Čtyřleťák který nespolupracuje

Anonymní
29.3.16 11:07

čtyřleťák který nespolupracuje

Ahoj v květnu bude našemu malýmu 4 roky, a chodíme na logopedii, máme různá cvičení-některá ho baví, ale ty důležitá -cvičit pusinku, nebo zkoušet písmenko F- nechce- zasekne se, ted jsme byli domluvený že si pohraje a půjdem cvičit, a sedl ke mě a vůbec nechtěl, nic nedělal, tak jsem se sebrala a odešla, snažila jsem se motivovat-že po cvičení zahrajem člověčě nezlob se-moc oblíbená hra, a pak jsem tedy řekla že když nechce cvičit tak že nebudem hrát celý den nikdo- on čeká na dědu který nidky neodmítne, ale chci to zakázat i dědovi, protože on ví že babi a děda vždy povolí, a že si pohrajou a tak je v klidu, co mám dělat? nechci být jak nějaká zlá máma, ale nevím jak ho donutit abysme aspoň něco malo cvičili, co byste dělali vy? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
29.3.16 11:09

Motivuju sladkostí. Když uděláš to a to tak ti dám bonbonek. Je to podlý a zlý ale dvě děti v období vzdoru mi na výběr nedají :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
29.3.16 11:12

Jo on je taky bonbonový- hrozně, ted jsem mu to navrhla, tak přikývnul-mě to mohlo taky napadnout dřív :) jsem pro vztek neviděla :) uvidíme jak bude cvičit, tohle se mi taky moc nelíbí mám strach že si ponese do školy apod. za vše sladkosti, ale snad z toho jednou vyroste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
29.3.16 11:13

Nezakazovala bych babičce a dědovi, aby si hráli s vnukem, to nedává smysl. Proč by to měli odnášet?

Jednak je ještě dost malý, tam je ten důvod, proč nespolupracuje.
A druhách bych dělala to, co @paola white nebo něco podobného přes věc, kterou má rád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
29.3.16 11:18
@Anonymní píše:
Ahoj v květnu bude našemu malýmu 4 roky, a chodíme na logopedii, máme různá cvičení-některá ho baví, ale ty důležitá -cvičit pusinku, nebo zkoušet písmenko F- nechce- zasekne se, ted jsme byli domluvený že si pohraje a půjdem cvičit, a sedl ke mě a vůbec nechtěl, nic nedělal, tak jsem se sebrala a odešla, snažila jsem se motivovat-že po cvičení zahrajem člověčě nezlob se-moc oblíbená hra, a pak jsem tedy řekla že když nechce cvičit tak že nebudem hrát celý den nikdo- on čeká na dědu který nidky neodmítne, ale chci to zakázat i dědovi, protože on ví že babi a děda vždy povolí, a že si pohrajou a tak je v klidu, co mám dělat? nechci být jak nějaká zlá máma, ale nevím jak ho donutit abysme aspoň něco malo cvičili, co byste dělali vy? :,(

Nech ho vybrat karticky na oromotoricka cviceni, vystrihujte je a nenapadne cvicte u toho. Nenut ho. Jo a nebo at si ty cvicici obrazky sam „objedna“ pres net. Ja treba klukovi rozlozila na zem papiry A4 s obrazkama k tematu, cca pul metru od sebe. Vzdycky skocil a „musel“ zakricet (spis hlasite, hodne hlasite rict),co je na obrazku. A moc ho bavilo prave oromoto cviceni. Treba jsem pockala, az si bude hrat a priplizila se k nemu s tim, ze jsem treba tygr (dela se pusou uaaaa) a on to hned opakoval a mel to spojene s hrou. Neni pro dite vetsi pruda, kdyz vi, ze neco neumi a jeste si to musi denne pripominat cvicenim.

• Nahlásit
  • Citovat
15815
29.3.16 11:46

Tak mojí malý bude 5 let a taky na logopedii nespolupracuje…No ale zkoušíme to pořád no…jednou se to zlomí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
29.3.16 12:42

Mě se čtyřleté díte zdá dost chápající na to, abys mu vysvětlila, proč je po něj důležité cvičit řeč. Samozřejmě, že bude mít své dny, kdy s ním patrně nehneš. Pak musí vědět, že se zlobíš, ale nedramatizovala bych to a pořád vysvětlovala, proč je to pro něj důležité. Také je třeba, aby nechodil na logopedii unavený (např. ze školky před spinkáním aj.) a hladový.
My chodíme na AJ, a přestože tam synek chodí rád, někdy se také sekne :nevim: Podle mě to patří k věku a musí se s tím vytrvale pracovat. Nejčastěji se seká, když nespinká ve školce nebo na něj něco leze, prostě, když je unavený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
29.3.16 12:50
@pohlazeni píše:
Nech ho vybrat karticky na oromotoricka cviceni, vystrihujte je a nenapadne cvicte u toho. Nenut ho. Jo a nebo at si ty cvicici obrazky sam „objedna“ pres net. Ja treba klukovi rozlozila na zem papiry A4 s obrazkama k tematu, cca pul metru od sebe. Vzdycky skocil a „musel“ zakricet (spis hlasite, hodne hlasite rict),co je na obrazku. A moc ho bavilo prave oromoto cviceni. Treba jsem pockala, az si bude hrat a priplizila se k nemu s tim, ze jsem treba tygr (dela se pusou uaaaa) a on to hned opakoval a mel to spojene s hrou. Neni pro dite vetsi pruda, kdyz vi, ze neco neumi a jeste si to musi denne pripominat cvicenim.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
29.3.16 12:54
@MartinaIrena píše: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Och :oops: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
29.3.16 12:56

Muj 4. Syn

Mám 4 leteho syna mluví méně ale rakne co chce trapi nas že :srdce: nespolupracuje např. u lékaře na ocnim atd.ze školky byl vyloučeny nevim co dělat veškeré vyšetření máme vše je v pořádku a docela mě mrzí ze nás hned odpisou váš syn je takovy a v tolika letech uz by to mel umět je zase úžasný že umi počítat česky i anglicky a abcdu taky barvi ovoce tvary v obouu jazycich ale to uz je nezajímá ja myslím že je to úžasný ale zároveň mě tíží ze ho odepisujou od běžného života pro 4 leteho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
29.3.16 13:15

@Ajenka2503 A proc ho vyloucili ze skolky? Radila ses s psychologem, jak na nej? Mozna by to chtelo najit spravnou taktiku.Na meho syna napriklad plati pokazde neco jineho. Zalezi, jakou ma ten den naladu.Coz treba mam i ja, ze bohuzel jsem emocne kolisava a neda se to nijak ustalit. U nas vetsinou pomaha to obratit ve srandu, snazit se vysvetlit, po dobrem, nekdy treba vyjednavat, hlavne netlacit na silu. Pze se sprajcne a nehne s nim nikdo(sila osobnosti).Ale jindy zase vidim, ze to jen zkousi, ze je jen na neco linej a tak jsem pevna v hlase a naprosto neustupna, aby videl, ze pres tohle nejede vlak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
29.3.16 14:26

Mně se motivačně osvědčily samolepky (za každý den, kdy cvičila, si do kalendáře nalepila samolepku) - to ona miluje, tak to dělat chtěla

a další motivaci nám doporučila logopedka - na malý talířek jsem dala kostičku čokolády, v mikrovlnce jsem to rozehřála, čokoládu rozpatlala po talířku do tenké vrstvy, nechala jsem to zase trochu ztuhnout a za odměnu za cvičení si to mohla vylízat (= posilovala jazyk)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
29.3.16 14:33

Dcerka taky nespolupracuje, nevydrží sedět, takže si hrajeme, taky zrovna děláme F. Takže máme panenky Fifi a Fany, mají koníky Fíka a Filipa, fénujeme vlasy fénem, děláme pejska haf, když vaříme tak je něco fuj atd. Jinak to s ní nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.16 16:36

Vyloučili nás z duvodu že prý nespolupracuje nesnídá ani neobědvá a učitelky udajně nemají čas na mí dítě že maji plnou kapacitu tak sem souhlasila každý den něco bylo špatně tak nás prostě vyloučili a ani mi nenapsaly duvod nechala jsem to tak. Začínáme zkoušet ze sladkostma hlavně zmrzlinky tak doufam že to pomuže. Byly jsme několykrát u psycholožky tak jsme ykoušeli cely rok její taktiky ale nezabralo tak jsme naštívili jinou a ta mi řekla že musím byt hodně přísná bylo to horší a 15.4 jdeme k soukromí má hodně pozitivních vysledku tak uvidíme byly jsme na lokopedii chodíme každý týden a měsíčně naštěvujeme neurologii je to o něco lepší ale za tu dobu opravdu málo tak poradit se zněkym kdo stím má taky zkušenosti je asi nejlepší zpusob

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama