Čtyřleťák a jeho chování k vrstevníkům

Anonymní
15.2.16 16:08

Ctyrletak a jeho chovani k vrstevnikum

Dobry den,
prosim o zachovani anonymity, chodi se spoustu znamych a tak nejak je to pro me citlive tema a trapi me to. Proste nechci, aby nekdo vedel, ze zrovna ja rozebiram toto na verejne diskuzi.
Synovi jsou 4 a pul roku, od malicka zivy a rostak. Proste to neni dite, ktere by si hralo nekde na hristi a ja si mohla cist knizku. Neustale ho musim mit na ocich a predvidat, jestli ho nechyti rapl. Ve skolce nejsou zadne vyrazne problemy, k detem ktere zna se chova docela hezky, ale problem nastava, kdyz se mu znelibi, vetsinou nejaky vrstevnik a kluk. To potom nasadi takovy zarputily vyraz, zacne po nem jako by strilet, nekdy ho trosku i zduchne. Nekdy si rikam, ze mozna chce touto formou navazat nejaky blizsi kontakt, jen nevi, jak na to. Snazim se pak za nim prijit a navrhnout mu, aby se zeptal chlapecka, jak se jmenuje a jestli si s nim nechce hrat. Nekdy to zabere, nekdy dotycny zareaguje pochopitelne stejne jako muj syn a uz se zduchaji navzajem.
Mrzi me to a casto kdyz jsme nekde ve spolecnosti jinych deti jsem cela nervozni a cekam, co bude. Mozna si to moc beru. Jen se obavam, co bude v budoucnosti. Vyroste z toho? Nebo se to bude stupnovat?
Kdyz se takhle chova, tak samozrejme zareaguju, reknu mu, ze je to spatne a pokud je to opravdu moc, tak odchazime.
Mela jste to nektera take tak se svym ditkem nebo mate zkusenost z okoli? Jak to nakonec dopadlo? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12867
15.2.16 16:23

Mám pětileťáka, je to raubíř. Ale teda na hřišti už ho nějakou dobu nehlídám, tam si fakt čtu tu knížku. Ví, že když se nebude chovat slušně k dětem, tak odcházíme. A on si chce s nima hrát.

Mě spíš štve, že mi ho zachraňují matky dvouleťáků a tak. Přitom on záchranu nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
15.2.16 16:36

Náš zase na ně štěkal :mrgreen: Přešlo to jak začal chodit do školky. Teď mu je šesr a už neštěká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
15.2.16 16:42
@lynč píše:
Náš zase na ně štěkal :mrgreen: Přešlo to jak začal chodit do školky. Teď mu je šesr a už neštěká.
Štěkání by mi asi nevadilo, to bych ho nechala a čekala jak se vše vyvine. Ale v případě, že by „jako“ po někom střílel, tak okamžitě zasáhnu a to dost razantně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
15.2.16 17:05

@omites přesně.
Tohle jsem řešila s klukem ve dvou letech. Ve 4,5 letech už dítě přece musí vědět :nevim: Můj teda házel na hřišti kamínkama. Takže se šlo na hřiště. Upozornila jsem, že jak hodí po někom kamínky, tak odcházíme okamžitě domů. Odcházeli jsme asi 3× a pak už věděl :lol:
Stejně bych se chovala u toho žďouchání. To teda shazuje ostatní děti na zem a za odměnu si dál může hrát?
Samozřejmě v reálu to může vypadat úplně jinak. Ale pokud je to prkotina, tak předpokládám, že by nebyl důvod to řešit v diskuzi. Moc nerozumím výrazu „trochu žďuchne“. To je něco jako „skoro těhotná“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
15.2.16 17:34

Příspěvek asi nechápu, nebo nechápu myšlenkové pochody toho kluka. :D On chce s někým, kdo se mu ZNELÍBÍ, navázat kontakt, a to tím, že do něj jako střílí nebo žďuchne? To by se mi opravdu nelíbilo, syn by to udělal jednou, dvakrát, a už by věděl, že na hřiště se nejde. Nikdy víc by si to nedovolil. Snahu řešit to máš, když zakladáš téma, ale proč to neřešíš okamžitě razantně na místě? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10700
15.2.16 17:58

Zakladatelka aspoň chápe, že je něco špatně a má snahu to řešit. Můj syn si v létě párkrát hrál s o málo staršími kluky ze sousedství. Všimla jsem si, že se k němu nechovají hezky, vyvrcholilo to tím, že jeden z nich (cca 5 let), shodil mého tříletého syna ze stromu. Syna jsem odvedla plačícího a odřeného ukázat jeho matce, která mezitím klábosila na lavičce. Pokrčila rameny a řekla jen: ´´Já nevím, já to neviděla´´. Tím byla debata z její strany u konce. Od té doby má zákaz si s nimi hrát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.16 18:14

Zakladatelka:pozor, to jsem se špatně vyjádřila, nenechala bych to dojít tak daleko, aby někomu ublížil, nebo ho shodil na zem. To si myslím, že nemá v úmyslu ani on. Spíš toho dotyčného postrčí, jako by chtěl vyvolat nějakou reakci, ale na druhou stranu zase ten jeho zarputilý výraz. Sama tomu nerozumím, nedělá to vždy a né na děti, které už zná. Po upozornění toho nechá, když né tak odejdeme, ale příště to udělá třeba znova. Myslíte tedy, že jsem málo důrazná. Sama nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
1098
15.2.16 19:35

Podle mě chce na sebe upozornit. Vždy bych k němu přišla zarazila ho a je to.vono ho to jednou přejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama