rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chelsa
Kecalka 121 příspěvků 24.03.18 13:50
Čtyřletá rodičovská dovolená

Ahoj mamky,
tak už mi v červnu končí tříletá rodičovská dovolená. Tak je mi to nějak strasně líto u srdíčka, ráda bych si ještě malého užila a je mi líto jej dát hned na celý den do školky. Uvažujeme doma, že bych si jí prodloužila, možná dokonce až do těch čtyř let. Vzaly jste si některá, nebo vaše známá také rodičovskou dovolenou na čtyři roky? Nebo je to luxus, který nikdo nevyužívá?

Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 24.03.18 13:53

@Chelsa já mam do 4 let věku (necelých) chci byt co nejdéle doma, peníze teda hrůza ale manžel živí :mavam:

cecetka
Echt Kelišová 7964 příspěvků 24.03.18 13:56

@Chelsa Jestli ti zamestnavatel poskytne rok navic a manzel vas uzivi, tak proc ne?

nozu
Extra třída :D 12211 příspěvků 24.03.18 13:57

@Chelsa ale jestli mas rodicovskou dovolenou v praci, tak ti ji nemusi schvalit do tech 4 let. musela by sis domluvit neplacene volno. neco jineho je rozlozit si rodicovsky prispevek do 4 let…

selia
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 24.03.18 14:06

ROzložit si rodičík můžeš, ale jestli končíš v červnu, to už ti moc nezbývá.
ROdičovská dovolená na 4 roky ale neexistuje, je pouze do tří let. Potom se se zaměstnavatelem můžeš domluvit na neplaceném volnu, ale nemusí ti ho dát. Vzhledem k tomu, co píšeš, bych spíš uvažovala, zda by nebyla možná domluva na zkráceném úvazku.

Chelsa
Kecalka 121 příspěvků 24.03.18 14:13

Jojo, o tom, že bych se musela domluvit se zaměstnavatelem na neplaceném volnu vím.

fidysek
Stálice 74 příspěvků 24.03.18 14:15

Me skoncil rodicak v unoru. V praci jsem se domluvila ze budu jeste rok doma. Jsem doma zadarmo ale to nam nevadi. Zustala jsem z uplne stejneho duvodu jako ty (zakladatelko) :mavam:

marin
Echt Kelišová 9742 příspěvků 24.03.18 14:23

S druhou dcerou jsem byla doma do 4 let. Rodičovský příspěvek jsem měla na 3 roky. V práci jsem měla neplacené volno a byla nahlášená na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 4 let věku. U nás tenkrát nevzali dítě do státní školky (moc dětí), takže chodila jen na tři dopoledne do soukromé.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 19 inzerátů 24.03.18 14:23

Ano, prodloužila jsem si RD na 4 roky, v práci mám domluvené neplacené volno, teď jsem si našla brigádu a začínám na půl úvazku, chci to tak i dál, kdyz jsou děti ještě malé, vyzvedavám je po obědě.

EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 24.03.18 15:04

@Chelsa Mně to přišlo ve třech letech na celý den, celý týden do školky taky moc Šla jsem do práce na půl týdne, myslím si, že to je ideální. Dítě potřebuje kolektiv a práce mě baví. Ale nepřeháníme to ani jedna :pankac:

AninaEli
Nadpozemská drbna 26922 příspěvků 24.03.18 15:14

@Chelsa za sebe ti radím, jestli chceš být doma s dítětem a toužíš po tom, tak zůstaň. Byla jsem také doma s nejmladší do čtyř a nelituji ani hodiny.

Já tedy neměla místo o které bych přišla, ale pokud tě zaměstnavatel podpoří, tak zůstaň. Dnes si naštěstí spíš vybírají zaměstnanci, jak to budou mít, každý je vzácný, takže asi o to místo není takový strach, ne? :hug:

Alušáček
Závislačka 3473 příspěvků 24.03.18 15:42

@Chelsa Pokud tě manžel uživí, tak není důvod spěchat do práce. Děti jsou malé jen krátce, tak proč si je neužít. Kdysi s první dcerou jsem byla 4roky doma. S druhou jsem byla připravena na tuto variantu pokud by nezvládla školku, ale ona je tak spolecensky tvor, že není co řešit a mám štěstí na dobrou práci se zkráceným úvazkem, takže mi zbyde na dceru dost casu. Neumím si představit dávat 3lete dítě do školky dene na 9-10h.

Janatans
Kecalka 106 příspěvků 24.03.18 16:14

Také mám na čtyři roky. Chci si děti užít, dokud o to budou stát :) dceři jsoud va, teď mám na čtyřměsíčního syna, tak se těším, že si obou ještě dosyta užiju.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 24.03.18 16:36

Tak on je rozdíl nastavit si to hned na čtyři roky a tím, co chceš udělat ty, peněz už ti zbývá málo, počítáš s tím, že ten rok budeš mít prd? Jestli vás finance netíží, tak doma zůstaň, každá to máme jinak, je to tvůj život, jestli si chceš dítě ještě užívat doma, tak do toho :kytka:

Chelsa
Kecalka 121 příspěvků 24.03.18 19:25

Holky, díky za podporu. Bála jsem se, že si rodičovskou nikdo tak dlouho nebere. Zkusím se nějak se zaměstnavatelem dohodnout, že si vezmu na několik měsíců, či do těch čtyř let neplacené volno, aby mohl malý chodit jen na dopoledne, alespoň než si zvykne. Je to takový neprůbojný tichý mamán, je mi ho líto. Mluví zatím jen pár základních slov, na spaní má ještě plenu. On je od narození ve všem o něco pozadu než ostatní (otáčení o 3měs. déle, než by měl, chůze až v 19měs. atd., až teď je teprve měsíc přes den bez pleny) Že mám hnedle vyčerpáno vím, ale máme nějaké úspory a manžel vydělává. I přesto se to ve mě tluče jestli sahat na úspory, nebo raději nenásilně přejít z rodičovské, malý i já do plného „provozu“. Jen jsem chtěla vědět, jestli to tak řeší i jiné maminky. Abych neměla špatný pocit, že si vymýšlím nadstandartní podmínky. Moc jste mi pomohly, díky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >